Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

  1. 1. Zaista, da li će?

    • Prajd će biti zabranjen/otkazan
      80
    • Prajd će biti održan
      89


Recommended Posts

ljubav, vera i nada su rezervisani za čuvare porodice i popove koji razguzuju decu. Sve ostalo je provokacija!!!Baš se setih kad je bio onaj porodični skup onomad, intervjuišu ženu s dvoje dece koja kenja nešto o porodičnim vrednostima.... no nešto ne videh glavu porodice.Nije imao kad - morao da svrši u komšinicu? A posle kad dođe kući onda malo vaspita ženu s dve tri pesnice.... jer je paprikaš malo zagoreo. No, posle odu u crkvu nedeljom gde joj popovi malo talibane o "trpeljivosti" i pogađate "porodičnim vrednostima". Smešno und žalosno je što likovi poput njenog mužića organizuju te porodične skupove.
Koliko god konzervativci imali predrasuda prema LGBT populaciji, ni količina predrasuda prema konzervativcima ne zaostaje.I šta kažeš, muž joj je baš dok je davala intervju trpao komšinicu, a posle je tukao pesnicama zbog paprikaša, da bi na kraju otišli kod popa? Propustio si samo da napišeš da su kod popa otišli da bi mu odveli dvoje dece na seks.Ne pripadam ljudima koji bi ikad učestvovali u bilo kakvoj "porodičnoj šetnji" (doduše, moram priznati, ne bih ni na prajd), ali imam prijatelje i među ljudima koji se protive (verbalno) održavanju prajda i prilično sam siguran da ne jebavaju komšinice, ne tuku svoje žene, nisu vernici i ne idu u crkvu.
Link to comment
Ne pripadam ljudima koji bi ikad učestvovali u bilo kakvoj "porodičnoj šetnji" (doduše, moram priznati, ne bih ni na prajd), ali imam prijatelje i među ljudima koji se protive (verbalno) održavanju prajda i prilično sam siguran da ne jebavaju komšinice, ne tuku svoje žene, nisu vernici i ne idu u crkvu.
imam i ja takve prijatelje ali iako nisu nasilnici ili zeloti, u najmanju ruku imaju problema sa shvatanjem slobode izrazavanja. to ih ne kvalifikuje kao lose ljude, ali svakako ne govori nista lepo o tome kako shvataju drustvo - kao organsku celinu koja referendumski odlucuje o stvarima koje bi trebale da se podrazumevaju, kao npr. o postovanju zakona.
Link to comment
imam i ja takve prijatelje ali iako nisu nasilnici ili zeloti, u najmanju ruku imaju problema sa shvatanjem slobode izrazavanja. to ih ne kvalifikuje kao lose ljude, ali svakako ne govori nista lepo o tome kako shvataju drustvo - kao organsku celinu koja referendumski odlucuje o stvarima koje bi trebale da se podrazumevaju, kao npr. o postovanju zakona.
Ma ima tu nijansi i nijansi, neko je protiv održavanja, neko je u fazonu da treba svi koji ne učestvuju u šetnji da sede kod kuće tog dana... Uglavnom nisu to ljudi koji bi išli da biju učesnike prajda, svoje žene ili bilo koga drugog...
Link to comment

mene samo zanima da li ti koji su protiv održavanja prajda imaju ikakvo mišljenje povodom održavanja sajma meda, izložbe cveća, biciklijade, protesta radnika, izbornih mitinga.ako im je za to svejedno, a za prajd imaju mišljenje, uglavnom negativno, onda stvari postaju prilično crno bele, zar ne.

Edited by funk soul sister
Link to comment
Ma ima tu nijansi i nijansi, neko je protiv održavanja, neko je u fazonu da treba svi koji ne učestvuju u šetnji da sede kod kuće tog dana... Uglavnom nisu to ljudi koji bi išli da biju učesnike prajda, svoje žene ili bilo koga drugog...
ma ne sporim. u svakom slucaju crvena nit je to da ih sve jako zanima sta ce raditi 100 ljudi u centru grada u jednom odredjenom trenutku, i osecaju potrebu da se odrede prema tome.
Link to comment
mene samo zanima da li ti koji su protiv održavanja prajda imaju ikakvo mišljenje povodom održavanja sajma meda, izložbe cveća, biciklijade, protesta radnika, izbornih mitinga.ako im je za to svejedno, a za prajd imaju mišljenje, uglavnom negativno, onda stvari postaju prilično crno bele, zar ne.
Kada jedan jedini protest radnika bude eksponiran u medijima kao Gay Pride, onda mozemo pricati o takvom poredjenju... Mada je ovo tvoje misljenje pravi primer idealizam vs materijalizam.
Link to comment
ma ne sporim. u svakom slucaju crvena nit je to da ih sve jako zanima sta ce raditi 100 ljudi u centru grada u jednom odredjenom trenutku, i osecaju potrebu da se odrede prema tome.
Ma to "protiv" je više u fazonu "a šta će im to?" nego "to treba zabraniti". Da su drugačijeg karaktera, možda bi bilo ovo drugo, ali doduše treba imati u vidu da smo mi van Beograda uglavnom ravnodušniji nego ljudi kojima se to odvija pred nosem, bilo da su pro ili kontra.
Link to comment
Kada jedan jedini protest radnika bude eksponiran u medijima kao Gay Pride, onda mozemo pricati o takvom poredjenju... Mada je ovo tvoje misljenje pravi primer idealizam vs materijalizam.
kada prodavci meda i ostali budu nemali prava kao i LGBT zajednica, onda mozemo pricati o takvom poredjenju
Link to comment
mene samo zanima da li ti koji su protiv održavanja prajda imaju ikakvo mišljenje povodom održavanja sajma meda, izložbe cveća, biciklijade, protesta radnika, izbornih mitinga.ako im je za to svejedno, a za prajd imaju mišljenje, uglavnom negativno, onda stvari postaju prilično crno bele, zar ne.
Ne razumes FSS. Prirodno je i Normalno da covek jede med i vozi bicikl, ali je nenormalno da voli (segsualno!) osobu istog pola. To ugrozava biolosku reprodukciju nacije, slabi borbenu gotovost, od zena pravi kurve, a i nedajboze da dijete vidi dva cike kako se ljube, moze postati pjeder!
Link to comment
Kada jedan jedini protest radnika bude eksponiran u medijima kao Gay Pride, onda mozemo pricati o takvom poredjenju... Mada je ovo tvoje misljenje pravi primer idealizam vs materijalizam.
ali u tome nije problem što je prajd eksponiran, već što protesti radnika nisu. eto, o izborima se naveliko pričalo mesecima, ja na dan kada su naprednjaci imali protest gotovo da nisam mogla da pređem brankov most, sigurna sam da je mnogima smetala gužva u saobraćaju (čak nije bila nedelja) pa ih opet niko nije gađao kamenicama i razbijao im glave.
Link to comment
ali u tome nije problem što je prajd eksponiran, već što protesti radnika nisu. eto, o izborima se naveliko pričalo mesecima, ja na dan kada su naprednjaci imali protest gotovo da nisam mogla da pređem brankov most, sigurna sam da je mnogima smetala gužva u saobraćaju (čak nije bila nedelja) pa ih opet niko nije gađao kamenicama i razbijao im glave.
Pa eto. Sto se onda cudis zasto reakcija javnog mnjenja nije ista? A da ne pricam o tome sta je sve potrebno da bi uopste i postojala neka reakcija na polozaj radnika i eksploataciji. Zato prosto ne pije vodu takvo poredjenje. Mada sam ja poprilicno siguran da u nasem drustvu postoji tako jaka reakcija na polozaj radnika i njihove proteste, mi ne bismo ni imali probleme oko Gay Pridea.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...