Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

Ne znam da li moze da se gleda van UK, ali ako moze, pogledajte:http://www.bbc.co.uk/iplayer/episode/b00ht...per_Jumbo_A380/

Richard Hammond sets out on a quest to find the amazing engineering connections behind the Airbus A380, the largest passenger airliner in history.His journey reveals that this state-of-the-art aircraft owes as much to weapons of war, Mother Nature and household objects as it does to high technology. He discovers that a bicycle pump, a 19th-century rocket, an ancient Mongolian bow and an eagle's wing are all hidden in its secret DNA.
a ima malo i ovoga :D
Prave ptice se ispaljuju? Leftoveri od Tenksgivinga?
Uglavnom smrznute. Ustvari prvo ih odmrznu pa ispaljuju iz specijalnih vazdusnih topova.Lep pozdraU, chicha balu

Link to comment
  • 2 weeks later...

žena zakasnila na avion i nisu joj dali da se ukrca. Nije uopšte loša reakcija kad vam sledeći put kažu da su vam otkazali let :DI cela priča:

Video of hysterical air passenger a hit17th February 2009, 14:57 WST A video of a middle-aged passenger throwing herself to the floor in a hysterical fit when she misses her flight has been watched by nearly 500,000 people on Monday after being posted online.The three-minute video - which appears to have been surreptitiously shot with a mobile phone by a member of the airline ground staff - became an internet sensation after being posted on the video-sharing website You Tube last week.It shows a Chinese woman going ballistic after arriving at her departure gate at Hong Kong International Airport for a Cathay Pacific flight to San Francisco only to find the plane is about to leave and her baggage has been offloaded.The smartly-dressed woman, travelling with a man who appears to be her husband and another passenger, at first runs screaming towards the air bridge and has to be held back by an airport security guard.She then retreats and begins beating the desk at the departure gate and wails at dumbstruck staff before throwing herself to the ground, screaming at Cathay staff: "This in inhumane ... what am I going to do, what am I going to do?"As she flails around the ground, a suited supervisor at the departure gate helps her husband hold on to her arms and tells her "calm down, calm down", offering to make arrangements for her to catch a later flight.The unidentified woman, who apparently spent too long shopping in the airport before going to the departure gate, continues to howl and scream furiously at staff despite the efforts of the supervisor and her grey-haired husband to pacify her.The video was shot on February 4 when the woman, her husband and a third person not seen in the video arrived at 5.05pm the boarding gate for the flight CX782 to San Francisco - the time of the plane's scheduled departure.A Cathay Pacific spokeswoman explained: "All passenger doors had already been closed, and the crew was preparing the flight for departure. As the passengers had failed to show up on time, we had already offloaded their checked baggage to comply with the security requirements."Our airport staff helped calm the female passenger and arranged for them to take a later flight CX880 that evening to Los Angeles." The next flight took off just a few hours later, although the woman appeared not to be aware at the time of her emotional outburst that she would only face a delay of hours.The identity of the person who shot the video of the incident remains a mystery, although it appears to have been filmed from a staff position at the departure gate.The Cathay spokeswoman insisted there had been no internal inquiry at Cathay into the posting of the video. "We do not know who shot the video or who posted it on the web," she said.AAP

Edited by crveni autobus
Link to comment
  • 3 weeks later...

Vidim prodat Olimpik, i to Marfinu (vlasniku nama dobro poznate Marfin banke) za nekih 180 miliona. Pitam se kako imaju hrabrosti da u ovom trenutku uskacu u avio-biznis.

Link to comment
Mar 25, 2:40 PM EDTF-22 crashes in California desert near air baseEDWARDS AIR FORCE BASE, Calif. (AP) -- The Air Force says an F-22 fighter has crashed near Edwards Air Force Base in the high desert of Southern California.Pentagon spokeswoman Lt. Col. Ann Stefanek confirmed the crash Wednesday but had no other details.Stefanek had no information on the status of the pilot.The F-22 is the Air Force's new top-of-the-line fighter.? 2009 The Associated Press.
Mislim da je ovo prvi od kad su usli u naoruzanje. Zbog izuzetno skupog odrzavanja broj narucenih jedinica je smanjen na manje od 200.edit: sad sam tek vidio da postoji poseban topik za nesrece i udese. izvinjenje i molba modu da prebaci ovo tamo. Edited by nautilus
Link to comment
  • 2 months later...
nije NW, lufthansa je.EDIT: obavezno ali obavezno se checkiraj sam unapred online da bi dobio bilo kakva pristojna mesta (window/isle). u suprotnom mozes da prodjes kao moja zena i ja, 2 razdvojena mesta u sredini onog bloka sa 4 sedista. kao u busu za kumodraz, tako nekako. legroom nepostojeci cak i za nize rastom. sva sreca da mogu da spavam i stojeci, u suprotnom bih bio na morfijumu da se smirim.
hm, cudi me da LH koristi A333 za LAX. Kratak pregled poslednjih 7 dana daje samo Airbus 346, i za FRA i MUC. :unsure:sto se tice cekiranja, to vec neko vreme praktikujem online, upravo iz tog razloga da se izabere bolje mesto. mada, umeju nekad da ne otvore veliki blok sedista, pogotovo ako imas drugi let kasnije. ali i to se resi ljubaznim pitanjem na aerodromu.i niko nije hteo da se zameni da ti i zena sedite zajedno? bas bzvz. mada znam da je to obavezno samo ako su razdvojeni dete i roditelj...ja sam danas imao prvo iskustvo elite statusa na ff programu [af/klm] bas birajuci mesta :)sto se tice luftike, potrosio sam poslednje milje na ovaj let u minsk [preko FRA] pre 10ak dana, i mislim da cu da im se vratim samo ako hoce da urade flyingblue status match za gold status za miles&more. ako oni nece, znam da BMI hoce. :)planirao sam cali mozda na leto, ali sletanje u SAN umesto u LAX... negde procitah da je ok aerodrom, a i blize mi je gde bih da idem. videcu...
Link to comment

nego jedno bizarno pitanjeda li ovi veliki interkontinentalni airbusevi lete sporije od jumbapre 9 godina sam leteo FRA LAX i let je trajao tacno 9 sati. secam se po tome sto smo poleteli uz zalazak sunca iz FRA i leteci sve vreme na zapad, zbog vremenske razlike od 9 sati, prakticno bili svih devet sati u zalasku sunca. znam da sam se osecao malo pogubljeno, kad god bih podigao onaj zaslon za prozor, uvek bi na horizontu bila jedna te ista slika - sunce koje ponire iza njega.avion je bio boeing 747, ne secam se tacno koji model.ovaj put, MUC SFO, u miljama skoro slicna razdaljina, slicna ruta - island, grenland, halifax - i let traje preko 11 sati. avion je bio airbus 340-600 (nije 330-300 kao sto sam ranije napisao, sad sam proveravao print rezervacije).ili je 340 sporiji od 747 ili lete sporije zbog ustede goriva, ili nemam pojma o cemu se radi.

Link to comment
nego jedno bizarno pitanjeda li ovi veliki interkontinentalni airbusevi lete sporije od jumbapre 9 godina sam leteo FRA LAX i let je trajao tacno 9 sati. secam se po tome sto smo poleteli uz zalazak sunca iz FRA i leteci sve vreme na zapad, zbog vremenske razlike od 9 sati, prakticno bili svih devet sati u zalasku sunca. znam da sam se osecao malo pogubljeno, kad god bih podigao onaj zaslon za prozor, uvek bi na horizontu bila jedna te ista slika - sunce koje ponire iza njega.avion je bio boeing 747, ne secam se tacno koji model.ovaj put, MUC SFO, u miljama skoro slicna razdaljina, slicna ruta - island, grenland, halifax - i let traje preko 11 sati. avion je bio airbus 340-600 (nije 330-300 kao sto sam ranije napisao, sad sam proveravao print rezervacije).ili je 340 sporiji od 747 ili lete sporije zbog ustede goriva, ili nemam pojma o cemu se radi.
Razlikuje im se malo maximum cruising speed A346 = 552mph, B744 = 614mph; ali mislim da to najvise zavisi od vetrova preko atlantika. Najcesca ruta LHR-NYC moze da ima razliku i od sat i po u zavisnosti od vetrova...
Link to comment
ovo je bilo sve po redu letenja, po luftvafeu mos da navijas sat
ok, ako je scheduled [block] time, to onda opet zavisi od raznih stvari - cak i na istoj destinaciji nije svaki let istog trajanja [avion je definitivno jedan faktor]npr sutra:picture1jfe.pngPrvi je B744, drugi je A346. Ali zavisi i od planirane rute, vremena dana i sl.
Link to comment

Brzina aviona je slična... Vreme putovanja može zavisiti od toga koliko piloti dodaju gas, a koliko štede gorivo... Međutim vreme leta najviše zavisi od vetrova... Dok sam radio u Irskoj ATR-ovi su leteli za Irska-UK u jednom pravcu sat ipo, a u drugom ponekad i dva i po sata, zbog jakog vetra...Ne razumem se u meteorologiju, ali znam da ima onaj klasični crtež zemljine lopte, gde je nacrtano kako normalno idu vazdušna strujanja po paralelama i merdijanima u zavisnosti od vazdušnog pritiska... E a onda se na to natovari i lokalna vremenska prognoza...Piloti se uglavnom trude da se bez obzira na vetar uglave u utvrđeni red letenja, dodajući ili oduzimajući gas...Naši piloti kad sleću u BGD pre ponoći, uglavnom se trude da prebace bar 1 minut u novi dan, ne bi li posada macnula još jednu dnevnicu... ;)

Edited by dare...
Link to comment
planirao sam cali mozda na leto, ali sletanje u SAN umesto u LAX... negde procitah da je ok aerodrom, a i blize mi je gde bih da idem. videcu...
Ako dolazis iz Evrope, planiraj da ces prvo sleteti u LAX ili Finiksu ili tako negde. SAN je mali aerodrom, nije hub ni za jednog avioprevoznika koji leti za Evropu. A ako ti se nekako ipak pogodi da sleces na SAN, i ako sedis s leve strane aviona uz prozor... opusti se. Sve je pod kotrnolom, Muhamed Ata nije za komandama aviona, necete se zakucati u solitere.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...