Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Super, ja baš volim tu supu, ali ne znam da sam je video na nekoj slavi. Daj recept da uporedimo :)

 

Moja je prilično klot varijanta, izdinstam crni i beli luk, celer, dodam kockice bundeve, jedan krompir, ponekad i šargarepu ali realno nema potrebe jer je bundeva dosta slatka. Kasnije nalijem vodom, skuvam, izmiksam i začinim. Probao i sa pavlakom, što kiselom što onom za kuvanje ali nekako mi je bolje bez nje.

Edited by mraki
Link to comment
1 hour ago, mraki said:

ne znam da sam je video na nekoj slavi

Da, slava nam je mostly weird što se tiče jelovnika :happy:

 

Izdinstam cluk i bluk, ubacim bundevu seckanu na kocke, dodam đumbira, mlevenog kima i kurkume, prodinstam sve još malo, pa nalijem pileći bujon.

Kad se skuva uradim bzbz štapnim, posolim, ubacim oceđen crveni pasulj iz konzerve, namrvim par ljutih suvih papričica i završim sa cca dva deci kokosovog mleka.

 

Kokos i bundeva to su srca dva :)

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

U, moram ovo da probam jednom, zvuči zanimljivo :)

Baš sad sam razmišljao da li da ubacim i malo djumbira, ali ipak odustao. U mnogim kombinacijama mi nikako ne odgovara, nisam bio siguran kako bi se ovde uklopio...

 

Ima super bundeva u Maksiju, ja slučajno primetio, pošto su bar u ovom mom zabačene, sad ih tu redovno kupujem.

 

Edited by mraki
Link to comment
4 hours ago, mraki said:

Krem supa od muskat bundeve.

 

Bukvalno dobih žulj dok sam je oljuštio i isekao. :D

 

Jebo recept ako moraš da ga platiš žuljem.

 

Bolje onda bajatog hleba i vode.

 

A još bolje naručiti da donesu i serviraju.

Link to comment
1 hour ago, Bujodrag said:

 

Jebo recept ako moraš da ga platiš žuljem.

 

........

 

Još sam bio u srednjoj školi kad sam rekao kevi da ću da bojkotujem njen spanać jer ona je jadna kupuvala punu kesu te travuljine i onda se cimala nad kadom da je opere pa trebila od peteljki, pažlivo kuvala i sve preopterećivala mlekom i belim lukom do te mere da nije bilo nikakve razlike za moja nevina nepca da li je to spanać ili užasna blitva (sorry darling). I držao sam se bojkota i nisam jeo  spanać godinama. Al' džaba, ona ga i danas sprema na isti način. 

 

Mis'im, to je samo hrana. Energenti. zaista je svejedno da li ih uzimamo na žvakljiva usta (Homer bi tih tako nazvao) ili energente dobijamo intravenozno.

Sve ostalo je estetika.

Link to comment
3 hours ago, Bujodrag said:

 

Jebo recept ako moraš da ga platiš žuljem.

 

Bolje onda bajatog hleba i vode.

 

A još bolje naručiti da donesu i serviraju.

Ma ništa strašno, nisam uzeo adekvatan nož i dok sam shvatio već je bilo gotovo.

Link to comment

u corbu od bundeve mozes da dodas i pomorandzu il mandarinu, dobro se slaze. krompir ti ne treba.

 

bundevu na belom luku i ulju izdinstas, pa izblendas, il na beli luk i ulje bacis pire bundeve, spojis, malo pavlake za kuvanje, so, biber, i to ti je sos za testeninu. moze i bez pavlake, ofkors. 

Link to comment

Ja je loma ispečem u rerni pa onda na kocke i dinstanje sa clukom i blukom. I jedan batat pride pa štapnim mixerom pretvorim u kašu. Sa bundevom dobro ide tucani korijander u zrnu. Bujon ili kocka i voila. Kašičicu grčkog jogurta rknem pri serviranju

Link to comment

E, Ivy, jesu li skupe sad lisičarke, odnosno, ima li ih uopšte. Sad mi se jedu. Obarim malo pirinča, njih izdinstam s kojekakvim začinima i dosta soli i onda dodam i pirinač, izbalansiram sve svežim peršunom i bude super. Spremao tako svojoj dragoj koja je vegeterijanka ali sam kasnije više spremao za sebe nego za nju. :D Kupovao razne  gljive na tezgi na Palilulskoj pijaci jer mi bilo usput posle posla a i gljive dobre bile.

 

Par puta smo kupovali i šumsko pile ali nismo umeli da ga spremimo kako treba.

 

A jednom davno mi je drugar doneo solidnu količinu nekakvih marinirani, usoljenih ili šta već, lisičarki. E to je bilo fenomenalno.

Link to comment
1 hour ago, ivy said:

jablanovace

ispravan način, bar po mom mišljenju :)
mislim to sa spajanjem.

volim ove pečurke baš, šteta što ne mogu da se suše... ali u ulju mogu dugo da se drže, a i da se zamrzavaju

Link to comment

da,super je ispalo sa spajanjem gulasa i gljiva..ukusne su

a i hocu da mi ostane gulas i za subotu za rucak pa ne bih da podgrevam gljive

 

da,mogu da se zamrznu pa cu razmisliti da li cu ih nabrati jos za tu namenu jer ih ima gzilion u sumi,bukvalno!!..nabrala sam punu kesetinu sa tri panja a ima ih na svakom panju a panjeva ima od cele sume :)..jako,jako ih je puno ..

 

 

 

@Bujodrag

pa ne znam kakvo je stanje sa gljivama na pijaci...ja jedem samo one koje sama uberem

 

a sumsko pile je jako dobro ali samo kada je mlado i nezgodno je kada ga kupujes ako ne znas kako treba da izgleda jer prodavce boli dupe za kupce pa beru i prodaju sve i svasta

cak sam i ja ubrala malo straije prvi put i bilo je tvrdkasto i suvo ali onda kada sam nasla mlado i spremila predobro je..srecom imam izvor ispred kuce pa obilazim te vrbe redovno dok setam psa :D i mogu da ih uberem u trenutku u kom meni odgovara(osim ako me neko ne preduhitri :D)

Link to comment

pa, to, šumsko pile smo kupovali one koje su bile najveće jer nam je tako izgledalo najbolje da isečemo šnicle. I onda ih pekli ili tako nešto, po savetima sa neta i bilo suvo i tvrdo kao da smo pekli jelovinu  :D  

Ma to su nam sto posto uvalili zli Zemunci na svojoj pijaci. Ne bi se to desilo da smo kupovali sa prave strane reke  ;) :tongue:

 

Odvućiću se za vikend do Palilulske, bila je tamo dobra gljivarka; kao i  jedna sa Kalenića, redovno je jela i grickala svoje šampinjone, po ceo dan. Imala je lisičarke. I imala je dve vrste sušenih vrganja, jeftinije i skuplje, i ti jeftiniji su bili sasvim dobri da se za male pare oplemeni gomila jeftinih šampinjona.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...