Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Premia rikotu. Neverovatno socan i ukusan kolac. A tako jednostavan. Vec vidim da ce se praviti intenzivno u narednom periodu [emoji4]
chitam vidim da ce se praviti intenzivno u narodnom pozorishtu :D

daj recepta!

sent from bubamoto

Link to comment
20 minutes ago, darling said:

daj recept :)

 

 

Kantica rikote (500gr)

4 jaja

Tamni secer, kolicina nepoznata, ali ne mnogo, cenim manje od 50gr 

Kakao, isto odokativno, 50ak grama

Vanila i cimet da se zacini. 

 

Sve sastojke u blender i miksanje nekoliko minuta. Onda u podmazan kalup i u rernu. Prvih pola sata 200c, a onda jos 50 min na 180. Cackalica za cekiranje da li je gotovo i  to 'e to :)

 

Inace inspiracija mi je bio klip koji je darling kacila na nekoj temi :)

 

 

Link to comment

aa bravo, bravo, realizovao si ga :) to je onaj! s modifikacijom. znaci, vredi recept? koji ti je ovo promjer tepsije? kantica rikote sam procitala kraljica rikote :D

 

 

Edited by darling
Link to comment

aaa, to je onaj darlingov izum, rosela i nona ramona i koja god. nisam ga uopshte odgledala do kraja, ishle mi na zivce obe ne zna se koja vishe. plus prvo shto mi palo na pamet koje su shanse da ne uspe uspe chizkejk sa 17 jaja.

dakle odmah sam znala da valja :hihi:

dakle hvala. sjutra pravim.

sent from bubamoto

Link to comment
5 hours ago, gospa buba said:

rosela i nona ramona i koja god. nisam ga uopshte odgledala do kraja, ishle mi na zivce obe ne zna se koja vishe. plus prvo shto mi palo na pamet koje su shanse da ne uspe uspe chizkejk sa 17 jaja.
 

 

ma ko gleda sve, ja premotala da vidim sta je bilo na kraju (da, vencale su se gilf i teen :D). ima ispod link na recept, i rivjuz onih koji su pravili, tako sam zakljucila da mu je mesto na tu du listi. nisam cak ni konvertovala mere, one rade neki gigantesk s kilo i po sira. al zato imamo tripl niplda koji je to uradio za nas :)

 

 

 

Link to comment

sve zasluge idu rikoti koja je camila u frizideru i pravom tajmingu yt linka. i naravno mojoj hrabrosti da se zrtvujem i upustim u nepoznato :)

 

ko jos gleda ceo video? :) klik na link, pa ima i onaj slajder za mere, cisto da vidim koliko jaja ide otprilike i to je to.
 

sledeci put mozda umesto secera zasladim whey-om.

uglavnom, mogucnosti za isprobavanje raznih ukusa su ogromne :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...