Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

On 10.11.2018. at 19:54, aram said:

teletina sa dunjama

 

Kako i sta?

:)

 

Imam neke dunje sa placa. Upravo sam ih ispekao klot i jako su ukusne, ali su dve ostale za kasnije. 

 

 

Link to comment

@pacey defender

1 luk sitno iseckao, dodao tri čena bluka, blago nagnječena i prodinstao to malo na maslacu. rkno kilo mesa na kocke, posolio i pobiberio, dinstao koliko da promeni boju. onda podlio pasatom od paradajza, dodao dve dunje isečene na kocke, šaku suvih šljiva, sok od 2 cela lajma, poklopio i dinstao oko sat vremena.

 

ed: u oriđiđi recept ide i dva osrednja krompira, ali ja nisam pošto sam već planirao da pravim tartiflet

Edited by aram
Link to comment
19 hours ago, gospa buba said:

sad moram i ja. muchite me josh cu da poludim i smesham crno i belo :dry:

sent from bubamoto
 

 

Ајде, жива нисам док не чујем како је теби испао црни колач!:rolleyes:

 

Link to comment
On 5.11.2018. at 8:36, triple_nippled said:

 

Kantica rikote (500gr)

4 jaja

Tamni secer, kolicina nepoznata, ali ne mnogo, cenim manje od 50gr 

Kakao, isto odokativno, 50ak grama

Vanila i cimet da se zacini. 

 

Sve sastojke u blender i miksanje nekoliko minuta. Onda u podmazan kalup i u rernu. Prvih pola sata 200c, a onda jos 50 min na 180. Cackalica za cekiranje da li je gotovo i  to 'e to :)

 

Inace inspiracija mi je bio klip koji je darling kacila na nekoj temi :)

 

 

 

Spremio, hvala na receptu. 

 

Izmene u odnosu na original su:

umesto zutog secera, iskoristio sam med, beli secer, kesicu vanil/secera i kesicu cimet/secera. Zadesilo se u kuhinji. Inace nisam mnogo belog secera iskoristio, mozda jednu kasiku. Dodao sam jos cimeta.

Umesto ove kolicine kakaoaoa, ravnomerno sam raspodelio kakao i rogac. 

Nisam blendirao nego mikserisao. 

 

Posuda 20x20 vatrostalna, sa papirom na dnu. Vreme i T bas kao sto stoji kod tebe. 

 

Sve je ispalo dobro, narocito tekstura. Izgleda kao da ima krupno mlevene lesnike - mada je onda razocarenje sto nema lesnika :)

Kruni se pri vadjenju-odvajanju od papira, ali ako se to prevazidje, moze da se isece na kockice.

 

Ukusno je :) Imate li opcije da se skrati period spremanja?

 

 

 

Link to comment

sto se perioda pripremanja tice, cisto sumnjam da moze da se skrati, jer mislim da je fora u tome da se vise susi nego pece. a ako kolac bude tanji, to nece biti to.

sigurno je moguce da se ispece na istoj temperaturi. mozda neko ima pravi savet.

nego, probao opet da napravim kolac, ovog puta bez secera. umesto secera ubacio suve sljive.

sve u blender, pa u kalup, u rernu...i...fail :frust:ispucao kolac, sljive mu dale vise kiselkast nego sladak ukus, raspadao se. ali i dalje ukusan.
kapiram da mora secer ili nesto slicno da poveze masu.

kako god, obrnem proces, vratim kolac u blender, dodam 2-3 kasike secera, izbledam, spakujem u plasticnu posudu i u frizider.
rezultat, ukus fenomenalan :D

mislim da je u celoj prici problem dobiti pravu teksturu, ukus je uvek odlican.

 

Link to comment

sljive je mozda trebalo da razmeksas u tecnosti, na primer, u pomorandzinom soku, rumu, il sta vec, da izblendiras, ne u puno, al dovoljno da moze da se izmesa homogeno s rikotom.  

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...