Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

vau, skroz zanimljivo...sad sam prokopao malo, nisam imao predstavu da thrust vectoring nozzle moze da se retrofituje...bio sam ubedjen da se to samo fabricki ugradjivalo na kojekakve Harriere itd.hehe, zasto niko ne napravi retrofit thrust vectoring addon za Flight Simulator? na kraju, mozda i jeste, idem kopati...

Link to comment
vau, skroz zanimljivo...sad sam prokopao malo, nisam imao predstavu da thrust vectoring nozzle moze da se retrofituje...bio sam ubedjen da se to samo fabricki ugradjivalo na kojekakve Harriere itd.hehe, zasto niko ne napravi retrofit thrust vectoring addon za Flight Simulator? na kraju, mozda i jeste, idem kopati...
Može, naravno. Rusi su retrofitovali više svojih modela vojnih aviona sa thrust vectoring-om.
Link to comment
  • 1 month later...

Na vest da je Dreamliner opet nocna mora, kolega mi je poslao ovaj klip. Klip koriste za razne stvari, ovaj je dosao na prethondni, ne najnoviji dilej.Boeing yesterday set a new schedule for its much-delayed 787 Dreamliner program, putting the first delivery to launch customer ANA in late 2010, more than two years behind the initial timetable."The first flight of the 787 Dreamliner is expected by the end of 2009 and first delivery is expected to occur in the fourth quarter of 2010," Boeing said in a statement.Boeing had announced on June 23 a fifth delay in the 787 Dreamliner program to fix a structural problem on the side of the aircraft but had not provided a new schedule.Japan's All Nippon Airways said it was dismayed and frustrated about the latest delay to the delivery of the aircraft."We understand the need to make the best and safest aircraft possible and appreciate that delays due to engineering issues of the current nature must be solved in order to move forward and achieve this," ANA said in a statement."However, as launch customer and future operator of the 787, the length of this further delay is a source of great dismay, not to say frustration," added ANA, which has ordered 55 of the 787 Dreamliners.Boeing delays 787 Dreamliner yet againIzvin'te ako je vec vidjeno.

Link to comment

Ziveo Irak!http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yy...p;nav_id=378576

"Utva" obnavlja proizvodnju aviona28. avgust 2009. | 14:46 | Izvor: TanjugPančevo -- Zahvaljujući ugovoru sa Irakom, koji predviđa isporuku 20 trenažnih letelica tipa "lasta", u pančevačkoj fabrici "Utva" biće obnovljena proizvodnja aviona.Prema rečima direktora "Utva-aviona" Tomislava Bjelogrlića, posao sa Iračanima, vredan šest miliona dolara, omogućiće fabrici da sačuva 72 godine dugu tradiciju proizvodnje aviona."Uveren sam da su teška vremena iza nas, jer smo zaposlili novih 90 radnika, tako da ih sada imamo ukupno više od 260. Posla je mnogo i zato smo uveli šestodnevnu radnu nedelju, jer se rokovi moraju poštovati", rekao je Bjelogrlić novinarima i dodao da se trenutno sklapaju tri letelice, od kojih će prva već sledeće nedelje biti spremna za put u Irak.
Napokon cemo nekome uvaliti tu Lastu, taj projekat se vec vuce decenijama.800px-Serbian_air_force_Lasta_95_trainer.jpg Edited by hazard
Link to comment

Stavio sam ga tamo zbog JAT-a, ali je interesantan i generalno, jer ima raznoraznih i aviona i kompanija koje vise ne postoje ili ne lete u putnickom saobracaju...LHR, 1989.

Edited by jms_uk
Link to comment
  • 1 month later...

Novi terminal (T1) na El Pratu u Barseloni. Tek završen. Sleek. Modern. Prepun svetla po danu (iako se to baš i ne vidi na svim fotografijama, jer su neke slikane prema svetlu, a druge su od rano, rano ujutru). Security check fino organizovan i manje stresan nego u Kanadi (a da ne pričamo o USA). Kafa dobra :D. Jedino bre što ima da se šipči (jako je dugačak), no ima ovih pokretnih trotoara, pa je OK. Zaposleni se kreću po terminalu segwayima.32585093.jpg^Sletanje43135209.jpgČemu ovo služi? (A uz to i ne radi)71445654.jpg^Pa sad ti šipči.24427817.jpg^Još je jutro, pa ništa ne radi. 72168442.jpg^Ipak je Barselona. Što i lampe ne bi bile cool...

Link to comment

Emirates A380 koji je kad smo polazili za Barselonu upravo bio pristigao. Ljudi su izlaziliiiii i izlaziliiiii. Primetiti dva prsta (možda ih je bilo i više? :unsure: ).Ostale slike su Toronto T1. Ovde su, inače, dolasci ovog A380 još čudo neviđeno, pa se ljudi masovno skupljaju ispred neke krofnarnice kod piste na koju sleće u dane kad sleće. 37260354.jpg81373346.jpg43333970.jpg40057208.jpg

Link to comment
Čemu ovo služi? (A uz to i ne radi)
Ventilacija :)Fino izgleda. Nisam bio na BCN od 2003 - dosta se promenilo.A za A380 gledam gde su ti prsti koje pominjes, trazim neke ljude na fotki koji pokazuju dva prsta... :lol: - i onda ukapiram da mislis na ova dva jetty-ja. Pa moraju tako, da razdvoje plebs od prve klase :D [ili da ubrzaju de-boarding?]
Link to comment
Fino izgleda. Nisam bio na BCN od 2003 - dosta se promenilo.
Možda se sećaš nekog ovakvog prizora (kao iz nekog Almodovarovog filma!)...23339787.jpgNovi terminal je za Star Alliance i Iberijin Puente Aéreo/Pont Aeri. Ostalo za sada leti sa starog dela aerodroma. Inače, biće da još uvek grade novi kontrolni toranj:79025998.jpg
A za A380 gledam gde su ti prsti koje pominjes, trazim neke ljude na fotki koji pokazuju dva prsta... :lol: - i onda ukapiram da mislis na ova dva jetty-ja. Pa moraju tako, da razdvoje plebs od prve klase :D [ili da ubrzaju de-boarding?]
Hj. Hj. Ja ih zovem fingers, pa sam samo pozajmio i za srpsku verziju. Verovatno je za brži de-boarding, mada sigurno prvo puste prvu klasu da izađe iz svojih apartmana, pa onda sve ostale. <_<
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...