Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

majo, ti si kuvarski vizionar :D evo ima recept za hleb s rikotom i brasnom, koje bih naravno menjala mlevenim pahuljicama. 

 

https://www.lakakuharica.com/2011/04/libum-iz-pompeja.html

 

inace, libum se pece na lovoru, al ne mora.

 

https://www.google.rs/search?q=libum+recipe&rlz=1C1TEUA_enRS552RS552&oq=libum+&aqs=chrome.2.69i57j69i65j0l4.6707j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Edited by darling
Link to comment
1 hour ago, Majo said:

najbolje da rokne ovsene pahuljice. :fantom:bez secera, naravno.

Pravio sam sa ovsenim pahuljicama, bez secera naravno :D

 

Recept:

 

Osvene pahuljice se samelju, pomesaju sa kakaom, jajima i rikotom. Doda se seckana crna cokolada. Na papir za pecenje se izlije masa, pa u rernu na nekih 150-180 stepeni, sat vremena. 

 

 

Link to comment

Sezona slava počinje i ja rešio da napravim ovih dana punu šerpu slavskog žita samo za sebe...:lolol:

Ne sećam se da sam ikad to pravio (ili jesam neku instant varijantu sa ovsenim pšeničnim pahuljicama), ali valjda nema tu šta mnogo da se pogreši, malo ću samo da smanjim količinu šećera.

200-300g pšenice je kontam dovoljno, to se baš nakuva, zar ne?

 

 

Link to comment
49 minutes ago, mraki said:

Sezona slava počinje i ja rešio da napravim ovih dana punu šerpu slavskog žita samo za sebe...:lolol:

Ne sećam se da sam ikad to pravio (ili jesam neku instant varijantu sa ovsenim pšeničnim pahuljicama), ali valjda nema tu šta mnogo da se pogreši, malo ću samo da smanjim količinu šećera.

200-300g pšenice je kontam dovoljno, to se baš nakuva, zar ne?

 

 

:lolol: Jao, sta vam uradise Cmrljoslav & Darlington.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...