Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Je l ispao ukuusan krompir?

Mislim da ti je meso pustilo previse masti. Mozes je svakako odliti sat vremena pre zavrsetka i uradis kao sto je askeladden rekao. Nece biti hrskav al ce dobiti bolju boju i strukturu a bice ukusan zbog masti iz mesa

Link to comment

Sad tek vidim pitanje, pa bio je ukusan, mada ja volim krompir da začinim opako sa vegetom, mlevenim svežim biberom i sl. U suštini je sve ispalo super nego ja kao što rekoh volim sve rešije i hrskavije, pogotovu krompir, pa ću sledeći put da probam da ih spremim u tom stilu te vidim kako će ispadne. 

Link to comment

Prodinstao na mulju tonu bluka i čilija iz linde, pa na do bacio krumpire, pa na kraju završio sa peršunom i čilijem. Miriše kao da smo kod ćaleta u krojejši.
Sve to ide uz ružu iz smokera, koji sam juče kupio na Lončarima za 50kaemova
378f2dd2bee5cfcf694ac7b65739fdef.jpg

Link to comment

Već sam i ranije otorio sezonu patlidžana, ali od danas pa do jeseni se ne skidam.

Kasnoručao onu pesto pastu sa patlidžanom, a ukoliko mi neko objasni razliku između babaganuša i melizana, možda ću imati odgovor šta sam maločas odložio u frižider.

Link to comment

Mislila sam da smo pisali skoro ili sam nesto pomesala.

 

Melidzano je recimo neka vrsta pindjura, bar ga u Makedoniji tako tretiraju. Da, bez tahinija, sa senfom, moze zelena pecena paprika, ulje, sirce..

 

U oba slucaja se patlidzan pece.

 

Pravim ponekad tzv. pastetu od patlidzana, doduse dosta je kaloricna.

 

2-3 patlidzana ispecena (ako moze na rostilju, ako ne onda u rerni), 3 izgnjecena cena belog, 4 skuvana jaja isecena, persun, sok od 1/2 limuna, so, biber, zacini po zelji, sve se izblendira ili stapnin mikserom sjedini i na kraju doda od 100-200 ml majoneza, kako ko zeli. Dodate jos zacina ako je potrebno i to je to. I klinci jedu bez problema.

 

Mirza gasemi ili kasemi je kazu persijsko jelo, bolje reci meze i pravila sam ga vise puta.

Patlidzan 2 kom ispeci (na rostilju najbolje), za to vreme proprziti sitno iseckan b luk 3 cena, dodati kurkumu, malo uprziti, pa dodati 3 paradajza prethodno oljustena i iseckana na kockice. Kratko sve proprziti i izvaditi sastojke iz tiganja.

U isti ispeci kratko 3-4 kratko umucena jaja.

Izvaditi i njih, pa opet u isti tiganj vratiti paradajz sa patlidzanom koga smo prethodno pecenog oljustili i izgnjecili viljuskom ili iseckali, sve oko 3 minuta uprziti, zaciniti i na kraju skloniti sa sporeta, umesati jaja i jesti toplo. Veoma ukusno meze.

 

 

Link to comment

obožavam patlidžane, ali pošto sam šklj kuvarica pravim ih na jednostavan način.

2-3 pečena i iseckana patlidžana, isceđen limun, 2 zgnječena čena bluka, so, mulje i iseckana veza peršuna. 

umesto peršuna može i korijander ali pošto ga ja uglavnom nemam stavljam peršun.

 

 

 

Link to comment

Nau not kuking, ko će se time baviti na 38 stepeni. Napravio namaz od pasulja, kuvanih jaja, švapskog sira, mulja i tahinija. Na leba, ozgo posuo sitno seckanim crvenim lukom et voila

Link to comment
47 minutes ago, beta kentauri said:

obožavam patlidžane, ali pošto sam šklj kuvarica pravim ih na jednostavan način.

2-3 pečena i iseckana patlidžana, isceđen limun, 2 zgnječena čena bluka, so, mulje i iseckana veza peršuna. 

umesto peršuna može i korijander ali pošto ga ja uglavnom nemam stavljam peršun.

 

 

 

 

U toj jednostavnosti je suština i lepota ovog jela - super!

Pošto obožavam biber, kod mene je obavezni sastojak.

 

 

Sledeće što me zanima je namaz koji kombinuje patlidžan i paradajz. U sledećoj epizodi...

 

 

 

Link to comment
Nau not kuking, ko će se time baviti na 38 stepeni. Napravio namaz od pasulja, kuvanih jaja, švapskog sira, mulja i tahinija. Na leba, ozgo posuo sitno seckanim crvenim lukom et voila
Jedino ako si kupio pasulj u konzervi, posto i on mora da se kuva [emoji849][emoji5]
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...