Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

1 hour ago, 3opge said:

tako je, sta ima da se trti sa detetom po parlamentima umesto da sedi kuci, da kuva pelene i nasisava.

sve po modelu: on da loce pivo, ona da radja.

 

Pa da, logicno je onda sto poslodavci u Srbalja otpustaju zaposlene zene zbog dece, nego odmah iz Narodnog Fronta na posao.

 

Kapitalizam, bato.

 

 

Link to comment
Just now, mjone said:

3orge da dobije orlova muda za hrabrost iskazanu u borbi protiv forumskog patrijarhata i sovinizma

 

Dakle, partijarhat je traziti trudnicko bolovanje za zaposlene zene umesto odmah u rudnik?

Sad sam nesto novo naucio.

 

 

Lepo bi sliku Jacinde trebalo poslati Vucicu, pa da nam pokaze sta je protestantizam, a ne neko socijalisticke tekovine.

Link to comment
11 minutes ago, Budja said:

 

Dakle, partijarhat je traziti trudnicko bolovanje za zaposlene zene umesto odmah u rudnik?

Sad sam nesto novo naucio.

moj post je (sarkastican) odgovor na "sve po modelu: on da loce pivo, ona da radja." i slicna 3orge-ova glupiranja

a jbga, duza "trudnicka bolovanja" su izgleda lukav mehanizam patrijarhata da se zenama osladi kuca, usisavanje i radjanje

 

Link to comment
1 minute ago, mjone said:

moj post je (sarkastican) odgovor na "sve po modelu: on da loce pivo, ona da radja." i slicna 3orge-ova glupiranja

a jbga, duza "trudnicka bolovanja" su izgleda lukav mehanizam patrijarhata da se zenama osladi kuca, usisavanje i radjanje

 

 

OK, nije mi proradio detektor za ironiju.

Link to comment
2 hours ago, Budja said:

Pa sto ga nije podojila, onda?

Ja mislio da bas zbog dojenja i brige o deci postoje trudnica bolovanja i tako te stvari. i da je to, bato, jedna od tekovina civilizacije a ne da vodis malog na pos´o.

To sa bebama na poslu nije nikakav empowerment zena vec kapitalizam 1:1, superhuman, sve se moze.

 

Lep primer mizoginije - na istom nivou kao i sistematsko prozivanje zenskih politicara babama. 

Link to comment
1 hour ago, Anduril said:

 

Lep primer mizoginije - na istom nivou kao i sistematsko prozivanje zenskih politicara babama. 

 

Sta je mizoginija u mom postu kao odgovor na 3orgeov post koji, dakako, nisi citirao?

 

 

Link to comment
On 25.9.2018. at 11:51, Budja said:

Ovo mi je nanivou Stanije, Informera i slicno. Jeziva jeftina manipulacij i photo op od onij koji su 1% na vrhu.

 

 

Skroz off. Ima forumasa blize 1% od premijerke NZ.

Link to comment
19 minutes ago, Budja said:

 

Sta je mizoginija u mom postu kao odgovor na 3orgeov post koji, dakako, nisi citirao?

 

Zorge je bio ironican, tako da nema potrebe za citiranjem.

A za mizoginiju, neka ti neko drugi objasni kako recimo dvogodisnja pauza utice na karijere zena oko tridesete. 

Naravno da je OK uzeti 2 godine ako zelis, ali bi isto tako trebalo biti OK kao zena uzeti samo mesec dana i vratiti se na posao gde je baby-friendly atmosfera.

Ali, kao sto rekoh - slaze se sa "babama" i navijanjem za mizogine i patrijarhalne nacionaliste svih fela.

Link to comment
4 minutes ago, Anduril said:

 

Zorge je bio ironican, tako da nema potrebe za citiranjem.

A za mizoginiju, neka ti neko drugi objasni kako recimo dvogodisnja pauza utice na karijere zena oko tridesete. 

Naravno da je OK uzeti 2 godine ako zelis, ali bi isto tako trebalo biti OK kao zena uzeti samo mesec dana i vratiti se na posao gde je baby-friendly atmosfera.

Ali, kao sto rekoh - slaze se sa "babama" i navijanjem za mizogine i patrijarhalne nacionaliste svih fela.

 

Docim sam ja bio ludo iskren. Kako se bavis citanjem karaktera, to je cudo jedno.

 

 

1%, kazem ja. Mogu Jacinda i ona u Evropskom Parlementu jer je "baby friendly", ali bi mogao Anduril da nam kaze kako ce se to u McDonaldsu uspostaviti baby friendly atmosfera.

 

 

Nece, nego zena nece doci na posao i dobice otkaz, a ako se pobuni liberali ce da kaze da je potrebno promovisati baby friendly atmosferu kao resenje, umesto garantovanog trudnickog.

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...