Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

 

28 minutes ago, beyoncé said:

bravo, ti si ga baš oplemenio, što bi rekla moja majka (koja ima potrebu da oplemenjuje svako jelo)

mali zavid

 

 

:thumbsup:

 

Mada, baš je teško zeznuti pečenje vrata. Nema tu ništa komplikovano. Ja volim da stavim mnogo soli i ruzmarina i svašta što zateknem na polici sa začinima. Par puta tokom pečenja ga izvadim i prelivam. Kad neki  krajevi počnu da crne i viljuška ga lako probada, tad je gotovo. To je to.

A još je bolje kad imaš nekog dovoljno veštog da radi sve to pod tvojim nadzorom ;) 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Soon cooking: palenta s mlekom polupasterizovanim iz Zlatiborca i s pljevaljskim sirom, pa uz duvan čvarke. 

Zdrav prilog: seckana paprika i beli luk. Sad se setih da am zaboravio kajmak da kupim, sunce mu žarano.Ali nema veze, već sam se raskomotio, neću da žurim. 

 

Link to comment

^ da se nadovežem na patlidžan

 

kuvam hunkar begendi (sultan's delight), tj. pire od patlidžana s parmezanom (može i ovčiji kačkavalj - tako ću ja), sa gulašem od jagnjetine (nemam, pa ću staviti junetinu), i ceo dan mi je toplo oko ušiju i balim obilno zbog toga.

inače, ovog leta/jeseni sam pojela apsurdne količine patlidžana u svim varijacijama i na sve načine.

 

Link to comment

u pravu si, ali tako piše u većini recepata na engleskom na netu. ima ih i par koji sugerišu čedar, drugi rikotu, a neki čak kažu da sir mora biti grčki :)

oni koji su se potrudili malo više kažu turkish mature hard cheese, ili kashkaval, ili "kasar", ili tulup, tako da na kraju ne znam koji sir originalno ide.

mada, ako prežalimo autentičnost, mislim da za taj pire zaista any sir will do. a može i bez. ja sam imala neki makedonski kačkavalj, pa sam to i stavila.

mislim da je jelo više bilo zakinuto što nisam imala jagnjetinu, ali ni to me nije posebno omelo u dilajtu :)

 

Link to comment

e :)

koji si ti sir stavio?

jesi li odležao kao sultan ostatak dana na jastucima?

(kapiram da ovo jelo tako funkcioniše, u suprotnom umesto ushita ostane osećaj kamenja u želucu. kažem to iskustveno :()

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...