Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

Misliš li da u takve dileme spada i (ne)imanje dece?
Mislim da može da spada. To zavisi od mnogih faktora - u kakvom su odnosu savetodavac i savetovani, koliko se dobro poznaju, koliko je savetovani dobro razmislio o svojim opcijama, itd. Naravno da ne mislim da čaršija treba ikoga da pita kad će dete i šta čekaš tol'ko, niti da se na forumu mogu deliti takvi saveti.
Link to comment
Stvarno Leia, nigde nisam rekao da treba deliti savete po svaku cenu, samo da postoje situacij koje pred nas postavljaju ozbiljne dileme da li intervenisati ili ne. Ne znam o kakvoj nepodnošljivoj lakoći savetovanja govoriš.
Pa ako neko savetuje a prethodno nije pitan za savet, tu se nazire izvesna lakoca, za ponekog nepodnosljiva :sleep:A stvarno ne mogu da zamislim da te neko pita da li treba da ima decu, shoot me
Link to comment
Pa ako neko savetuje a prethodno nije pitan za savet, tu se nazire izvesna lakoca, za ponekog nepodnosljiva :sleep:A stvarno ne mogu da zamislim da te neko pita da li treba da ima decu, shoot me
Bogami, ni ja. Niti mogu da zamislim da ja nekom pričam da li treba ili ne treba da ih ima.
Link to comment
Pa ako neko savetuje a prethodno nije pitan za savet, tu se nazire izvesna lakoca, za ponekog nepodnosljiva :sleep:A stvarno ne mogu da zamislim da te neko pita da li treba da ima decu, shoot me
Treba ti dozvola da savetujes nekog? Edited by bergasa19
Link to comment
Pa ako neko savetuje a prethodno nije pitan za savet, tu se nazire izvesna lakoca, za ponekog nepodnosljiva :sleep:A stvarno ne mogu da zamislim da te neko pita da li treba da ima decu, shoot me
Daj, molim te, pa saveti su nam često najpotrebniji onda kada toga nismo svesni, kada prosto ne vidimo neki aspekt problema.
Link to comment

U stvari, pada mi jedna situacija na pamet. Recimo da neko nema posao, ili nema sredstava, ili je jako mlad... možda bih mu savetovao da ne žuri s tim. Tako da ima nečeg u tome što Syme kaže.

Link to comment
Daj, molim te, pa saveti su nam često najpotrebniji onda kada toga nismo svesni, kada prosto ne vidimo neki aspekt problema.
Znaci, ti bi savetovao nekom da li da se uda ili ozeni, da li da pravi decu, kako da ih vaspita? Jesi li to stvarno nekad radio, kakve su bile reakcije? Stvarno me zanima, meni to izgleda skroz nadrealno
Link to comment
Znaci, ti bi savetovao nekom da li da se uda ili ozeni, da li da pravi decu, kako da ih vaspita?Jesi li to stvarno nekad radio, kakve su bile reakcije? Stvarno me zanima, meni to izgleda skroz nadrealno
Izvini, ali koj' ti je?
Link to comment
Jesi li to stvarno nekad radio, kakve su bile reakcije? Stvarno me zanima, meni to izgleda skroz nadrealno
Na topiku imaš 10 ljudi koji misle da je ovo vrli novi okrutni svijet, užasno tle za odrastanje mališana u kojima su pod znakom pitanja osnovne njihove potrebe kao uostalom i sama budućnost. Ali ako se neko drzne i imajući u vidu malopre rečeno, dakle da je situacija na svetu katastrašna - poželi da popriča, posavetuje se sa nekim, razmeni mišljenja na temu da li je tako okrutno vreme -pravo vreme za osnivanje porodice, šta to sve nosi, šta se gubi, šta se dobija - onda je to potpuno nadrealno? Ne znam, meni to zvuči kao najnormalnija stvar na svetu.Podrazumeva se, pobogu, da taj savet ili mišljenje koje neko nekome da na tu temu neće značiti da će odluka biti de facto takva i da će neko da prihvati sugestije i deluje istog momenta u skladu sa mišljenjem onoga od koga ga je tražio. Preuveličava se ono što je Syme rekao van svakih proporcija.Edit: jedno je dati savet nekome, reći svoje mišljenje, a totalno drugo je ubeđivati nekoga u nešto. A priča se kao da je ovo drugo u pitanju. Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Na topiku imaš 10 ljudi koji misle da je ovo vrli novi okrutni svijet
necu da ucestvujem u diskusiji o imanju ili nemanju djece, nije mi interesantna, ali sta su argumenti za ovo boldovano? ukoliko nije u pitanju licna teska situacija, trenutna ekonomska kriza ili nesto slicno. Edited by morgana
Link to comment
necu da ucestvujem u diskusiji o imanju ili nemanju djece, nije mi interesantna, ali sta su argumenti za ovo boldovano? ukoliko nije u pitanju licna teska situacija.
Pa pročitaj Bakemonove razloge (ili jedan od) za nemanje dece - ovo je bullshit world, ukratko. Mrzi me iskreno da kopam sada po izjavama šta to sve nije u redu sa svetom i zašto nije zdravo podneblje za odgoj deteta.
Link to comment
šta to sve nosi, šta se gubi, šta se dobija -
To bi jos mozda i bilo zanimljivo citati.
Edit: jedno je dati savet nekome, reći svoje mišljenje, a totalno drugo je ubeđivati nekoga u nešto. A priča se kao da je ovo drugo u pitanju.
Vrlo lako predje iz jednog u drugo, mozda je u tome problem.
Link to comment
U stvari, pada mi jedna situacija na pamet. Recimo da neko nema posao, ili nema sredstava, ili je jako mlad... možda bih mu savetovao da ne žuri s tim. Tako da ima nečeg u tome što Syme kaže.
Nema, jer pocetna dilema nije bila oko tog pitanja.EDIT. Syme je tvrdio da je bez nekih dogadjaja, ljudski zivot 'siromasniji', i da je vazno postupati po nekim 'ustaljenim' odnosima u drustvu. Edited by jolanda.kirschner
Link to comment
Nema, jer pocetna dilema nije bila oko tog pitanja.EDIT. Syme je tvrdio da je bez nekih dogadjaja, ljudski zivot 'siromasniji', i da je vazno postupati po nekim 'ustaljenim' odnosima u drustvu.
Samo bih rekao da ja ne bih ovo pitanje vezao za "ustaljene" odnose u drustvu, nego na samo ljudsko stvorenje.Pominjanje drustva je upravo neka vrsta odstupnice i nesto na sta se moze najlakse svaliti sva odgovornost.
Link to comment
Vrlo lako predje iz jednog u drugo, mozda je u tome problem.
Sve u redu, ali zašto onda pričati o tome kao o defaultu? Zašto je lakše pretpostaviti da će nečiji savet pogotovu oko jednog tako velikog, možda i najvećeg životnog pitanja da automatski znači i odluku, umesto da se sve shvati kao prijateljski razgovor i razmena mišljenja dva prijatelja gde će odluku u svakom slučaju doneti ta osoba koja dileme i ima, možda zahvaljujući tim savetima, tom razgovoru, a možda taj razgovor neće imati 1% udela o odlučivanju. Nikad ne možemo znati, zato je i glupo natrljavati to na nos nekome, da o takvim stvarima priča sa nekim pa kao "jel moguće da tražiš savet o tome". Uostlaom, sam razgovor dve osobe na tu temu može da počne slučajno, bez da je neko rekao "hey, imam dilemu, da li da imam dete ili ne".
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...