Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

ma ok, razumem i slažem se. što se tiče indijevog grafikona (i rekoh da necu o tome...)meni nije jasno kako su ranije takvo užasno iskustvo uopšte preživljavali? a imali su ga mnogi. ali jesu. očigledno.

Link to comment
pretppostavljo sam da je na to mislio (o tome necemo vise pisati), ali svejedno ne moze to biti jedini strah. nista nije crno belosta je, recimo, sa strahom za sopstveni zivot (kako bi moje dete posle toga zivelo?)svejedno, ja ne bih vise o strahovima
Ne može biti jedini, naravno, ali u odnosu na strah od gubljenja deteta, na primer, strah o recimo totalnoj havariji na automobilu koja bi recimo kućni budžet zavila u crno na par godina - mu dođe kao strah žene od pokisle kose posle feniranja.
Link to comment
nije jedini, nego je osecaj uzasa pri pomisli toliki da svi drugi strahovi u tom trenutku deluju jednako mizerno mali.
+1A strah sam pomenuo iz razloga jer sam razmišljajući na temu dece, to prvo primetio kao razliku u odnosu na ranije. Slažem se da o strahovima ne treba.
Link to comment
Zasto?
empatija, nista drugo. ne mogu da zamislim da im je bilo ista lakse nego sto bi nama bilo. mislim, pretpostavljam da pitas za negativni deo pomesanih osecanja :D
Link to comment
L08-24-ENG-31827-01.jpg(Ovo je za Norvesku, ali u tom nije poenta). Taj strah najstrasniji je nekad - ne davno - bio gotovo svakodnevica. Moja baka je (rodjena u BG, 1912) izgubila 3 od 5 dece u uzrastima 1-9 godina (umiralo se od gripa i sl. stvari).Ovo je jedan od onih grafikona pred kojima i najveci "kinik", postmodernista ili ludit od bilo koje sorte moze samo da se ukloni.
Ali ne i oni koji veruju u survival of the fittest.
Link to comment

Postoji razlika izmedju socijalnog darvinizma o kom ti govoris (koji je domen nacista i brejvika raznih vrsta) i Darvinove teorije koja se odnosi na vrste.BTW. Hvala na linku za Bronsona.

Link to comment
sve me neka sitna jeza podilazi kad ovako umetnicki slobodno razvlacis neokorteks po diskusiji. pricas o samosvesti i o sposobnosti voljnog sputavanja nagona; ne treba ti neokorteks za postizanje poente. svi sisari ga imaju, vecinom jednako slozen kao i mi, a sisari formiraju copore i krda, brane teritoriju, upisavaju se od srece, razmnozavaju se kao zecevi, tvrdoglavi su kao mazge... pri tom, posto evolucija nije izmislila kondom, nagon nije vezan za odluku o imanju dece, nego za aktivnost pravljenja dece. pravi dokaz superiorne kontrole nagona bi bio voljno suzbijanje zelje za seksom. koliko vidim, ljudska rasa uspeva da ga koliko-toliko usmerava, ali definitivno smo jebezljivi.
Polako, nebitan je naziv. Zivotinje nemaju skoro uopste razvijen deo mozga za kontrolisanje nagona, zato kod zivotinja nemas suicidne teznje. Zivotinje zive u nekoj vrsti anarhije, sve je dopusteno i svi nagoni se ostvaruju ako je to moguce. Kasnije je mozak evoluirao pa postoji deo koji je zaduzen za kontrolu osnovnih nagona (ako se on iskljuci, ponasaces se otprilike kao lav ili gorila). To je demokratija, coveku je ostavljeno da sam odluci koliko ce se povinovati unutrasnjim nagonima, a koliko ne. Mozda ce u buducnosti deca biti cipovana tako da im budu ostranjivani negativna osecanja i nagoni, sto bi bila neka vrsta evolucije demokratije u diktaturu. Sa razvojem bestelesne oplodnje, kloniranja i drugih stvari, seksualni nagon ce postati nepotreban, pa ce mozda biti uklanjan iz ljudskog mozga. Interesuje te jos nesto?
Link to comment

Auuu...pa imati decu je zavrsilo na Metafizici?Najnormalnija stvar u zivotu se ovako diskutuje? Sto se uopste diskutuje?Zamislite da su vasi roditelji bili na nekom ovakvom sajtu, da ih je bilo, pre vaseg zaceca.Gubljenje "kvaliteta zivota"? Voljno ste bre svi koji mislite tako, sto se mene tice. Pa upravo deca donose kvalitet u zivot, ne kupovanje rucnih tasni ili idenje u kafane.Samo da ih imam bar troje (dece) moja sreca ne bi imala kraj.

Link to comment
Zamislite da su vasi roditelji bili na nekom ovakvom sajtu, da ih je bilo, pre vaseg zaceca.Gubljenje "kvaliteta zivota"? Voljno ste bre svi koji mislite tako, sto se mene tice.
na srecu, to se tebe ne tice :lol:
Link to comment
Samo da ih imam bar troje (dece) moja sreca ne bi imala kraj.
Sto ne napravis sam? Moze to valjda i kod kuce da se zbudzi, bude isto ko kupovno. Treba ti, ja mislim, zena i jos neke sitnice... Ne znam sad tacno...Znam da mora nesto da se natempira i ne sme skurtonom...
Link to comment
Sto ne napravis sam? Moze to valjda i kod kuce da se zbudzi, bude isto ko kupovno. Treba ti, ja mislim, zena i jos neke sitnice... Ne znam sad tacno...Znam da mora nesto da se natempira i ne sme skurtonom...
Cek, cek...kako rece? Kolko zene ide u tu smeshu? Treba li da prenoci pokriveno?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...