Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

vise u stilu "razmnozavajte se efikasnije nego sto vas predatori zderu, bolesti satiru i glad mori, inace vas nece biti za par generacija"te koji uspeju da odbace nagon za reprodukcijom, evolucija automatski brise iz genetskog skupa. greska koja se (u identicnom slucaju) nece ponoviti niti dalje siriti.usput, lepo je mastati o tom fascinantnom razumu koji ljudi poseduju, dok ne otvoris oci i pogledas na sta lici svet kojim upravljaju silni ljudi koji ne prate svoje nagone i koji koriste mozak <_<
Promaklo mi je ovo, kako onda postoji LG populacija u svetu ako oni nemaju potomstvo?
Link to comment

I dalje imaju roditeljski nagon. Mada, ne vidim kako to moze da bude genetski kod kada se LGBT radjaju i od ljudi koji su heteroseksualci.

Link to comment
Promaklo mi je ovo, kako onda postoji LG populacija u svetu ako oni nemaju potomstvo?
ovo je zanimljivo pitanjemozda zato što se ta genetska mutacija stalno iznova desava?
Link to comment
I dalje imaju roditeljski nagon. Mada, ne vidim kako to moze da bude genetski kod kada se LGBT radjaju i od ljudi koji su heteroseksualci.
zaboga, jane. i ljudi sa plavim očima rađaju se i kada jedan od roditelja ima smeđe oči (kome su, doduše, otac ili majka imali svetle oči). ono, dominantne i recesivne osobine, fenotip nije genotip itede. biologija za o.š.naravno, pojma nemam o genetskoj uslovljenosti homoseksualizma ni o istraživanjima/rezultatima nauke na tu temu. zato hipotetički pričam, ako je osobina genetski uslovljena (prebac na jolandino pitanje): medicina danas omogućava gej muškarcu ili lezbejki da ima potomstvo bez seksualnog odnosa sa suprotnim polom. u prošlosti je bilo, pod pritiskom sredine, verovatno sasvim dovoljno brakova tj. reprodukcije genetskog materijala koji nosi (ako nosi) ovakve osobine...
Link to comment
zaboga, jane. i ljudi sa plavim očima rađaju se i kada jedan od roditelja ima smeđe oči (kome su, doduše, otac ili majka imali svetle oči). ono, dominantne i recesivne osobine, fenotip nije genotip itede. biologija za o.š.naravno, pojma nemam o genetskoj uslovljenosti homoseksualizma ni o istraživanjima/rezultatima nauke na tu temu. zato hipotetički pričam, ako je osobina genetski uslovljena (prebac na jolandino pitanje): medicina danas omogućava gej muškarcu ili lezbejki da ima potomstvo bez seksualnog odnosa sa suprotnim polom. u prošlosti je bilo, pod pritiskom sredine, verovatno sasvim dovoljno brakova tj. reprodukcije genetskog materijala koji nosi (ako nosi) ovakve osobine...
Vidi ovako, svi kazu da je homoseksualnost zastupljena podjednako u svakoj sredini, ~ 10%. Predpostavljam da se slazes da neki od ovoh ljudi nece imati decu, a neki hoce. Zar se ne bi onda homoseksualnost (ako se prenosi genetski) progresivno smanjivala? Ili ta osobina ne zavisi iskljucivo od genetike (kao i nagon za razmnozavanjem)?
Link to comment

Ok, mozda recesivni geni. Mada sam citao i da do tih promena dolazi u maminom stomaku, usled hormona. Sta ga znam. Sustina je da majcinski nagon ostaje. A gde je njega bice i dece, na ovaj ili ona nacin. Hocu reci, ne vidim da je ljubav prema deci povezana sa, hm, ljubavlju prema sexu :D

Link to comment
Vidi ovako, svi kazu da je homoseksualnost zastupljena podjednako u svakoj sredini, ~ 10%. Predpostavljam da se slazes da neki od ovoh ljudi nece imati decu, a neki hoce. Zar se ne bi onda homoseksualnost (ako se prenosi genetski) progresivno smanjivala? Ili ta osobina ne zavisi iskljucivo od genetike (kao i nagon za razmnozavanjem)?
ne znam nista o ishodima i sadrzaju istrazivanja na tu temu (mislim na temu genetske uslovljenosti homoseksualizma), pa ne umem da napravim valjane pretpostavke, a ne bih da lupetam.
Link to comment
biggrin.gif Pa onaj koji adresira eksperimentalno pitanje "zasto imati decu"?
na ovo zasto se ne odgovara eksperimentom.sto smo stariji odrasli su sve dosadniji, predvidljiviji i zagadjeniji. deca su, s druge strane nova sebi, svetu. zanimljiva.to je moj razlog da volim da budem u drustvu dece. lepo mi je sa njima, jednostavno.sopstvena deca? da, naravno. nemam dilemu oko toga.
Link to comment
...Mada sam citao i da do tih promena dolazi u maminom stomaku, usled hormona. Sta ga znam. Sustina je da majcinski nagon ostaje. A gde je njega bice i dece, na ovaj ili ona nacin. Hocu reci, ne vidim da je ljubav prema deci povezana sa, hm, ljubavlju prema sexu :D
ne mogu da verujem da neko na forumu nije čuo za Prenatal hormones and sexual orientation
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...