Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

oprosti, kada ovako napišeš ispada da pederi to sve rade iz materijalne koristi, što naravno nije tačno, jer se znatm da oni to rade iz čiste zlobe i mržnje prema svemu normalnom (da ne kažem srpskom).
Dodao bih i da to rade kako bi promovisali i uspostavili homoseksualizam.
Link to comment
deksse ovo što si napisao je čista nebuloza. Ako pretpostavim da na nekom partyju sedim sa još devet muškaraca i još deset žena,ideally svih ostalih devet muškaraca će biti gay. zašto? pa, pretpostavi... kakva crna druga vrsta, čist manjak konkurencije. sto posto sam ubedjen da oni najhomofobniji imaju mnogo skrivenije razloge za to svoje agresivno ponašanje.
+1000. Moj omiljeni argument u RL diskusijama na ovu temu. Ali u mojim iskustvima, vecina sagovornika se nasmeje kad kazem ovako nesto, kad im kazem da bih voleo da su sto vise muskaraca homoseksualci jer bi to meni kao hetero muskarcu smanjilo konkurenciju u "lovu" na hetero zene. Misle da je to neki vic, sala, zajebancija... A ja mrtav ozbiljan.
Link to comment

Po običaju, propuštam fajt :)Ali evo da kažem par reči, dekss naravno pribegava ovim pričama ne bi li opravdao zabranu, ili bar otkazivanje parade, ali jasno je da što tvrdi nije van pameti, odnosno, da neki ljudi stvarno tako misle, i mi možemo da ih zovemo homofobnim fašistima, ali to slabo pomaže, to su naša braća, očevi, komšije, itd. (po pravilu - muškarci). Njihove predrasude su iracionalne, ali nisu nerazumljive - homoseksualnost je nešto prljavo, "alien" (good choice of words) i uz to nešto što udara na samu suštinu muškog samorazumevanja (muškarac dakle može da bude i seksualni objekat, u njega se može pentrirati, on može da bude upotrebljen kao žena - homofobija je naravno neodvojiva od mizoginije, itd.)Ono što sam ja pokušao da kažem jeste da priča o gej genu ima jednu jasnu taktičku vrednost - ona bajpasuje ove predrasude i kaže - nebitno je šta mislite o homoseksualnosti, nema razloga za strah prosto zato što vas ona ne dotiče, ona se tiče samo homoseksualaca samih, a oni su genetski posebna grupa. Ali dugoročno, strategija je kontraproduktivna, jer je neubedljiva. Naravno da će pripuštanje homoseksualaca u javnu sferu imati posledica, ne svakako baš onakve kakve homofobi zamišljaju, ali nekakve svakako, to se ne tiče samo homoseksualaca, nego svih nas, to prosto podriva patrijarhalni poredak na različite načine, pa samim tim i postojeće odnose moći. Da li će to doprineti i "širenju" homoseksualnog ponašanja, kao legitimnog vida seksualnog ponašanja - pa hoće, vrlo verovatno. To neće voditi epidemiji homoseksualnosti, ali je vrlo neubedljivo tvrditi da će sve ostati kako je i ranije bilo i da se to ne tiče nikoga do "genetskih homoseksualaca".Zato je potrebno boriti se sa iracionalnim predrasudama i afirmisati homoseksualnost kao legitiman izbor, nije dovoljno ići na politiku kompromisa sa njima, i umirivati ih i hraniti lažnim umirivanjima i neuvrljivim obećanjima.

Edited by Syme
Link to comment
+1000. Moj omiljeni argument u RL diskusijama na ovu temu. Ali u mojim iskustvima, vecina sagovornika se nasmeje kad kazem ovako nesto, kad im kazem da bih voleo da su sto vise muskaraca homoseksualci jer bi to meni kao hetero muskarcu smanjilo konkurenciju u "lovu" na hetero zene. Misle da je to neki vic, sala, zajebancija... A ja mrtav ozbiljan.
Zapravo, konkurencija je u svakoj ljudskoj delatnosti pozeljna osobina, pocev od toga da ti je vise stalo da budes najbolji medju boljima, a ne medju najlosijima. Ono sto konkurenciju cini kljucnom osobinom u evoluciji ljudske vrste jeste moranje prilagodjavanja i menjanja nabolje sto opet dovodi do toga da samo najuspesniji muskarci ostavljaju svoj genetski materijal, a ovi drugi se eliminisu (ako se ne prilagode) ili se vencavaju sa sebi slicnim luzerima.Nema mnogo veze sa temom, ali ima veze sa boldovanim sadrzajem. Edited by jolanda.kirschner
Link to comment
Zapravo, konkurencija je u svakoj ljudskoj delatnosti pozeljna osobina, pocev od toga da ti je vise stalo da budes najbolji medju boljima, a ne medju najlosijima. Ono sto konkurenciju cini kljucnom osobinom u evoluciji ljudske vrste jeste moranje prilagodjavanja i menjanja nabolje sto opet dovodi do toga da samo najuspesniji muskarci ostavljaju svoj genetski materijal, a ovi drugi se eliminisu (ako se ne prilagode) ili se vencavaju sa sebi slicnim luzerima.
:o
Link to comment
samo najuspesniji muskarci ostavljaju svoj genetski materijal
dok naravno žene ne ostavljaju nikakav genetski materijal, ni uspešne ni neuspešne...
Link to comment

Da objasnim bolje, posto vidim da me niste razumeli. Kao sto u svakoj firmi postoji konkurencija za radno mesto koja utice na produktivnost te firme, kao sto na trzistu postoji konkurencija gde se pojedinci/kompanije ili prilagodjavaju ili eliminisu, tako funkcionise valjda i evolucija? Naravno, pod ovim 'eliminisati' mislim na nemogucnost neprilagodjenih da nadju bolju devojku/kasnije zenu pa ili ostaju sami ili nalaze isto takve 'neprilagodjene'. Sta ovde nije jasno, mogu ja i da ponovim, nije mi tesko? Moj post je bio odgovor na zelju @MancMellow - a i @WTF - a koji zele sto manje konkurencije, to bi mozda bilo dobro za njih, ali ne bi bilo dobro za zene, na primer. @Amelija, tacno je to sto si rekla, ali ako imas devojku/zenu koja ima dobre osobine, do nje je mnogo teze doci ako postoji konkurencija nego ako ne postoji. Mislim, ja nisam za koncept 'muskarci osvajaju zene', samo razgovaramo o hipotetickoj situaciji.

Link to comment
Da objasnim bolje, posto vidim da me niste razumeli. Kao sto u svakoj firmi postoji konkurencija za radno mesto koja utice na produktivnost te firme, kao sto na trzistu postoji konkurencija gde se pojedinci/kompanije ili prilagodjavaju ili eliminisu, tako funkcionise valjda i evolucija? Naravno, pod ovim 'eliminisati' mislim na nemogucnost neprilagodjenih da nadju bolju devojku/kasnije zenu pa ili ostaju sami ili nalaze isto takve 'neprilagodjene'. Sta ovde nije jasno, mogu ja i da ponovim, nije mi tesko? Moj post je bio odgovor na zelju @MancMellow - a i @WTF - a koji zele sto manje konkurencije, to bi mozda bilo dobro za njih, ali ne bi bilo dobro za zene, na primer. @Amelija, tacno je to sto si rekla, ali ako imas devojku/zenu koja ima dobre osobine, do nje je mnogo teze doci ako postoji konkurencija nego ako ne postoji. Mislim, ja nisam za koncept 'muskarci osvajaju zene', samo razgovaramo o hipotetickoj situaciji.
Ma razumeli smo te, u tome i jeste problemEdit: houellebecq.jpg Edited by Syme
Link to comment

Ja ovo ništa nisam razumela. Nego, videla sam na prethodnim stranama da se pominje da li ej homoseksualizam urođen ili stvar odluke. Ali mi nije jasno zašto se o svodi na ili-ili, pa kod nekih je urođen, negde je stvar odrastanja, uticaja... Segtila sam filma o nekom američkom seksologu, koji je homoseksulanost i heteroseksualnost označio sa brojevima 1 do 10. pa je isključivi heteroseksualac imao 1, homoseksualac 10, a većina ljudi koje je analizirao imali su 3, 4, 8, 9... znači neku mešavinu homo i heteroseksualnih afiniteta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...