Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

1 hour ago, MilenaS said:

Dakle manite me molim vas, vaše dobre namere, šta neki kolega ima bilo šta da me hvali ? što niko naprimer ne skuva kafu, donese kolače sa slave (lupam gluposti, odnosi se na geste koje žene mahom rade)... što se neko ne prihvati da pozove majstore kada aircon crkne ili je potrebno naručiti nešto od kanc materijala...

 

Milena, ja to sve radim, shvatio sam jutros da sam idealan kolega  :14_relaxed:

Edited by slow
Link to comment
5 minutes ago, Shan Jan said:

Kod nas kolege donose pecenje sa slave, kakvi vasi kolaci :sleep:

Oooo, a da li se ide ? tj odlazi na slavu? I ko je spremio to pečenje zapravo? naravno supruga, tj domačica.

Link to comment
16 hours ago, pt 2.0 said:

Ne razumem kakve veze ovo što pišeš ima sa onim što si citirao.

boldovano u citatu. da si imala u školi neki gender kurs ili predmet velike su šanse da bi tamo objasnili da žene u patrijarhatu prosto moraju da osećaju da im je nametnuto da verifikuju svoju vrednost količinom pažnje koju dobijaju od muškaraca. plus, recimo, da je dobacivanje na ulici samo način na koji muškarci sprečavaju žene da se slobodno kreću i zločin mržnje prema ženama. to naravno ne deluje baš na svaku pojedinku isto ali široka indoktrinacija takvim idejama je razlog zašto #metoo jednostavno mora da završi u "gubljenju kontrole" i "lovu na veštice". 

Link to comment
2 minutes ago, Yoyogi said:

 

Tek treba da imaš kućnu pomoćnicu. Da ti žena bude prava gospodža.

 

nemam ti ja te pare, sve ode na rakiju i kurve, a ne sori, to tako rade u japanu...

Link to comment
1 minute ago, teacher said:

 

nemam ti ja te pare, sve ode na rakiju i kurve, a ne sori, to tako rade u japanu...

 

Rođen u kulturi poniženja, odrastao u njoj, ostao u tome, ima da skonča u toj istoj kloaki.

 

Na samrtnom odru, čak bi i noskich stavio da se izvukao iz toga.

Link to comment
32 minutes ago, Yoyogi said:

 

Rođen u kulturi poniženja, odrastao u njoj, ostao u tome, ima da skonča u toj istoj kloaki.

 

Na samrtnom odru, čak bi i noskich stavio da se izvukao iz toga.

O boze dobicu dijabetes od ovog patetisanja

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...