Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

Ukratko, ziveo konformizam. Siguran put do srece i zadovoljstva.A sto se tice priznanja, taj cupavi pijani pisac o kom pricas se mogao zvati i Bukovski i bas mu tada je pucao prsluk da ga priznaju i citaju progresivne domacice koje u nase vreme satiru 50 shades of gray.Jedini koji ikad u bilo cemu i ostave traga su oni koji su verovali u sebe i u to uspeli da ubede jos ponekog. A ne obrnuto, podilazili vecini da bi bili omiljeni.
Pa nije Bukovski baš tako daleko od 50 shades of gray kao što ti se čini - on je, ako hoćeš, 50 shades of gray za dječake. A većinu si u priču uvela ti, Česterton je (jer on je autor citata) nigde i ne pominje.
Link to comment
A ja sam mislio na pakete i medalje. :0.6:Misliš li da je jedan život dobar onoliko koliko ta osoba misli da je dobar ili onoliko koliko čaršija to kaže? Mislim, od tebe nisam očekivao takve stavove.
A zašto misliš da postoje samo te dve opcije?
Link to comment
A zašto misliš da postoje samo te dve opcije?
Ne postoje nikakve opcije. "Dobroća" jednog života se ne može izmeriti. A jedino što je relevantno za tu osobu je ono što ona misli o svom životu. Ne mogu da verujem da moram da ti crtam.
Link to comment
Ne postoje nikakve opcije. "Dobroća" jednog života se ne može izmeriti. A jedino što je relevantno za tu osobu je ono što ona misli o svom životu. Ne mogu da verujem da moram da ti crtam.
E vidiš, zbog ovakvih manevara si od mene zaradio ono "odrasti". Postavio si izbor između dve opcije i pitao me - koju biraš. Ja sam ti odgovorio, nijednu od te dve, ali one ne ispcrpljuju skup validnih opcija. Na to ti odgovaraš - ne postoje nikakve opcije! To nije razgovor, to je ponavljanje relativističkog vjeruju over and over again.Evo ti jednog drugačijeg primera - ne znam da li znaš za onaj ex-gay pokret, ljudi koji su se navodno izlečili od homoseksualnosti, a zapravo, naravno da se nisu izlečili, jer tu se nema šta ni izlečiti, nego su prosto naučili da potiskuju svoje nagone i da se prave da su dobri supruzi svojim nesrećnim midwestern suprugama. Oni to najčešće čine jer je homoseksualnost u neskladu sa njihovim religijskim ubeđenjima koja su im takođe značajna, ali i sa slikom koju imaju o sebi, o tome šta muškarac treba da bude, itd. Većina tih ljudi priča kako je eto to njihov izbor, kako im je sada mnogo bolje, kako su srećni itd. E, sad, ne znam kako tebi, ali meni je užasno žao tih ljudi, mislim da propuštaju jedan jako bitan aspekt dobrog života, kao i da su deluded i da bi trebalo bolje da razmisle o svom životu. Drugim rečima, ja mislim da je njihova ocena njihovog života pogrešna.
Link to comment

E da, zaboravio sam na treću opciju: opskurne knjižurine koje daju formule za izračunavanje kvaliteta života, možda si na to mislio?

Edited by Bakemono
Link to comment
Evo ti jednog drugačijeg primera - ne znam da li znaš za onaj ex-gay pokret, ljudi koji su se navodno izlečili od homoseksualnosti, a zapravo, naravno da se nisu izlečili, jer tu se nema šta ni izlečiti, nego su prosto naučili da potiskuju svoje nagone i da se prave da su dobri supruzi svojim nesrećnim midwestern suprugama. Oni to najčešće čine jer je homoseksualnost u neskladu sa njihovim religijskim ubeđenjima koja su im takođe značajna, ali i sa slikom koju imaju o sebi, o tome šta muškarac treba da bude, itd. Većina tih ljudi priča kako je eto to njihov izbor, kako im je sada mnogo bolje, kako su srećni itd. E, sad, ne znam kako tebi, ali meni je užasno žao tih ljudi, mislim da propuštaju jedan jako bitan aspekt dobrog života, kao i da su deluded i da bi trebalo bolje da razmisle o svom životu. Drugim rečima, ja mislim da je njihova ocena njihovog života pogrešna.
Sa naglaskom na "priča". To šta oni stvarno misle je sasvim druga stvar. Ako zaista veruju da su srećniji i da im je tako bolje, onda jesu srećniji i tako im je bolje, bez obzira šta o tome mislio ti ili neko drugi. Verovatno su im u vrednosti koje su želeli da ostvare spadale taj famozni recognition, možda i "religiozno ispravan život", itd, pa su morali da se odluče između toga i homoseksualnih odnosa/veza. Uostalom, ponoviću Dabovićevo pitanje, ko si bre ti da praviš cost-benefit analizu bilo čijeg života?
Link to comment

@Syme, kako bi odreagovao kada bi ti ljudi koji ne pisu na forumima (ili oni koji pisu manje od tebe) rekli kako previse vremena gubis za kompjuterom umesto da se posvetis realnosti? Uvazio bi to misljenje i prestao da pises (ili bi pisao manje) ili bi nastavio da radis kao i do sada? Tako sam i mislila.

Link to comment
Pa nije Bukovski baš tako daleko od 50 shades of gray kao što ti se čini - on je, ako hoćeš, 50 shades of gray za dječake. A većinu si u priču uvela ti, Česterton je (jer on je autor citata) nigde i ne pominje.
Pa uopste i ne diskutujem o kvalitetu njegovog stvaralastva nego o portretu njega kao licnosti, koji bi mogao odgovarati ovome iz citata.50 shades sam spomenula kao ilustraciju sta sve moze postati mainstream, koliko god u nekom trenutku delovalo offOk ako nije bitna vecina, pa jel mislis da je prihvatanje od strane tetkine strine i komsiluka neki faktor uspeha coveka koji zaista veruje u ono sto radi?!Nekako strepim da cemo doci do zakljucka da su ti sto su ostavili nesto zaista vredno iza sebe uglavnom i bili neki cudaci i nenormalni...cobani, budale :lolol:
Link to comment
@Syme, kako bi odreagovao kada bi ti ljudi koji ne pisu na forumima (ili oni koji pisu manje od tebe) rekli kako previse vremena gubis za kompjuterom umesto da se posvetis realnosti? Uvazio bi to misljenje i prestao da pises (ili bi pisao manje) ili bi nastavio da radis kao i do sada? Tako sam i mislila.
Pa da, potpuno je svejedno ko ti to govori, prodavac sa trafike koji veruje u HAARP ili, na primer, zivotna muza i uzdanica.
Link to comment
A zašto ne ovo - considered opinions ljudi koji te dobro poznaju?
Samo malo, hoćeš da kažeš da treba da razmotrim mišljenje nekog ko me dobro poznaje kad kaže da moj život i nije tako dobar/loš kao što se meni "čini"? Ti to ozbiljno? Pa mora da se šališ.
Link to comment
Ok ako nije bitna vecina, pa jel mislis da je prihvatanje od strane tetkine strine i komsiluka neki faktor uspeha coveka koji zaista veruje u ono sto radi?!Nekako strepim da cemo doci do zakljucka da su ti sto su ostavili nesto zaista vredno iza sebe uglavnom i bili neki cudaci i nenormalni...cobani, budale :lolol:
kad pricamo o Bukovskom, molim da se notira da je taj covek najvise na svetu voleo da pise poeziju. sa prozom je, po sopstvenom priznanju, krenuo da bi mogao da servisira svoje poroke - tj. alkohol, zene i konjske trke.
Link to comment
Sa naglaskom na "priča". To šta oni stvarno misle je sasvim druga stvar. Ako zaista veruju da su srećniji i da im je tako bolje, onda jesu srećniji i tako im je bolje, bez obzira šta o tome mislio ti ili neko drugi. Verovatno su im u vrednosti koje su želeli da ostvare spadale taj famozni recognition, možda i "religiozno ispravan život", itd, pa su morali da se odluče između toga i homoseksualnih odnosa/veza. Uostalom, ponoviću Dabovićevo pitanje, ko si bre ti da praviš cost-benefit analizu bilo čijeg života?
A na osnovu čega praviš ovu distinkciju između "priča" i "stvarno misli"?Mešanje u tuđe živote naravno jeste nešto loše i pogrešno, posebno kada se mešamo u živote ljudi koji nam nisu bliski, ali to je jedna stvar. Sasvim je nešto drugo reći da odatle sledi da je svaka odluka koju donesemo bez tuđeg mešanja - ispravna.Uzgred, stvar sa mešanjem postaje mnogo komplikovanija kada se ne radi o tamo nekim ljudima, nego o bliskim prijateljima ili porodici. Ako vidiš da neko tebi blizak uništava sebi život, da li treba da ga pustiš da whatever, does what he wants, ili treba da se umešaš? I kako? Ovo su ozbiljne dileme, a ozbiljne su dileme upravo zato što smo svi svesni da smo bića fragilna i zavisna, sklona izopačavanju sopstvene percepcije na različite načine, pa i percepcije sopstvenog dobra. Edited by Syme
Link to comment
kad pricamo o Bukovskom, molim da se notira da je taj covek najvise na svetu voleo da pise poeziju. sa prozom je, po sopstvenom priznanju, krenuo da bi mogao da servisira svoje poroke - tj. alkohol, zene i konjske trke.
ma notirano...(ovom forumu fali neki maceci smajli)<a href=6yzcq.jpg' alt='6yzcq.jpg'>
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...