Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

 

20 minutes ago, maharaja said:

Realno, ne bi bilo loše da uđe u obaveznu lektiru

 

ovde je to so last year probajte malo taj fazon u zemljama religije mira pa dođite da pričate kako je bilo :fantom:

Link to comment
19 hours ago, pt 2.0 said:

lagano dođosmo do toga da svako muvanje počinje seksualnim uznemiravanjem :D

kakva usrana civilizacija.

Ma ova ne prica o muvanju nego o sluzbenim vecerama

 

Setih se onog tvog klijenta sto ti je slao buket ruza pa si se nasla u cudu, zamisli da ti neki tako diskretno dotakne koleno usred sastanka kao u vintage francuskom filmu :D

Link to comment
11 minutes ago, Leia said:

Ma ova ne prica o muvanju nego o sluzbenim vecerama

 

Setih se onog tvog klijenta sto ti je slao buket ruza pa si se nasla u cudu, zamisli da ti neki tako diskretno dotakne koleno usred sastanka kao u vintage francuskom filmu :D

brrr.

(ono s ružama me je tištalo u smislu mita und korupcije. nije mi palo na pamet da tumačim u m-ž smislu, posebno što se taj čovek/ti ljudi i ja nismo videli nikada pre toga.)

 

iz mog skromnog iskustva po kolektivima, nepriličnu atmosferu* su uglavnom pravile žene.

*-atmosferu flerta i nekako korišćenja seksualnosti kojoj nije mesto na poslu, i koji zaista daju pravo da neko pomisli da želiš da te dotakne po kolenu ili gdeveć.

 

s druge strane, imam i 3 lična iskustva (2x faks i 1x posao) proganjanja od ljudi koji su se "zaljubili".

to mi je bio horor svojevremeno.

pritom je jedini razlog da ja sa tim osobama boravim u istom prostoru bio posao/studije.

ne znam da li bi se ta iskustva vodila kao seksualno uznemiravanje, ali maltretiranje (iz moje vizure) svakako jeste bilo.

 

Link to comment
5 minutes ago, Hella said:

daj slike da vidimo Prilike :fantom:

nemam, nisam se družila sa tim ljudima sa faksa. 

ovo na poslu je bio značajno stariji čovek, i bio mi je na neki način nadređen u jednom periodu.

srećom po mene, osim što se nekontrolisano i stvarno ničim izazvano zaljubio, bio je i gospodin, pa je nakon 1 ozbiljnog razgovora prestao da se ponaša zastrašujuće.

 

edit. al što je bitno da li su lepi ili ružni? poenta je u tome da nikoga nemaš prava da smaraš svojim tzv. emocijama ako taj neko ne oseća isto.

Edited by pt 2.0
Link to comment
2 minutes ago, palikaris said:

kako da znas sta oseca dok ga ne smoris? :fantom:

ja to ne razumem.

mene je lako oterati i kad mi se ništa ne kaže - jebote, prosto vidiš kad nekoga ne zanimaš i skloniš se.

a posebno kad se eksplicitno kaže...

Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

ja to ne razumem.

mene je lako oterati i kad mi se ništa ne kaže - jebote, prosto vidiš kad nekoga ne zanimaš i skloniš se.

a posebno kad se eksplicitno kaže...

 

ne računa se ako se ne ispovediš na twitteru

Link to comment
27 minutes ago, pt 2.0 said:

ja to ne razumem.

mene je lako oterati i kad mi se ništa ne kaže - jebote, prosto vidiš kad nekoga ne zanimaš i skloniš se.

a posebno kad se eksplicitno kaže...

Ee, al to se onda percipira kao da snajka tvrdi pazar, nece dama nikad eksplicitno reci nego ima da se nagadja, kad kaze ne to znaci mozda, itd itd

I onda dodje do situacije da dzentlmena treba maltene da oteras u 3lepe da bi konacno odustao

Link to comment
2 minutes ago, teacher said:

a onda se kasnije žali kako nema pravih muškaraca, niko ne prilazi, svi svileni i mamine maze

E bas tako, ti "pravi" muskarci idu samo na sigurno, ne pitaju nista i ne odustaju dok ih ne shutnes u glavu :laugh::ph34r:

 

Link to comment
1 minute ago, Leia said:

Ee, al to se onda percipira kao da snajka tvrdi pazar, nece dama nikad eksplicitno reci nego ima da se nagadja, kad kaze ne to znaci mozda, itd itd

I onda dodje do situacije da dzentlmena treba maltene da oteras u 3lepe da bi konacno odustao

:D ne znam za dame, ali kad kažem - ja sam rekla (ne želim da izađem sa tobom, ne sviđaš mi se, itd.)

a tek što tumačim drugu stranu... 

(ali zaista postoji to neko ponašanje da ljudi ne govore direktno ono što misle i onda to ljude dovodi u zabludu. jedno je "nemam vremena ovih dana", a drugo je "ne želim da se viđam sa tobom". doduše, ja i "nemam vremena, u gužvi sam" tumačim kao nezainteresovanost. valjda zato što mene kad neko zanima, onda mi ništa nije teško i sve mogu. )

Link to comment
16 minutes ago, pt 2.0 said:

:D ne znam za dame, ali kad kažem - ja sam rekla (ne želim da izađem sa tobom, ne sviđaš mi se, itd.)

 

Nisam ni ja neka dama al bas da nekom saspem - ne svidjas mi se, tim recima... Uostalom niko nije toliko uporan koliko ja mogu da ga ignorisem :D

 

Na stranu tek posledice sto takav atak na ego moze da ima, pogotovo ako ste osudjeni na ceste susrete ili nedajboze poslovnu saradnju brrr :ph34r: 

Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

poenta je u tome da nikoga nemaš prava da smaraš svojim tzv. emocijama ako taj neko ne oseća isto

 

pa možda su njegove emocije bile prave a tvoje tzv

 

uglavnom poenta je da treba biti uporan i imati stila a ni pare ne dođu loše evo ovako nekako to ide :fantom:

 

DTLoelbWAAAq53t.jpg

Edited by Hella
Link to comment
14 minutes ago, Leia said:

Nisam ni ja neka dama al bas da nekom saspem - ne svidjas mi se, tim recima... Uostalom niko nije toliko uporan koliko ja mogu da ga ignorisem :D

dobro, to je i meni last resort (htela sam da naglasim da dajem nedvosmislene izjave). problem je u tome što ljude malo zavede ideja da se nekome sviđaju, i ne žele tu divnu, obožavanu sliku o sebi da razbiju u paramparčad.

ja nemam problem sa razbijanjem slika o sebi, ionako se zaljubio u tu sliku, ne u mene. i ne mislim da je to udarac za ego, već oslobađanje druge osobe da se fino posveti nekom drugom, sa kim ljubavna priča ima razradu i hepiend.
 

12 minutes ago, Hella said:

pa možda su njegove emocije bile prave a tvoje tzv

 

uglavnom poenta je da treba biti uporan i imati stila a ni pare ne dođu loše evo ovako nekako to ide :fantom:

naravno da nisu. 

nego, jesi li ti lepa ili si fudbos, nisam razumela?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...