Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

a breskve?

 

Razmišljao sam o njima, ali sam bio u fazonu da ipak bude onako letnje lako jelo, pa sam rknuo kilo slaninice u jednom parčetu, omlet od 800 jaja i kanticu masti.

Link to comment

15rk4t2.jpg

 

 

Dakle, poučen nedavnim iskustvima sa tikvicama, a u modu pražnjenja frižidera...narendana tikvica, naseckan praziluk, oceđena tikvica, propržio slaninicu, skuvao integralne fusile, u slaninu dodao praziluk, propržio, dodao i tikvice, pokrio, ostavio par minuta, dodao fusile, dobro promešao i ostavio par minuta da se jedini na slaboj vatri. Ok ručak. Za to vreme ispekao patlidžan, klot, preliću sa muljem i belim lukom, za večericu :D

Link to comment

Razmišljao sam o njima, ali sam bio u fazonu da ipak bude onako letnje lako jelo, pa sam rknuo kilo slaninice u jednom parčetu, omlet od 800 jaja i kanticu masti.

 

 

ti si decko nesto mnogo nadrndan,moras da se smiris..zbog zdravlja..sta ti je?..salim se..ako hoces mozemo da pocnemo od pocetka ili da zavrsimo..kako hoces..

Link to comment

Ne razumijem.

 

malopre c: pravio sladoled od breskve. oljuštio 4-5 većih, iseckao, ubacio u blender sa jedno tri kašike šećera, sokom od pola limuna i izdrobljenim semenkama kardamoma, izrokao, rknuo određenu količinu pavlake za krčkanje i umutio. Valjda će biti kul, nisam imao vanilu, a posle mi je palo na pamet da možda ne bi bilo loše sa trunčicom cimeta i narendanom korom limuna i pomorandže. Usavršiće se vremenom valjda.

Link to comment

sinoć gledala đejmija de kuha lazanju za trijes minuti pa se jadna i ja primila...

on reko špargle, al nema u maksiju na padini, pa rknuh smrznutu boraniju zelenu na malo uljca. on reko mladog lukca, opet nema, ja ljubičastog nasekla. dodala. on grašak, ja grašak. četr čena belog luka, zatim on boba mećo, ja tikvice. on inćune, jbt, di ću to, ja slaninice, noormalno. dodala kocku goveđe juhe, te jednu pavlaku za kuhanje, soli, bibera. ukuvala.

naredala po koricama, ozgo parmezana. sad čekam dvidim na šta će da ispadne :D

Link to comment

:lolol:

 

koja je epizoda, deder, da pogledam

neam ti ja pojam, slučajno nabasala, spremo tu lazanju i sladoled od mangoa. guglaj, brate slatki! :D

 

 

:lolol:

 

inače, ko si ti? ja na forumu poznajem samo "ordi" i "mini ordi" s rozla naočarima (mića!)...

 

idi na arajvls, predstavi se

 

šššš, to treba da bude srprajz srprajz ;)

kad gubi po plažama narandžanstvene, eno joj nek gleda sveta kroz ružičaste za evro, pa to nema ni kod čajniza, ljudi moji :D

Link to comment

S01E16, mada je tvoj recept meni bolji! Ćem probam, jednog dana :)

 

Mali hack u kuhinjici, sigurno vam se tisuću puta desilo da vam običan kupovni sladoled nije preterano zanimljiv, postoji par načina na koji možete da sebi ulepšate ovu poslasticu.

Ono što sam ranije radio i bilo je primljeno lepo je da uzmem kakav sunđerast cake slatkiš, ala 7days, iseckam na kockice, stavim kao podlogu, natopim čokoladnim likerom i umuljam sladoled sa time.

Druga opcija je topljenje čokolade, kada pravim mojima to je obično bambijeva mala crna sa mentom, vole taj ukus, a društvo voli milku.

Stavimo kavu, i, kada voda provri, iskoristimo paru.

U posudicu, može čak i šalica kakva, stavimo kriškicu sladoleda i čokoladu,

 

30u7frr.jpg

 

kada sladoled popusti i čokolada počne da se krivi, a to je par minuta, promešamo dobro

 

vymfeu.jpg

 

Potom u to možemo da potopimo, možemo time da prelijemo a možemo i da...umuljamo :lolol:

 

1z3yrys.jpg

 

izi pizi

 

Have fun!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...