Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

4 minutes ago, Majo said:

:lolol: Jao, sta vam uradise Cmrljoslav & Darlington.

:D

Daleko sam ja od njihovih zdravih navika, samo pokušavam da se malo dovedem u red.

 

U to ime danas - musaka sa karfiolom.

Link to comment
On 30.10.2018. at 15:38, aram said:

ajd :D

 

kilo kupuščića očistiš, urežeš krst ozgo. pomešaš kašičicu harise (može i dve, zavisi koliko ste navikli na ljuto), dve kašičice meda, tri kašike maslinovog ulja i so. ako je pregusto, što zavisi od meda, dodaš malo tople vode. lepo natopiš time kupuščiće, pa ih raširiš na plek s papirom. u rernu na 170°C oko 40 minuta, bar jednom promešaš na pola tog vremena, a možeš i češće.
tahini pomešaš sa grčkim jogurtom, pola pola, nama je bilo dosta po 5 kašika. u to namelješ bibera po ukusu (dosta), posoliš, nacediš sok od jedno pola limuna i na kraju preliješ sa malo dobrog mulja.

 

e sad losos. pakovanje dimljenog lososa dobro utegneš u nešto, da dobiješ ciglicu kad se zamrzne. kaže devojka da je ona to uz pomoć tupperware posude koja ide u zamrzivač... onda ga tako zamrznutog narendaš najsitnije moguće, pomešaš sa narendanom koricom limuna i raširiš na pek-papir, pa u rernu na 70°C oko 4 sata. povremeno promešaš, rastreseš prstima, dok se sasvim ne osuši. tako osušeno u dobro zatvorrenoj posudi u frižideru može da stoji bar dve nedelje.

 

Nema ni harise, ni tahinija ovde, sad jedino ako ima Lidl, to mi je na 60km, kad budem imao posla tamo. Ne kupuju Spanci te dzidzabidze. 

Link to comment
2 minutes ago, mraki said:

:D

Daleko sam ja od njihovih zdravih navika, samo pokušavam da se malo dovedem u red.

 

U to ime danas - musaka sa karfiolom.

Sumnjiv si, sta da ti kazem, samo njih dve upotrebljavaju ' malo ću samo da smanjim količinu šećera'.

Uskoro ce i na ostalim temama to da ubacuju, ko potpis.

Link to comment
43 minutes ago, Majo said:

Nema ni harise, ni tahinija ovde, sad jedino ako ima Lidl, to mi je na 60km, kad budem imao posla tamo. Ne kupuju Spanci te dzidzabidze. 

teško da ima to u Lidlu, napravi sam.

 

Tahini: čašu susama zagrej u tiganju dok malo porumeni, pusti da se malo prohladi i onda rkni u blender. dodaj par kašika mulja, uradi malo bzz-bzz, dodaj još kašiku mulja i tako stalno dok ne dobiješ pastu koja se preklapa kad je sipaš iz kašike, onako ko med.

 

Harisa: kašika kima, kašika kumina, kašika zrna korijandera, kašika semena komorača, dve kašike dimljene aleve paprike, 5-6 kašika mlevenih chili papričica (po ukusu), dve kašičice bluka u prahu, kašičica soli, kašičica bibera, kašičica sušene nane, pola kašičice kajenskog bibera, pola kašičice cimeta, četvrt kašičice đumbira. kim, kumin, korijander i komorač zagrej u tiganju (da zamirišu čisto, dva minuta), prebaci ih u tučak i udri dok se ne pretvore u prah. pomešaj sa svim ostalim i eto harise. ako ti fali neki sastojak, ne uzbuđuj se, biće sasvim ok i dalje :)

Link to comment
5 minutes ago, aram said:

teško da ima to u Lidlu, napravi sam.

 

Tahini: čašu susama zagrej u tiganju dok malo porumeni, pusti da se malo prohladi i onda rkni u blender. dodaj par kašika mulja, uradi malo bzz-bzz, dodaj još kašiku mulja i tako stalno dok ne dobiješ pastu koja se preklapa kad je sipaš iz kašike, onako ko med.

 

Harisa: kašika kima, kašika kumina, kašika zrna korijandera, kašika semena komorača, dve kašike dimljene aleve paprike, 5-6 kašika mlevenih chili papričica (po ukusu), dve kašičice bluka u prahu, kašičica soli, kašičica bibera, kašičica sušene nane, pola kašičice kajenskog bibera, pola kašičice cimeta, četvrt kašičice đumbira. kim, kumin, korijander i komorač zagrej u tiganju (da zamirišu čisto, dva minuta), prebaci ih u tučak i udri dok se ne pretvore u prah. pomešaj sa svim ostalim i eto harise. ako ti fali neki sastojak, ne uzbuđuj se, biće sasvim ok i dalje :)

e fala Arame, srce si :)

Link to comment
8 minutes ago, Tvrdica said:

 

Мораћу да  их направим са овсеним пахуљицама.:laugh:

Nemoj, evo ja sam sad dvaput primetio :) nisam to jeo nikad, jel slican ukus sarmicama od zelja?

Link to comment

Сличан јесте али некако је другачији.Зеље је мекано,  па ако не пазиш може да се раскува.

Лист раштана је много чвршћи и нема шансе да се раскува.И укус му је јачи, тако да суво месо није обавезно.

Ја често фил за њих правим без меса, само пиринач и рендана шаргарепа.Сасвим је довољно али једем их на павлаком.

Од кад сам провалила раштан више од зеља ни не правим.:)

 

Link to comment
teško da ima to u Lidlu, napravi sam.
 
Tahini: čašu susama zagrej u tiganju dok malo porumeni, pusti da se malo prohladi i onda rkni u blender. dodaj par kašika mulja, uradi malo bzz-bzz, dodaj još kašiku mulja i tako stalno dok ne dobiješ pastu koja se preklapa kad je sipaš iz kašike, onako ko med.
 
Harisa: kašika kima, kašika kumina, kašika zrna korijandera, kašika semena komorača, dve kašike dimljene aleve paprike, 5-6 kašika mlevenih chili papričica (po ukusu), dve kašičice bluka u prahu, kašičica soli, kašičica bibera, kašičica sušene nane, pola kašičice kajenskog bibera, pola kašičice cimeta, četvrt kašičice đumbira. kim, kumin, korijander i komorač zagrej u tiganju (da zamirišu čisto, dva minuta), prebaci ih u tučak i udri dok se ne pretvore u prah. pomešaj sa svim ostalim i eto harise. ako ti fali neki sastojak, ne uzbuđuj se, biće sasvim ok i dalje [emoji4]
Jeste, baš će on to sam da pravi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...