Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

On 26.10.2018. at 18:45, Majo said:

seksi skroz, sace Cmrlj da padne od zavisti, sto njena klopa ne izgleda ovako dobro :fantom:

 

kome klopa ne izgleda dobro?! mada, znas kad bih ja zamrzavala losos, pa rendala, pa pekla 4 sata da izgleda, takav trud i treba da izgleda bolje :D

u medjuvremenu, ja amaterka pravila slatko (nisu krompiri nego kruske), odlican desert, gosti impresionirani, domacica se nije pretrgla, vinvin.

2a7669h.jpg

14dd56p.jpg

 

Link to comment
On 26.10.2018. at 11:55, aram said:

Kupusčičičići se mariniraju u medu, mulju i harisi, večeras će u rernu, pa na sto uz dip od jogurta sa tahinijem. Uz to žena pravi neke krckave pileće šnicle.

lepi, daj precizan recept za kupusčičičiće, skvo videla sliku i sad si mi napravio posao :fantom:

Link to comment

ajd :D

 

kilo kupuščića očistiš, urežeš krst ozgo. pomešaš kašičicu harise (može i dve, zavisi koliko ste navikli na ljuto), dve kašičice meda, tri kašike maslinovog ulja i so. ako je pregusto, što zavisi od meda, dodaš malo tople vode. lepo natopiš time kupuščiće, pa ih raširiš na plek s papirom. u rernu na 170°C oko 40 minuta, bar jednom promešaš na pola tog vremena, a možeš i češće.
tahini pomešaš sa grčkim jogurtom, pola pola, nama je bilo dosta po 5 kašika. u to namelješ bibera po ukusu (dosta), posoliš, nacediš sok od jedno pola limuna i na kraju preliješ sa malo dobrog mulja.

 

e sad losos. pakovanje dimljenog lososa dobro utegneš u nešto, da dobiješ ciglicu kad se zamrzne. kaže devojka da je ona to uz pomoć tupperware posude koja ide u zamrzivač... onda ga tako zamrznutog narendaš najsitnije moguće, pomešaš sa narendanom koricom limuna i raširiš na pek-papir, pa u rernu na 70°C oko 4 sata. povremeno promešaš, rastreseš prstima, dok se sasvim ne osuši. tako osušeno u dobro zatvorrenoj posudi u frižideru može da stoji bar dve nedelje.

 

Link to comment

ma samo koliko da se fino natope, dovoljno je da suneš sve u kesu, zavežeš i dobro prodrndaš to sve par minuta...

 

ed: stavi onda malo više mulja, ostaće u kesi

Edited by aram
Link to comment

ti, majo, nista ne razumes, ja se radujem tvojoj buducoj fotki, cak i navijam za tebe, ja volim fotke koje bih pojela. sumnjam, doduse, da ces da susis losos, ali evo, demantuj me. 

Link to comment
48 minutes ago, aram said:

@Majo

e, sad vidim da sam preskočio senf, pola kašičice senfa u zrnu, blago zgnječenih u avanu ide u marinadu...

Blago zgnjecenih? :lolol: decko, ti si gej.

Fala Aramche, bice pravljeno uskoro.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...