Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

Taman sam mislio da postavim...Ja bih malo sacekao pre nego sto okrivimo ptice. To je isti model onog AirNZ Airbusa sto se srusio u Francuskoj pre mesec i kusur dana.Zaboravih: :Hail: za pilota!

Edited by dragance
Link to comment

Sad sam overio imena posade posto znam nekoliko US Airways pilota i stjuardesa iz Charlotta, nikog od njih ne poznajem, ali kad vidim ove sto znam, mozda cujem neku zanimljivu insajdersku pricu o ovome dogadjaju.

Link to comment

Pilotu momentalno spomenik da dignu na sred Menhetna! :Hail::Hail: Covek je uspeo da izbegne zrtve u najnaseljenijem podrucju na svetu! Apsolutno fenomenalno!Naravno, prava je sreca sto nije bio previsoko, pa se nije razbio o vodu. Zivo me zanima sta ce na kraju biti kao zakljucak ovog incidenta?!

Link to comment

Ali stvarno je sjajno kako su se svi glatko izvukli (kažu da neki putnici nisu čak ni noge okvasili, samo je jedna žena polomila nogu). Uspešna evakuacija 155 ljudi iz ledene reke nije mala stvar. Ovo se stvarno završilo na najbolji mogući način. Pilota za predsednika, Sky News kaže da je poslednji napustio avion i to nakon što je dva puta uzduž i popreko proverio da slučajno neko nije ostao zarobljen :Hail:

Link to comment

Izuzetan poduhvat i pilota :Hail: i spasilačkih ekipa. Nisam znala da je sletanje na vodu još razornije nego na tlo. Kažu eksperti avijacije da je izuzetno teško spustiti komercijalni avion na površinu vode tako da se on ne raspadne.

Link to comment
Izuzetan poduhvat i pilota :Hail: i spasilačkih ekipa. Nisam znala da je sletanje na vodu još razornije nego na tlo. Kažu eksperti avijacije da je izuzetno teško spustiti komercijalni avion na površinu vode tako da se on ne raspadne.
Morao je sletjeti na rep i paziti da mu motori ne dodirnu vodu dok ne izgubi brzinu jer bi se u tom slucaju nabio na nos. :Hail::Hail::Hail: Pilot :Hail::Hail::Hail:
Link to comment
Nisam znala da je sletanje na vodu još razornije nego na tlo. Kažu eksperti avijacije da je izuzetno teško spustiti komercijalni avion na površinu vode tako da se on ne raspadne.
Zato sto onim tipovima aviona kojima su motori ispod krila prilikom 'spustanja' na vodu oni stvaraju otpor i odvajaju se od krila. E sad kako su tu u pitanju neke vece sile, onda dolazi do dezintegracije drugih delova [krila, trupa].Tako nekako sam ja razumeo.
Link to comment

Decko ima blizu 60 godina :), bio je vojni pilot oko 7-8 godina, a pilot je US Airwaysa od 1980 i vlasnik je konsultantske firme koja se bavi sigurnim letenjem, a takodje je i instruktor jedrilicarskih aviona (sto je valjda pomoglo kod sletanja bez motora :) ).

Edited by dragance
Link to comment
Izuzetan poduhvat i pilota :Hail: i spasilačkih ekipa. Nisam znala da je sletanje na vodu još razornije nego na tlo. Kažu eksperti avijacije da je izuzetno teško spustiti komercijalni avion na površinu vode tako da se on ne raspadne.
Jedna olaksavajuca okolnost je da je Hudson (kao i sestra joj s druge strane ostrva Manhattan) 1 veoma mirna i siroka reka, bez mnogo talasa i stena/sprudova. Da je nekim slucajem morao da se spusta u Atlantic bilo bi mnogo cupavije. Mnogo veci podvig je to sto je uspeo da izbegne da sleti/padne na Manhattan ili Hoboken. Jos jedna zanimljiva stvar je da u tom delu reka ima dosta raznih brodova, camaca, ferija i drugih plovila. S jedne strane to je dobro, jer su mnogi od njih pohitali u pomoc i spasavali putnike iz aviona. S druge strane, vrlo lako je moglo da se desi da avion prilikom prinudnog sletanja udari u neki od tih brodova ili camaca...EDIT: Zanimljivost #2: Juce je bilo tacno 27 godina i 2 dana od slicne nesrece (nazalost, sa tezim posledicama) u Washington DC - http://en.wikipedia.org/wiki/Air_Florida_Flight_90 Edited by WTF
Link to comment
Supruga: ?I have said for a long time: he?s a pilot?s pilot and he loves the art of the airplane?Policajac: ?After the crash he was sitting there in the ferry terminal, wearing his hat, sipping his coffee and acting like nothing happened.? ---ifvsb5.jpgCaptain [Chesley] Sullenberger grew up in Texas, watching aircraft from the edge of a local airstrip and earned his pilot?s licence at the age of 14 while still in school. He joined US Airways in 1980 after serving as an F4 Phantom fighter pilot in the US Air Force for seven years. The head of a consulting company called Safety Reliability Methods, he also has a master?s degree in psychology and has acted as safety chairman of the pilots? union.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...