Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

e bogte kao da sam dodala breskve u pasulj a ne tikvice koje nemaju nikakav ukus pa jos spram pasulja pa jos kad se ukrckaju skoro nestanu

potpune ste konzerve a posebno u vezi tradicionalnih jela i jela iz detinjstva i koje jedete ceo zivot..a meni je bas to motiv da ih menjam jer su mi dosadna takva ista stalno..pa gde je u kamen upisano sta ide u pasulj a sta ne?

 

 

samo da znate da je ispalo fenomenalno!!!!

Link to comment

e bogte kao da sam dodala breskve u pasulj a ne tikvice koje nemaju nikakav ukus pa jos spram pasulja pa jos kad se ukrckaju skoro nestanu

potpune ste konzerve a posebno u vezi tradicionalnih jela i jela iz detinjstva i koje jedete ceo zivot..a meni je bas to motiv da ih menjam jer su mi dosadna takva ista stalno..pa gde je u kamen upisano sta ide u pasulj a sta ne?

 

 

samo da znate da je ispalo fenomenalno!!!!

 

nije upisano u kamen, ali je to nekako nacelna dogma, sta sme i sta ne sme u pasulj, tj. ne moze. da si ubacila breskvu, tj. bananu u taj, satro pasulj, imalo bi vise smisla nego ovako kako si ti opisala. tako da... nista to ne valja.

 

 

 

p.s.

 

nadam se da mi ne zameras sto se ovako salim, vrlo mi je to sve simpaticno kako izgleda. + doprinela si da se jedan recept izmisli, malo li je?!

Link to comment

Nana zapravo odlicno ide uz pasulj, kulinarski pismeni to dobro znaju. Kad kazem pismeni, mislim na one koji ne stavljaju petsto tona kecapa u bajate zemicke sa cevapima.

ja nanu ne stavljam u bilo šta, a ne stavljam ni kečap, znači da sam polupismen, jel tako

Link to comment

Ivy, ja ću da jedem tvoj pasulj ako niko neće. Šta mislite kako su nastali recepti - tako što je neko bio hrabar da eksperimentiše. A ne od konzervi.

Edited by Indy
Link to comment

Nana ide super uz pasulj, a ja bih preporučio i kim. Al onako tavče fazon, pa malo nekog finog soja sosa, pa paradajz, pa beli luk, pa da se zapeče u rerni...

Link to comment

Ivy, ja ću da jedem tvoj pasulj ako niko neće. Šta mislite kako su nastali recepti - tako što je neko bio hrabar da eksperimentiše. A ne od konzervi.

 

 

hvala indy to mi puno znaci :)

ako ista ostane,posto je odusevljenje jedaca opste i grabez je nastao :P

 

 

ma ne sekiram se ja..ja vec imam izgradjen svoj neki stil kuvanja,ja volim ga zovem ,,anarho-stihijski,, :D..i nemam problem sa receptima i njihovim izmisljanjem..a konzerve su konzerve :)

Edited by ivy
Link to comment

Ivy, ja ću da jedem tvoj pasulj ako niko neće. Šta mislite kako su nastali recepti - tako što je neko bio hrabar da eksperimentiše. A ne od konzervi.

 

100_4671.JPG

Link to comment

Ivy, ja ću da jedem tvoj pasulj ako niko neće. Šta mislite kako su nastali recepti - tako što je neko bio hrabar da eksperimentiše. A ne od konzervi.

 

Meni je baja koji je prvi zaglabao kosti primordijalne sitne i krupne stoke naj car na svetu. A to se i po receptu vidi, uzmi meso, izloži vatri, jedi, i to funkcioniše!  :lolol: 

Link to comment

A ne od konzervi.

 

ovo je nesto na moj racun :D

 

joj, aj neko da pravi spagete bolonjeze po receptu hestona blumentala. ovde ima spremnih da se drndaju 12 sati u kuhinji, vasudeva, na primer, jel da :) gazza bi sigurno bio u tom fazonu, da zna za celendz. 

bas me zanima dal to moze da napravi ziv covek sa balkana i da da svoj sud. ja ne jedem meso, pa ne mogu, sto me ne sprecava da budem radoznala. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...