Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

Samo malo, hoćeš da kažeš da treba da razmotrim mišljenje nekog ko me dobro poznaje kad kaže da moj život i nije tako dobar/loš kao što se meni "čini"? Ti to ozbiljno? Pa mora da se šališ.
Okej, whatever, you do what you want.
Link to comment
A na osnovu čega praviš ovu distinkciju između "priča" i "stvarno misli"?
Pa... kako da ti kažem... na osnovu toga da li laže sebe/druge ili to stvarno misli. Recimo.
Mešanje u tuđe živote naravno jeste nešto loše i pogrešno, posebno kada se mešamo u živote ljudi koji nam nisu bliski, ali to je jedna stvar. Sasvim je nešto drugo reći da odatle sledi da je svaka odluka koju donesemo bez tuđeg mešanja - ispravna.Uzgred, stvar sa mešanjem postaje mnogo komplikovanija kada se ne radi o tamo nekim ljudima, nego o bliskim prijateljima ili porodici. Ako vidiš da neko tebi blizak uništava sebi života, da li treba da ga pustiš da whatever, does what he wants, ili treba da se umešaš? I kako? Ovo su ozbiljne dileme, a ozbiljne su dileme upravo zato što smo svi svesni da smo bića fragilna i zavisna, sklona izopačavanju sopstvene percepcije na različite načine, pa i percepcije sopstvenog dobra.
Kako sam znao da ćeš sad da skreneš temu. :) 1) naravno da ovo boldovano nikad nisam ni tvrdio2) pričali smo o donošenju suda koliko je nečiji život dobar, a ne o davanju saveta i učestvovanju u donošenju odluka
Link to comment
Okej, whatever, you do what you want.
2) pričali smo o donošenju suda koliko je nečiji život dobar, a ne o davanju saveta i učestvovanju u donošenju odlukaTebi stvarno mora da se crta. Edited by Bakemono
Link to comment
Uzgred, stvar sa mešanjem postaje mnogo komplikovanija kada se ne radi o tamo nekim ljudima, nego o bliskim prijateljima ili porodici. Ako vidiš da neko tebi blizak uništava sebi života, da li treba da ga pustiš da whatever, does what he wants, ili treba da se umešaš? I kako? Ovo su ozbiljne dileme, a ozbiljne su dileme upravo zato što smo svi svesni da smo bića fragilna i zavisna, sklona izopačavanju sopstvene percepcije na različite načine, pa i percepcije sopstvenog dobra.
Jede drogu ili ne cita knjige? Unistava zivot, ili ga ne obogacuje na nacin koji ti smatras vrednim?
Link to comment
2) pričali smo o donošenju suda koliko je nečiji život dobar, a ne o davanju saveta i učestvovanju u donošenju odlukaTebi stvarno mora da se crta.
Ali pitanje je, da li sud nekog meni bliskog o tome koliko je moj život dobar može biti tačniji od mog sopstvenog? Moja tvrdnja je da može, i da se to ne dešava tako retko. Outd - intervencije, otrežnjujuća iskustva, preobraćenja, iskustva "buđenja" iz neke zablude, itd.
Link to comment
Jede drogu ili ne cita knjige? Unistava zivot, ili ga ne obogacuje na nacin koji ti smatras vrednim?
Primera je bezbroj. ALi ne, ne mislim prosto na izbor koji ti ne odboravaš, radije na slučajeve tipa: ne koristi svoj potencijal, stagnira, itd. Edited by Syme
Link to comment
Ali pitanje je, da li sud nekog meni bliskog o tome koliko je moj život dobar može biti tačniji od mog sopstvenog? Moja tvrdnja je da može, i da se to ne dešava tako retko. Outd - intervencije, otrežnjujuća iskustva, preobraćenja, iskustva "buđenja" iz neke zablude, itd.
Primeti da to nije sasvim ono o čemu smo pričali. Ovo tvoje se odnosi na upozoravanje da će u budućnosti život da ti krene po zlu, ne na ocenu kvaliteta života u datom trenutku ili do datog trenutka. Jedna je stvar slušati tuđe savete i upozorenja, a sasvim drugo kada ti neko kaže "tvoj život je siromašan takav kakav je sad, jer nemaš X, Y, Z..." Tako da si opet uspeo sve da pobrkaš.
Link to comment

I still waiting for your ansver:

@Syme, kako bi odreagovao kada bi ti ljudi koji ne pisu na forumima (ili oni koji pisu manje od tebe) rekli kako previse vremena gubis za kompjuterom umesto da se posvetis realnosti? Uvazio bi to misljenje i prestao da pises (ili bi pisao manje) ili bi nastavio da radis kao i do sada? Tako sam i mislila.
Link to comment
Ali pitanje je, da li sud nekog meni bliskog o tome koliko je moj život dobar može biti tačniji od mog sopstvenog? Moja tvrdnja je da može, i da se to ne dešava tako retko. Outd - intervencije, otrežnjujuća iskustva, preobraćenja, iskustva "buđenja" iz neke zablude, itd.
Bezanje u taj neki zdrav razum?Inace, Kristijan Golubovic bi celu ovu diskusiju uspeo da sumira sa: "Jeste smrad, ali je moj". (mislim na ove sto ne zele decu, da ne bude zabune).
Link to comment

bakemono, nekonsekventan si. tvoja pozicija nalaže da se izuzmeš iz diskusije. prosto, ona nije u stanju da razreši bilo kakvo neslaganje (za tebe je sve jednako vredno samo dok je nekome drago). ako stvarno misliš sve što si napisao, onda te to obavezuje da pustiš šimeta na miru a ne da se jurodivo koprcaš već 20 strana.

Link to comment
bakemono, nekonsekventan si. tvoja pozicija nalaže da se izuzmeš iz diskusije. prosto, ona nije u stanju da razreši bilo kakvo neslaganje (za tebe je sve jednako vredno samo dok je nekome drago). ako stvarno misliš sve što si napisao, onda te to obavezuje da pustiš šimeta na miru a ne da se jurodivo koprcaš već 20 strana.
Whatever, I do what I want.
Link to comment
Primera je bezbroj. ALi ne, ne mislim prosto na izbor koji ti ne odboravaš, radije na slučajeve tipa: ne koristi svoj potencijal, stagnira, itd.
Ne pada ti na pamet na time ne postujes neciji izbor, kada ga proglasis za stagniranje i rasipanje potencijala?Izgleda mi kao da zastupas stav righteous vecine, na nacin definitivno pristojniji nego neki drugi diskutanti,al mi ta meka forma dusebriznistva deluje jos perfidnije nego ono kad neko samo tresne "to nije normalno!!"Odraslim i punoletnim osobama se lektira ne gura pod nos.
Link to comment
Odraslim i punoletnim osobama se lektira ne gura pod nos.
čekaj, ako ono što sam pročitala drugde sažvaćem i ispljunem kao argument u raspravi, to je ok. a ako uputim sagovornika na izvor, to je perfidno dušebrižništvo?i šta vam uopšte znači to lični izbor? pa svaki lični izbor zasniva se na razlozima. o razlozima hoćeš ili nećeš da diskutuješ. u tom smislu šime je tolerantniji od bakemonoa. on uzima da stvarno misliš ono što si rekao (jer, kako drugačije da znam šta misliš?), dok bakemono uvodi distinkciju izgovoreno vs. stvarno mišljeno.mnogo se ovo zapetljalo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...