Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

Ok, evo već sam naučio nešto novo, da postoje "prosečni" stavovi. Na nivou čestitog domaćina. Kakvi još stavovi postoje? Super cool standardi urbanog domaćina?Drugo, nisam ja zapeo da objasnim svoj stav zato što je holy grail već zato što je pogrešno interpretiran te su mi prišili koješta ovde. A ne volim da mi se prišiva nešto što nisam rekao niti mislim. A to ne volim prerasta u pizdim kada napišem nešto 10 puta i neko dođe 11 put i prenebregne sva objašnjenja samo da zalepi etiketu nekoga ko se meša u tuđe živote (like i give a fuck, želim svakome na forumu sve najbolje i svu sreću u životima, to je koliko želim da se mešam u nečije živote ovde barem), i nekoga ko ljude proglašava nenormalnim.
Nisu ti stavovi prosek, nego se ti svojim stavovima uklapas u prosek, ono sto ljudi najcesce misle. Otkrivas toplu vodu. Ako ti se iza misljenja da nije normalno ne zeleti decu ne krije nista drugo sto si hteo da kazes, vec ad nauseum ponavljas jedno te isto radi ponavljanja ociglednog, onda me boli glava od toga. Zato sto je to na liniji toga da je nebo plavo, a voda mokra. I onda ne treba da te cudi kad se ljudi pitaju sta se u stvari krije iza napisanog. Istovremeno, ni to tako crno na belo napisano ne moze da se prihvati tako lako, isto kao sto ti ne bi prihvatio tako lako da ti neko non stop ponavlja da nije normalno sto imas 30 godina i jos nemas decu. Jer to fakat nije normalno - polno si zreo jos odavno, do sada je trebalo da ih imas bar nekoliko, sto bi svakako bilo normalno i prirodno.Ali nije bitno. Rekao sam manje vise sta sam hteo jos u prvom postu: jako mi je neprijatno kada citam dobar deo ovog topica.
Link to comment

jao Glas sto smaras ovom galamom da si pogresno protumacen, pa se jos lepis za tudje postove (Symetove i Vapadove) u pokusaju da opravdas ono sto si prvobitno napisao, a ne kapiras da u tom pokusaju sam sebi protivrecis. Ti si dakle pre mnogo strana napisao ovo, obracajuci se 'nama' - nama koji smo se na ovom topiku izjasnili da ne zelimo decu:

A ja stvarno mislim da nije normalno ne želeti da imaš decu. Tvoje je pravo da ih ne želiš, moje da mislim da to nije normalno, jbg. Sad, koja je devijacija u pitanju, neću da ulazim u to, ja sam samo psiholog amater. Ne misilm da ste vi koji ne želite decu debili i retardi, ali mislim da je u pitanju neka, možda benigna, devijacija ličnosti.
(bold moj)onda su ti ljudi rekli da nije lepo druge nazivati nenormalnim ili devijantnim licnostima i ti se od tada upro da dokazes da si pogresno shvacen pa radis sledece:Vapad napise da, statisticki gledano i matematickim jezikom receno - ne zeljenje dece spada u domen devijacije od srednje vrednosti i to ne previse ka krajevima raspodele. Ti se nadovezes na ovo tvrdeci da si bas upravo to hteo da kazes!Onda se javi Syme sa objasnjenjem da je sasvim normalno da neko ne zeli deci jer bira neke druge vrednosti pre nego roditeljstvo, ali da on moze da razume da je nekome cudno ('nenormalno') da neko tvrdi da roditeljstvo ustvari nije nikakva vrednost. Ti se onda nalepis na to tvrdeci da si ti bas to mislio, bas na ove ljude pod b)!pa jebemu misa odluci se:- ili si ovim citiranim samo eto hteo nama na topiku sto ne zelimo decu da skrenes paznju na statistiku i ukazes da ljudi koji ne zele decu nisu u vecini, tj. osetio si neobjasnjivu potrebu da state the obvious, ali iz nekog nepoznatog razloga nisi to tako rekao nego si se odlucio za izraze koji u svakodnevnom srpskom govoru imaju sasvim drugacije znacenje ("nesto s tobom nije u redu").- ili se ti ouopste nisi obracao nama sto ne zelimo decu jer biramo neke druge vrednosti nego si se obracao nekim drugim ljudima, onim sto ne zele decu i ne vide u roditeljstvu nikakvu vrednost, samo si eto iz nekog razloga koristio licne zamenice "ti" i "vi".i umesto da kazes, jbg, izleteo sam se, zbog impulsivnosti, predrasuda, cega god. izvinjavam se. - ti se ljutis do neba kad ti ljudi kazu da ti je pisanje uvredljivo i nazivas ljude kojima si se u tom pisanju obratio "glumacima zrtve" itd. pa 100 puta vise cenim coveka koji prizna da je imao pa promenio neki uvredljiv stav nego nekog ko se iz petnih zila trudi da opravda to sto je prvobitno nekog uvredio.
Link to comment
onda su ti ljudi rekli da nije lepo druge nazivati nenormalnim ili devijantnim licnostima i ti se od tada upro da dokazes da si pogresno shvacen pa radis sledece:
A do tada sam mislio da je normalno druge nazivati nenormalnim i devijantnim! :s_w::thumbdown:
Link to comment
A do tada sam mislio da je normalno druge nazivati nenormalnim i devijantnim! :s_w::thumbdown:
Pa ako nisi mislio zasto si onda to radio? Estel ti je quotovala tvoj sopstveni post.Ja mislim da sam rekla sta sam imala na temu, pa ti zato ne odgovaram.
Link to comment
Pa ako nisi mislio zasto si onda to radio? Estel ti je quotovala tvoj sopstveni post.Ja mislim da sam rekla sta sam imala na temu, pa ti zato ne odgovaram.
Možda je mislio da smo simpatično nenormalni, ono nije da smo pri sebi, ali nismo opasni po okolinu, može da prođe. :P
Link to comment
21040323228609038_hPOMPdDa_c.jpg
dobili smo odgovor na pitanje iz naslova topika :lol:sad moze ova besmislena rasprava da se zatvori.ovi sto odredjuju tudju normalnost i nenormalnost, ispunjenost ili neispunjenost tudjih zivota, savet™ od mene je da podju prvo od sebe i tu i stanu.
Link to comment
Pa ako nisi mislio zasto si onda to radio? Estel ti je quotovala tvoj sopstveni post.Ja mislim da sam rekla sta sam imala na temu, pa ti zato ne odgovaram.
NISAM TO RADIO. Ne mogu više jebeno da objašnjavam zato što posle svega napisanog nemam apsolutno šta da dodam više. Šta god da sam napisao u tom postu - a mislim da i on ovakav kakav je može da se tumači na više načina, jedna devijacija ličnosti MENI BAREM ne znači da je neko NENORMALAN - ne mora da se tumači tako. Pri tom, Vapad napiše neuropsihijatrijsku definicju školovanog lica da devijacija ne znači nužno nenormalno, ali forumsko pučanstvo to rutinski opovrgava sa: "haha, normalna devijacija" :lol: Ako se neko tako osetio, njegov problem. Pri tom, posle tog posta napisao sam 100 puta više teksta (verovatno i bukvalno - 100 puta više) da pojasnim šta sam mislio, ali ne, to je sve fake, valjda lažem, šta li, "rekao je vapad i još jedan da je to nenormalno", pa sam ja brže bolje hteo da promenim mišljenje. :D To me iskreno vređa, Estel.Očigledno je da estel ne veruje mojim naknadnim pojašnjenjima, proglašava me tvrdoglavim i šta sve ne. Ne vidim smisao da nekoga ubeđujem u bilo šta više ko očigledno ne pomišlja da poveruje u bilo koji argument druge strane i svaki od njih shvata kao nepostojan. Kao "drugi su ti rekli da je to nije u redu, pa si onda promenio mišljenje i krenuo da se braniš". Pa ja sam se "branio" i u 100 postova pre Vapadovih i Šimetovih i to automatski pobija tu tezu, ali Estel će jednostavno da pređe preko toga i kaže "ne zanima me, ti si napisao DEVIJACIJA LIČNOSTI". A njihovih postova sam se uvatio jer su jako lepo interpretirali šta je tu meni zapravo nenormalno (Syme) a vapad se samo nadovezao mišljenjem priajteljice neuropsihijatrijke - drugarice koje mi je leglo kao 1 na 11 u raspravi. Tako da ostavljam Estel i bilo kome ovde da misli šta god želi o mojim postovima. Bio sam slikovit poprilično, detaljan i transparentan, što je najgore, znam, i dosadan. Mogu da delam u raspravi, ali da objašnjavam više šta sam mislio, ne pada mi na pamet, mislim da samo neko ko je neopisivo tvrdoglav ne želi da skapira.T
Link to comment

@GRBolje da se malo vise potrudis da artikulises svoje misli pre nego kliknes post/reply, nego da posle smaras s kilometarskim objasnjenjima. Eto, savet™

Edited by Leia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...