Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Danas voćni dan, branč grilovane smokve punjene kozjim sirom i pršutom, večera će da bude piletina sa kajsijama [emoji4] 
Pošalji Vasketu, da overi [emoji6]



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
39 minutes ago, aram said:

Danas voćni dan, branč grilovane smokve punjene kozjim sirom i pršutom, večera će da bude piletina sa kajsijama :) 

:lolol:

Dobar ti taj "voćni dan" 

Link to comment

izvini sto sam na tebe prevalila nevericu i sad vec skoro bes, jer sam opet dobila bas taj komentar kad sam se zahvalila na ponudjenom rucku, ne mogu, tenks, upravo sam s drveta, najela sam se smokava. zena koja sedi za stolom i koju vidim drugi put u zivotu dok prilazim: zar se ne useres od smokava. ja sam se jednom usrala. zavrsen citat.

pa je bo te. :laugh:

Edited by darling
Link to comment
kakvae to chorba? sent from bubamoto   

 

 

 

Nista specijalno, samo se malo ispece prvo, i mnogo ukusnija nego klasicna, bez pecenog paradajza.     

 

 

 

 

Na rebarca nasecem crveni luk 1-2 glavice (zavisi od kolicine koja se sprema, ja to sve otprilike), 2-3 cena belog malo usitnjena, posoli i proprzi se na ulju, nikakva se tecnost ne dodaje, onda se stavi paradajz na pola secen okrenut nadole (na 1 glavicu luka 5 srednjih par.), dodaju zacini koje hoces, ja stavim malo (kasiku) balzamika, mleveni biber, nekoliko grancica m.disice, moze i suva i obavezno puna kasicica mlevene paprike ili tucane, e tu stavim moj apsolutni hit poslednjih godina...dimljenu papriku, pa jos ljutu, a mozes koju hoces i imas, i 1/2 kasicice secera.

Kratko se tako uprzi, paradajz brzo pusti vodu, okrenem svaku polovinu, pa u rernu na 30ak min, na 200C.

Posle toga nalijem oko litar supe ili bujona, a to uvek imam, moze i kocka supe i voda, mada to nije to.

Izgnjecim pasirkom malo one polutke paradajza i sve se kuva oko 40ak min na sredjoj T, izmuljam u blenderu ili stapnim mikserom, zacinim jos ako nesto fali i to je to.

Sa krutonima i malo narendanim parmezanom, a palo je i ovcije mleko danas... bruka dobro!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...