Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

NC:

 

Patlidžan, paradajz, crveni luk, beli luk, paprike, naliveno mešavinom maslinovog ulja, koncentrisanog paradajza, nane, malo kumina, (jako malo) ljutog sosa zvanog "Bezdanski grom" što ga sprema Pera Čonka, smeđeg šećera i balzamika, u vatrostalnu posudu pa jedno 3 sata na tihu vatru da sve omeksa i sjedini se. Mora da se potpuno ohladi, i najukusnije će zapravo biti sutra. Jesti kao meze, uz neki lep beli sir, najbolje ovčji.

Link to comment

isao juce da kupujem neke decje igracke za neki rodjendan kad pored radnje ogromni kineski supermarket. ne dao mi djavo mira - udjem. a tamo zlondri ko u prici. nasao krmeca srca, dzigerice i bele i crne, govedji repovi, ociscena i obarena crevca, skembici, pileca srca, bubci, noge, vratovi, sve to pacece - ma cudo! kako sam to video prijeo mi se svinjokolj gulas - ono kad se kolje svinjce pa se od bubaca, dziga, pluca, srca i malo mesa napravi gusti, ljuti gurmanski gulas. e to sad krckam. uzeo dzigu, pluca, srca, par bubaca i meso + dodao komad govedjeg repa. uvek kuvam rep, kad s repa sklizne meso, to je znak da je gulas gotov. dosta luka, nalio vina, ljute paprike, obicne, bibera, tucanih semenki korijandera a kasnije cu da dodam prah od susenih divljih vrganja, istarskih. ima tu jos par sati kuvanja najmanje i sad smisljam sta za prilog - pire, kacamak, pirinac.... sve sugestije dobrodosle.

 

uz to cu sarenu salatu i lucene paprike. vino i kisela se hladi. kuku!

Link to comment

isao juce da kupujem neke decje igracke za neki rodjendan kad pored radnje ogromni kineski supermarket. ne dao mi djavo mira - udjem. a tamo zlondri ko u prici. nasao krmeca srca, dzigerice i bele i crne, govedji repovi, ociscena i obarena crevca, skembici, pileca srca, bubci, noge, vratovi, sve to pacece - ma cudo! kako sam to video prijeo mi se svinjokolj gulas - ono kad se kolje svinjce pa se od bubaca, dziga, pluca, srca i malo mesa napravi gusti, ljuti gurmanski gulas. e to sad krckam. uzeo dzigu, pluca, srca, par bubaca i meso + dodao komad govedjeg repa. uvek kuvam rep, kad s repa sklizne meso, to je znak da je gulas gotov. dosta luka, nalio vina, ljute paprike, obicne, bibera, tucanih semenki korijandera a kasnije cu da dodam prah od susenih divljih vrganja, istarskih. ima tu jos par sati kuvanja najmanje i sad smisljam sta za prilog - pire, kacamak, pirinac.... sve sugestije dobrodosle.

 

uz to cu sarenu salatu i lucene paprike. vino i kisela se hladi. kuku!

 

ja bi palentu, malo redju da moze da se mulja™ sa sosom  :piggy:

Link to comment

 

ja bi palentu, malo redju da moze da se mulja™ sa sosom  :piggy:

volim i ja to al opet, kolebam se...

 

doduse, ja bih s tim najradije dobrog domaceg hleba sa cvrstom korom al me mrzi da pravim.

Link to comment

ipak sam ubacila koju šnitu slanince na povrće..breskve  sam ovaj put preskočila

 

 

sad mi se jede ovao što adam kuva  :cry:

Edited by ivy
Link to comment

bice ovo super, ide u tom pravcu. sad probao, ima jos jedno sat kuvanja ali ukusi su tu. i cim sam probao postalo mi je jasno da ce prilog biti palenta, dziga i bubci je zahtevaju.

 

jedva cekam :piggy:

Link to comment

:thumbsup:

 

bice ovo super, ide u tom pravcu. sad probao, ima jos jedno sat kuvanja ali ukusi su tu. i cim sam probao postalo mi je jasno da ce prilog biti palenta, dziga i bubci je zahtevaju.

 

jedva cekam :piggy:

Link to comment

reci da se zajebavaš :puke:

 

pa dobro,malo je prejako za ovih ovde 30+ C ali da je niža temperatura gulaš od iznutrica i repa,oo da u svako doba.. sa ogromnom salatom,uh

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...