Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
smrt deteta kao najveci strah.
nazalost prezivi se. borbu sina sa leukemijom sam preziveo, on nije.nemojte strahovati, ni razmisljati o tome. dovoljno ce biti jak udarac tog kundaka u glavu, ako se (nedaobog) dogodi.
Link to comment

djuro, divim se tvojoj hrabrosti da to podelis sa nama. istovremeno, iako te ni ne poznajem, strahovito me pogodilo ovo sto si napisao.bas sinoc gledao zalicin film kod amidze idriza.znamo mi da se prezivi. samo sto to ne zelimo da znamo.

Link to comment
djuro, divim se tvojoj hrabrosti da to podelis sa nama.
ma nije to nista. trebao si da me vidis kad sam mu drzao masku sa kiseonikom, dok je pokusavao da udahne jos samo jednom, pa jos jednom.ili dok sam isao prema tatinoj i maminoj kuci, da im kazem da im je unuk mrtav.to je bila hrabrost.odluka da imamo jos dece nakon toga, to je bila hrabrost.suociti se danas sa svakim losim nalazom analize krvi nase dece - to je hrabrost.naposletku, ujutro ustati iz kreveta i zapoceti novi dan nakon svega - to je hrabrost.nisam podelio tu brigu (bol ili-sta-vec) kao sto ti kazes. mnogo je bolja rec "pomnozio" i time vas nehotice opteretio.meni je ovo pitanje/topic ("zasto imati decu") potpuno nerazumljivo. ako zelis - imaj, ako ne zelis - nemaj. al' nemoj tu srat' o diktaturi, uskracenim slobodama, nepravednom svetu i materijalnim neprilikama.
Link to comment

ima neke logike u tome da ovo bude moj poslednji uradak na forumu za neko vreme. toliko sam vremena ovde potrosio na gluposti, drago mi je sto si me podsetio da je ipak imalo smisla citati i polemisati sa boljim i hrabrijim od sebe.djuro, hvala ti.hvala ti sto si na najbolji moguci nacin okoncao raspravu na ovoj temi.i ja se ponekad probudim u pola noci i uplasim se da ce se mom sinu nesto desiti. pa odem na prstima do njegove sobe, provirim i oslusnem. ponekad i pridjem krevetu i slusam ga nekoliko minuta kako dise.ima smisla. moj zivot ima smisla otkako je on tu. cak i ako se desi ono najgore, cega se najvise bojim i zbog cega se ponekad trgnem u pola noci, opet ima smisla.ovaj svet je bolje mesto zato sto je on tu. pomisao da sam i ja tome doprineo me cini srecnim, ponosnim i smirenim. a to je vise nego sve ostalo sto sam u zivotu postigao, kad se zajedno uzme.

Link to comment

Na temi su se ljudi uglavnom zajebavali, ne shvataju svi forum ozbiljno (štaviše). Naravno, ovo što je Đuro pisao je maksimalno ozbiljno, samim tim je potpuno druge prirode.

Link to comment

e pa sad je ovaj topic postao bas tuzan :(zao mi je djuroi sad je totalno neumesno da kazem zasto, ustvari, treba imati decu. a jutros mi je pao na pamet zgodan odgovor za sve koji su jos uvek u nedoumici ...zakljucavajte.

Link to comment

nije uopste neumesno, zasto?zasto zakljucavati? kakve veze ima zakljucavanje, nije mi uopste to bila namera.treba raspravljati, tome forum i sluzi. zao mi je sto sam vas opteretio ali nemojte to gledati kroz sebe i svoju decu. posmatrajte to kao i sve ostale stvari koje su se dogodile nekome drugome, negde daleko. kao neki rat u Africi, zemljotres u Italiji, zeljeznicka nesreca u Indiji. mala je verovatnoca da ce se to i vama desiti, o tome uopste nemojte ni razmisljati. nema svrhe. ionako ne mozete zamisliti tu strahotu. nemojte ni pisati da vam je zao. znam da jeste, to je normalno. preskocite to. ja zivim divan zivot, uz moju Ljubav najvecu na svetu i dva sina. sasvim sam dobro, hvala.on topic:zagrljaj vaseg deteta - nema boljeg osecaja od toga. zapamtite to. off topic:ali prisetite se tada i vasih roditelja - siguran sam da i oni znaju za tu tajnu i zude za vasim zagrljajem. zato otidjite do njih ovih dana i zagrlite ih cvrsto. znace oni zasto.

Link to comment

Djuro, tebi svaka čast.A što se ovoga tiče, ja zaista nemam šta drugo ni da dodam ni da oduzmem:

ako zelis - imaj, ako ne zelis - nemaj
Link to comment

pa da, ali kako da znas da li zelis, odnosno da li je to ono sto zelis, kada nesto nemas u iskustvu?ima tu element rizika, zato razumem ljude koji hoce neki malo razgranatiji razgovor na tu temu.

Link to comment

kahm. zasto imati decu. zato sto vam se nikad, ali sigurno nikad, nije islo sa dragim na neki festival, da se naskacete, napijete i pravite uspomene na otvorenom, kao recimo meni sada, kada je to prakticno nemoguce zbog, je l', mikropotomka. snaga te zelje - priceless.ali. ALI. ima da nadjem resenje.

Link to comment
zato sto vam se nikad, ali sigurno nikad, nije islo sa dragim na neki festival, da se naskacete, napijete i pravite uspomene na otvorenom, kao recimo meni sada, kada je to prakticno nemoguce
imam servis dvaju baba, sva sreca
Link to comment
kahm. zasto imati decu. zato sto vam se nikad, ali sigurno nikad, nije islo sa dragim na neki festival, da se naskacete, napijete i pravite uspomene na otvorenom, kao recimo meni sada, kada je to prakticno nemoguce zbog, je l', mikropotomka. snaga te zelje - priceless.ali. ALI. ima da nadjem resenje.
Verovatno ta zelja kod ljudi delom potice iz straha da nece ostati sami u nekim sezdesetim godinama i kasnije, treba im neko da im ispuni zivot u nekim godinama, brine se o njima u starosti, neko treba i da ih sahrani, obilazi i odrzava grobno mesto (ne znam zasto je ovo nekima vazno, ali dobro ajde). Kasnije ide pritisak okoline (kako svi tako cu i ja), dalje, ne treba gubiti iz vida ni cinjenicu da se ljudi daleko teze rastaju ako imaju decu nego ako ih nemaju. To su samo neki od razloga. @Djuro, meni je zao zbog toga sto ti se dogodilo, to je sigurno najtezi trenutak za bilo kog roditelja. Meni je tesko da zamislim takvu situaciju u mom slucaju, ali kapiram kakav je los osecaj. Ako si citao temu od pocetka, i ja imam otprilike isti takav stav, ljudi sami odlucuju iz nekih svojih razloga, vise ili manje racionalnih.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...