Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

  1. 1. Zaista, da li će?

    • Prajd će biti zabranjen/otkazan
      80
    • Prajd će biti održan
      89


Recommended Posts

Samo da dopunim izjavu :D

 

„Neću da se bavim tom temom, pokvareno nametnutom srpskom narodu i svi oni koji su za, ali i oni koji su ekstremno protiv šetnje, svi učestvuju u hibridnom ratu protiv svoje zemlje“, rekao je Vučić.

 

 

  • +1 2
  • Haha 7
Link to comment

Dijelom se u tekstu tj stavu reflektuje globalni sukob u zajednici ili bivsoj zajednici pa i oko rodnog identiteta. Meni to nije zanimljivo ako rezonujem o Prajdu. Ne tice me se pretjerano ni kritika kapitalizma.

 

Da li je Prajd jedina brana protiv nastavka obespravljenosti zajednice ne znam (tj znam, ne moze biti da jeste), a ni to ne smatram bitnim, legitiman je bio jedina brana ili ne.

 

Ostatak o fajtu u okviru srpske zajednice mi nije poznat. Tu bih mogla da povjerujem autorki.

 

Edited by morgana
Link to comment

Mislim da je glavna ideja to što, po radfeministkinjama, prajd podržava seksualni rad, i trans osobe. 

 

Nisam ni ja upućena u te lične priče među njima (upravo gledam u jedan fajt). Ali mnogo njih deli ovaj tekst s tačke gledišta da je prajd protiv žena i lezbejki, a znam i da postoji viđenja kako su gejevi mizogini i kako tu postoje neke opstrukcije prema lezbejkama. 

 

Ne znam, mene najviše zanima kako je kvir ideologija pretnja. Jedna prilično emancipovana feministkinja i autorka mnogih knjiga navodi da je to pogrešno, a u toj grupi znam da neću dobiti odgovore. 

Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

Mislim da je glavna ideja to što, po radfeministkinjama, prajd podržava seksualni rad, i trans osobe. 

 

 

Naravno, i to su legitimna i vazna pitanja ali ih autorka plasira u pogresnom momentu i na pogresan nacin. 

  • +1 2
Link to comment

Slažem se. 

A i odabir trenutka je deo tog ekstremizma (radi ekstremizma po sebi, tako ja to vidim).

 

Lično sam bliža ovoj ženi što podržava kvir ideologiju, šta god im to značilo. 

 

  • +1 1
Link to comment

ma mislim da radikalne feministkinje ne vole vec ni leksicku iskljucenost iz pojma kvir plus je to sad nadogradjeno fajtom oko rodnih i transrodnih identiteta i pretpostavljenim gubitkom i rizikom koji tu potencijalno/kako vide/ imaju  zene na dnevnom nivou i u kompeticiji

 

ne volim ja radikalni feminizam, ide mi na nerve, a i ta njegova kritika kapitalizma koja se forsira kao jedan okasnio i u deset voda ispran lijevi diskurs mi je neozbiljna. moze to mnogo bolje.

 

s tim da su ova pitanja tranrodnih u odnosu na zene legitimna. prava treba da imaju svi, a obustavu od prava ne treba da ima nijedna kategorija. sad sto je to eticki zajebano, jebiga, ni prva ni poljednja teskoca u razvitku civilizacije.

(ja nemam definitivan odgovor, srecom ne moram ni da ga imam mimo ideala o pravima za sve)

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Apropo Vučića on je sada, da upotrebim njegovu izjavu za Kosovo, između čekića i nakovnja.
Loše-loše situacija.
Ako podrži šetnju onda gubi kredibilitet kod svojih glasača. Ako zabrani šetnju pada mu cena na Zapadu.
Zato i cmizdri kao malo dete.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...