Jump to content
IGNORED

Now eating - obroci bez mesa


Willow

Recommended Posts

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    33

  • Willow

    28

  • April

    15

  • ToniAdams

    13

pravio za vikend tofu burgere, po ovom receptu, samo bez pecurkiumesto obicnog, stavio neki dimljeni tofu, tako da je ukus bio u klasi prosecnog mesnog burgerakumin i korijander su obavezni, daju bitne note ukusainace, 101cookbooks je odlican sajt za nemesnu klopu. (ja ne znam za bolji)

Edited by Zverilla
Link to comment

hvala za recept i sajt, ovi burgeri zvuče super, praviću ih sutra, kupila sam sve sastojke :)a sad klopam kuskus sa fetom, kiselom paprikom i maslinamakuskus mi ubrzano postaje omiljena hrana

Link to comment

Pravio i ja, samo nisam stavio kim, već kumin, tako sam razumeo recept, možda grešim. Malo su mi se raspadali, jer sam u prvoj turi zaboravio da stavim jaje, ali ukus je super.

Link to comment

i meni su se raspadali, iako sam stavila jaja. ostalo mi još pola smese u frižideru, smisliću sutra kako da vežem, verovatno sa još malo prezli.ja sam razumela da treba kim (a kim sam i imala u kući), i ispalo je super

Link to comment

kumin, on se bolje kombinuje sa ovim (moj utisak je da je dao "mesni" ukus)ja sam smesu dugo drzao u blenderu, tako da je na kraju bila supersitna i veoma kompaktna. ne bi trebala da vidis komade tofua, vec relativno glatku smesu (komadici su mi bili bukvalno milimetar-dva veliki).

Link to comment

gde ima da se kupi kumin? nisam ga videla na uobičajenim mestima? jel ga ima u prodavnicama zdrave hrane?moj je blender izgleda malo bangav al svakako ću još malo izmiksati ostatakjavim popodne kako su ispali tako dorađeni :)

Link to comment

Ima u zrnu u nekim malo boljim radnjama zdrave hrane. Izgleda slično kao i kim, ali je ukus drugačiji. Ja imam i mleveni, nedavno sam kupio u Veru u Ruzveltovoj, nadam se da ima još uvek.

Link to comment

krem čorbica (vrganj, svojeručno ubran i osušen. peršun, mladi b i c luk iz vlastitog vrta. jedan mali krompir, 100% organik sa 1000 m nv, hercegovina, celer pazaren na cvetkovoj pijaci, hc m. ulje - grčka) dsc02521s.jpgzapečena heljda (opet b i c luk domaće proizvodnje, šargarepa, poreklo kao i krompir, organic heljda pazarena u bio špajzu, malo rendanog parmezana, jedno jaje, hc m. ulje, malo maslaca) i mix zelenih salata + mlad kupus + srijemuš + rukoladsc02523r.jpga ovo prozirno u čašici je najbolja kruška na planeti, poreklo isto kao i krompir i šargarepa. bez dodatog šećera, od poludivljih 100% organik krušaka :fantom:

Link to comment

Hercegovina kao kafana? teli smo danas tamo al nije bilo mesta u bašti a lepo sam reko kumu da rezerviše. otišli onda u Little Bay. otkinuli se i preždrali, sve je bilo top notch

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...