Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

1 hour ago, nera said:

U momentu kad treba relativizovati do besmisla.

 

I da, komplimenti zaista nisu nesto od cega se zivi, narocito ne na poslu. Ne dolazim na posao da me gledaju i komentarisu moj izgled. 

 

Uostalom, ovi sto im je do deljenja komplimenata i flertovanja neka se drze zainteresovanih zenki i sve kul.

 

A šta ako ti neko kaže da imaš lep sat i da ti je ogrlica predivna? :14_relaxed:

Edited by slow
Link to comment
2 minutes ago, slow said:

 

A šta ako ti neko kaže da imaš lep sat i da ti je ogrlica predivna?

 

To jedino neka zena ako kaze, nisam jos od muskarca cula takav kompliment :D

 

Sad ozbiljno, pokusaj flertovanja i komplimenti medju kolegama su jedna stvar, kome prija neka uziva, ja ionako ostavljam utisak nezainteresovanosti sto normalni vrlo lepo citaju. 

Problem su ovi drugi koji vide samo svoju stranu, tj. ‘prividja’ im se zainteresovanost a neke bogme i ne zanima uopste sta druga strana misli i namece paznju na silu, plus zastrasivanje, plus fizicki nasrtaj. 

 

 

Link to comment

ja redovno dobijam komplimente za sat i to mi je super, ali kad krenu o kosi, o stasu i dr. to me iskreno diskomfortira negde na nivou osecaja kad te hvale za nesto sto nisi zasluzio. prizemno mi je i besmisleno, neka komunikacija bez smisla i puta. tipa "drago mi je da se znamo jer dobro izgledas". bleh. verujem da se i zene u solidnoj meri tako osecaju (mada je to ipak drugacije i verujem uglavnom njima jos bitno gore), zato takve komplimente koji se ticu telesne lepote nikad ne dajem. uostalom za sta sluzi flert ako ne za to

Link to comment
13 minutes ago, Krošek said:

to me iskreno diskomfortira negde na nivou osecaja kad te hvale za nesto sto nisi zasluzio

otprilike ovo. 

(sem što bih ja umesto diskomf... rekla ispunjava me nelagodom :D )

Edited by pt 2.0
Link to comment
2 hours ago, Sara said:

Sad u prevozu dečko ustaje nekom čikici, pomerim se malo da deka sedne, on sedne, pogleda me i skoči ko oparen "hoćete vi da sednete" 

Nije najjasnije jel kompliment ili uvreda😂

 

Nije da me je puno puta kačio seksizam ali da ga ima to je fakat, kao i da ima onih koji preteruju u tumačenjima, dosta je to klizav teren

Ma ne ljuti se čikica, još ima dobre dece...

Link to comment
4 hours ago, pt 2.0 said:

što se tiče ovoga -"But when you’re brought up to feel that the most important thing you can be is attractive to men, the absence of their attention – even negative attention – can feel distressing"  - nisu me tako vaspitali

 

užasi patrijarhata. da je feminizam bio obavezan predmet u školi u tvoje vreme ta greška se ne bi dogodila.

4 hours ago, teacher said:

izvinjavam se, ali otvara se ključna tema: http://www.bbc.com/news/blogs-trending-42652947

očigledno ćemo morati da se vratimo na sam početak i definišemo šta je uopšte žena (i muškarac) i da li je odbijanje heteroseksualaca da se seksaju sa ženama koje imaju penise šovinizam. tu spadaju i lezbijke koje se ne pale na transgender lezbijke iliti muškarce koji se "identifikuju" kao žene :blink:

Link to comment
2 minutes ago, eoten said:

užasi patrijarhata. da je feminizam bio obavezan predmet u školi u tvoje vreme ta greška se ne bi dogodila.

Ne razumem kakve veze ovo što pišeš ima sa onim što si citirao.

Link to comment
2 hours ago, Krošek said:

ja redovno dobijam komplimente za sat i to mi je super, ali kad krenu o kosi, o stasu i dr. to me iskreno diskomfortira negde na nivou osecaja kad te hvale za nesto sto nisi zasluzio. prizemno mi je i besmisleno, neka komunikacija bez smisla i puta. tipa "drago mi je da se znamo jer dobro izgledas". bleh. verujem da se i zene u solidnoj meri tako osecaju (mada je to ipak drugacije i verujem uglavnom njima jos bitno gore), zato takve komplimente koji se ticu telesne lepote nikad ne dajem. uostalom za sta sluzi flert ako ne za to

vrlo se slazem sa napisanim:12_slight_smile:

Link to comment

ja bih da vidim krosekovu fotku, pogotovu taj stas :)

(da li ovo spada u sexual harrasment sada?)

 

 

anyway, mala digresija....koliko boja kose moze da promeni neciji stil zivota...moj primer:

 

crna - otvoreno te napadaju i ulaze u prostor kao da im pripadas

crvena/ridja - ladno ti dobacuju ili skrecu paznju na perverzije smatrajuci da je to normalno 

brineta - nedojebani isfrustrirani iskompleksirani pokusavaju da ti nabace kompleks nize vrednosti

plava - banja :blush: .... potpuno odsustvo mozga sa moje strane (awerness)  bez da moram da pazim na ponasanje. 

 

 

 

Link to comment

Sečam se kada mi je kolega, jednom prilikom sam stavila novi neki balzam za kosu, i došla da radim, i ladno je prišao do mene i rukom dotakao kosu, onako kroz prste,

odtada nosim kosu svezanu, ne u rep nego u bun,..

 

hajde kada mi pohvale kako sam se obukla, a znam da nemaju pojma gde je šta kupljeno i koliko vredi, nego eto dele komplimente misleći da ćeš se sada ti istipiti pred njima.

 

Dakle manite me molim vas, vaše dobre namere, šta neki kolega ima bilo šta da me hvali ? što niko naprimer ne skuva kafu, donese kolače sa slave (lupam gluposti, odnosi se na geste koje žene mahom rade)... što se neko ne prihvati da pozove majstore kada aircon crkne ili je potrebno naručiti nešto od kanc materijala...

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...