Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Sefica danas u prisustvu osobe koja je  Gender Officer pitala zasto nemam jedini u timu pronouns u email signature.

Dodatno pitanje te osobe je bilo zasto nemam Linkedin ili barem Facebook ?!

 

Los dan danas...

  • Tužno 1
Link to comment
11 minutes ago, bags said:

Sefica danas u prisustvu osobe koja je  Gender Officer pitala zasto nemam jedini u timu pronouns u email signature.

Dodatno pitanje te osobe je bilo zasto nemam Linkedin ili barem Facebook ?!

 

Los dan danas...

Како можеш да имаш заменице у потпису, у ком смислу?

Link to comment
15 minutes ago, bags said:

Sefica danas u prisustvu osobe koja je  Gender Officer pitala zasto nemam jedini u timu pronouns u email signature.

Dodatno pitanje te osobe je bilo zasto nemam Linkedin ili barem Facebook ?!

 

Los dan danas...

sta radi gender officer, koje su mu/joj/tome?  nadleznosti?

Link to comment
1 hour ago, bags said:

Sefica danas u prisustvu osobe koja je  Gender Officer pitala zasto nemam jedini u timu pronouns u email signature.

Dodatno pitanje te osobe je bilo zasto nemam Linkedin ili barem Facebook ?!

 

Los dan danas...

I kako se to završilo?

Link to comment

 

8 hours ago, bags said:

Sefica danas u prisustvu osobe koja je  Gender Officer pitala zasto nemam jedini u timu pronouns u email signature.

Dodatno pitanje te osobe je bilo zasto nemam Linkedin ili barem Facebook ?!

 

Los dan danas...

Izvini sto kopam, ali brate ... da li je dala neki kontekst za ovo pitanje oko fejsbuka i linkedina ? 

Link to comment
20 minutes ago, Lezilebovich said:

 

Izvini sto kopam, ali brate ... da li je dala neki kontekst za ovo pitanje oko fejsbuka i linkedina ? 

 

pa kako će da me prate?

u ime zdravlja

da o meni brinu?

u ime zdravlja

  • Haha 3
Link to comment
7 hours ago, Ayela said:

I kako se to završilo?

 

39 minutes ago, Lezilebovich said:

Izvini sto kopam, ali brate ... da li je dala neki kontekst za ovo pitanje oko fejsbuka i linkedina ? 

 

Ma najgore sto su me uhvatili na prepad. Pozvala me sefica a ranije je rekla je da ce se javiti povodom nekih drugih stvari.

Tek kad sam dosao kod nje video sam da sedi i  Gender Officer. Sefica je nova ali mi se cini da ovo nije bilo njeno maslo.

Uglavnom zadatak te osobe je da podize awareness oko pitanja rodne ravnopravnosti.

Odmah je presla na stvar i pitala da li sam video memo pre koji mesec i da je preporuka da se stave pronouns u potpis radi bolje komuniikacije. Ja sam u mislima vec bio kao lik iz Office Space a imao sam i flasheve sa memeom o "Apache attack helicopter". Nazalost nisam  konfliktna osoba pa cak ni svadljiv a izbegavam i biti smart ass. Rekao sam da komuniciram uglavnom interno i da vecina ljudi kad vidi moju sliku u Outlooku ne bi trebalo da ima dilemu  i da je jos uvek u pitanju samo preporuka. Onda je navela neke debilne primere kako moze pomoci kod nekih zabuna...

 

Mislim da je  gledala ko sve nema pronouns i onda je htela da proveri na netu ko sam/kakav sam. Pitala je kako to da nemam linkedin/facebook, ja sam rekao da nemam korisiti od tih naloga. Gledala je bledo i pocela nabrajati kako mogu prosiriti awareness o organizaciji i jos neki BS. Ja sam joj rekao da  ce pre biti da cu dobiti ponudu od rekruitera. Sefica se tu bas trznula. 

 

Zasad je ostalo na ovome jer nisam hteo produbljivati i ulaziti u nekih fight. A nije da nije bilo materijala...

Kao recimo to da je od zadnjih 25 novih kolega u mojoj diviziji  23 zene (od kojih bar 15 nikada ne bi dobile tu poziciju da nisu zene) Organizacija se inace muci sa balansiranjem nacionalnosti i neretko smo gubili dobre kandidate radi balansiranja pasosa a sad su dodali i ovu glupost da zele 50 % zena  u svakoj sekciji i 50% rukovodeceg kadra. I dolazimo na to da na kljucnim starteskim pozicijima imamo totalno nedekvatne ljude jer jednostavno pool je takav da imas 85% muskaraca i 15% zena. To naravno i tim zenama unistava zivot. Koleginica do mene radi nenormalne sate, provodi dnevno  barem 2,3 sata placuci i vec je blizu burnouta iako je pocela jesenas. Zivot joj se pretvorio u pakao. Moja procena da ce joj trebati jos dve godine intezivnog rada i ucenja da bi bila na nivou potrebnom za tu poziciju. I najgore od svega mi je sto je  GO bas mene izabrala da smara za pronuouns koji jedini ne hejtujem te nesrecnice i trudim se da im olaksam svakodnevnicu. Ostale kolege koje im se redovno ne pojave na Knolwedge Transfer meetingu ali imaju pronouns u potpisu nisu cimali.

 

16 minutes ago, gospa buba said:

moze instagram? :hihi:

 

Steta sto nemam vise followera na OF. :cool:

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...