Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Djes bona!Dakle nema przenja...da, to je osnovni recept. Ali sta cu, volim kada miris povuce na peceno meso, makar malo.
već rekoh da svako meso "opalim" pre kuvanja, ma kakav bio originalan recept...bude mekše, ukusnije i "softanije"
da poznat mi je taj običaj odstupanja od recepata na ovaj način, i sama to nekada radim, mada se u poslednje vreme često vraćam tom izvornom načinu.zanimljivo je koliko se ukus razlikuje ako meso ide sirovo, naravno, dosta je blaže.po meni, ako je u pitanju baš dobro meso (ona organska, planinska mesa), onda ih je šteta pržiti, sjajna su kuvana.i da, pravi bosanski burek se tkđ pravi sa sirovim mesom (i to seckanim), nema nikakvog dinstanja tu :s_dj:i da, daboviću, pravi b. lonac ide u kotlić pa na vatru, tj. na verige, kakva bre rerna :D (jesam li sanjala ili ti u svojoj kuhinji imaš neki takav kotlić )sećam se takvog lonca još iz detinjstva, najbolje ga pravio čika meho, tatin drug sa posla Edited by duda
Link to comment

Imam full bakarni kotlic. Jedino je mala frka sto bi vatra na terasi osmudila vesh komsija odozgo :) a dosli bi i vatrogasci.

Link to comment

Ja uvek burek i pravim sa sirovim mesom, i punjene paprike i sve ostalo.Doduse, i ja sam izBosneПослато са GT-I9000 користећи Тапаток 2

Link to comment
Imam full bakarni kotlic. Jedino je mala frka sto bi vatra na terasi osmudila vesh komsija odozgo :) a dosli bi i vatrogasci.
pa ništa, ti drugi put sve potrepštine i opremu pod mišku, pa pravac u park :D
izBosne
:s_dj: Edited by duda
Link to comment
citam Zmanicevog punjenog sarana i pitanjce za znalce, ima li razlike kad je u pitanju morska riba ili moze na isti nacin da se maltretira?¿
moze, ali nema razloga. Saran ti je prakticno svinjetina i tako se i tretira.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...