Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

2 hours ago, James Marshall said:

Pa odgovor je u ovom segmentu od 30 sekundi koji sam naveo.

 

e jbga, vratila sam se da odgledam pazljivo i s razumevanjem :D

 

pa sto se nije ozenio kad je snagom svoga uma prozreo drustveni inzenjering vec i dalje kuka kako je njegova zrtva? ne mora cak ni novosadjankom, ima jos slobonih zena na svetu, zenidbeni bazen veci je od 50000  :D

 

Link to comment
On 1/16/2018 at 3:49 AM, Budja said:

 

Nakon Katrin, nova vestica Margaret Atvud koja upravo o vesticama pise.

 

 

 

https://www.theguardian.com/books/2018/jan/15/margaret-atwood-feminist-backlash-metoo

 

evo i brižit bardo u tom društvu. mislim da se definitivno može videti generacijska podela. starija generacija koja nije u mladosti prošla dril o ženama kao večito i isključivo potlačenoj klasi se umnogo većoj meri tako i ponaša, što će reći da propaganda deluje. videti tu i reakcije na slučaj aziza anzarija, samozvanog feministe. serves him right.

 

On 1/16/2018 at 12:03 PM, hazard said:

Margaret Atvud poznati ženomrzac

 

Ali ovo

 

 

je jasan pokazatelj koliko je pseudomarksistička teorija moći (da je sve u odnosu izrabljivač-izrabljeni tj. ugnjetač-ugnjetavani) zarazila mozgove severnoameričkih društvenih akademaca. Totalna opsednutost hijerarhijom moći. Nije bitna pravda, procedura, zakon, činjenice - bitno je ko je ,,moćan" a ko ,,nemoćan"

 

bitna je samo pripadnost grupi. najnoviji primer koliko daleko ide taj grupni mentalitet je video koji je za dva dana pregledan preko 2 miliona puta:

https://www.youtube.com/watch?v=aMcjxSThD54&t=1s

 

kondenzovana verzija one koji nemaju pola sata da bace :

ako sam dobro ispratio na svaku tvrdnju usledilo je podmetanje sa njene strane. neki primenjeni šabloni su već opšte mesto svake rasprave na temu odnosa polova. zadnji put viđeno na ovom forumu kada je damore, moćni belac, najuren iz gugla.

Link to comment
7 hours ago, Host said:

Prateci tvoju logiku neko bi zakljucio da je zapravo starija generacija podlegla milenijumskom pranju mozga, a nova se politicki osvestila? Sto uostalom i jeste tacno :fantom:

 jeste to nešto starija generacija ali ni blizu milenijumima stara. osim toga, zar se se ovo ne zove mansplaining?

Link to comment
On 21.1.2018. at 4:03 PM, darling said:

ja gledala 20 sekundi, bilo mi dovoljno. sad ocu da crknem od radoznalosti da l je on ozenjen. ne vidim prsten?! :D

aj budi drug pa otkrij tajnu. 

 

Taj ženjen?! Dal si poludela :D:D

 

 

Edited by Sara
Link to comment

E, stvarno, je l' može neko da kontaktira Gnjatu i nagovori ga da pomogne ovome debilu sirotanu?

 

Mis'im, korist za sve, rasteretiće se internet.

 

Osiromašiće nam malo Dnevni tupan topik ali neće biti značajno ugrožen.

Link to comment
 
This philosophically driven work is intended to trouble the position of the small chair in early
childhood settings. It is theoretically driven by an aspect of sociological and cultural theory called
hauntology, and by the theories of new feminist materialism. The work of Sara Ahmed influences
the direction taken here. An assemblage of personal narratives, memories, works of fiction,
history, conversations and media reports, along with the documentation of a performative act, is
produced. The methodological approach is intra-active and diffractive.
...
I have recently been haunted by the
ghost of Maria Montessori ...
...
The chair, as a piece of furniture, is a reflection of the body – it has legs, a back, a seat and sometimes arms.
 
itd.
:1311_thumbsup_tone2:
Link to comment
  • 2 weeks later...
6 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Jezivi su joj nokti i na nogama i na rukama

 

Svako se češe tamo gde ga svrbi - meni je zasmetalo "they've have cost us our jobs".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...