Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

 

(de kupuješ kukuruz? to ima na pijacama? nikada, ali nikada, ga ne spremah u kućnoj varijanti, a super je fora)

Ovo mi je promaklo pa samo da

:lolol:

Link to comment

Prvi put u životu sam pravila pilav, i to napamet,bez recepta, i mislim da mi je ovo do sad najbolje što sam napravila u kuhinji!

 

 

 

 

10505488_10202905056921387_5227726072388

 

 

Link to comment

Tri i po kile rebaraca,u glinenim posudama zatisnutim testom. 6 sati na 110 stepeni, pa gril.

Meni ovo zvuči kao neki recept iz drevne Mesopotamije.

Link to comment

Tri i po kile rebaraca,u glinenim posudama zatisnutim testom. 6 sati na 110 stepeni, pa gril.

Jel ga ne diras za tih 6 sati?Uhhhh moras biti djavolski siguran u sebe onda  :misko:

Link to comment

Posle 4.5 sata sam shvatio da ce glina i hermeticki zatvorena sredina ubrzati kuvanje, pa sam uzeo i otvorio. Sacekala su me fall-of-the bone rebarca, teksture kakvu ne bih mogao da postignem bez gline. Namackao glazuru od viskija, bbq sosa, meda, vustera i malo vinskog sirceta, izgrilao sa obe strane i sada ce da cekaju vece u rerni, otkrio sam da su rebarca bolja ako se ne jedu odmah po zavrsetku pecenja, vec kada im se da nekoliko sati u rerni na recimo 60 stepeni. arome se nekako sjedine.

Link to comment

Sledeći mudar Vasin savet, pristavio đuveč za sjutra. Dve glavudžice cluka na listiće, po jedna velika crvena i zelena paprika, jedna velika šargarepa na kolutove, malo žute boranije, jedan krompir na kocke, 5-6 čenova bluka, jedan paradajiz™ oljušten i iseckan, rknuo integralni pirinač, pola drveta ruzmarina, pa se krčka. Pre rerne će da popije još krdo peršuna i tepih seckanog bluka za preko.

Link to comment

Sledeći mudar Vasin savet, pristavio đuveč za sjutra. Dve glavudžice cluka na listiće, po jedna velika crvena i zelena paprika, jedna velika šargarepa na kolutove, malo žute boranije, jedan krompir na kocke, 5-6 čenova bluka, jedan paradajiz™ oljušten i iseckan, rknuo integralni pirinač, pola drveta ruzmarina, pa se krčka. Pre rerne će da popije još krdo peršuna i tepih seckanog bluka za preko.

Jbg nema tu mesa ;)

Послато тетејцем

Link to comment

Sledeći mudar Vasin savet, pristavio đuveč za sjutra. Dve glavudžice cluka na listiće, po jedna velika crvena i zelena paprika, jedna velika šargarepa na kolutove, malo žute boranije, jedan krompir na kocke, 5-6 čenova bluka, jedan paradajiz™ oljušten i iseckan, rknuo integralni pirinač, pola drveta ruzmarina, pa se krčka. Pre rerne će da popije još krdo peršuna i tepih seckanog bluka za preko.

 

a breskve?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...