Jump to content
IGNORED

Now eating - obroci bez mesa


Willow

Recommended Posts

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    33

  • Willow

    28

  • April

    15

  • ToniAdams

    13

Pre polaska na posao samleo: zrnevlje (lan, suncokret, golicu, int.susam), nešto oraha, leblebija, suvog bosiljka, sušenog povrća (šargarepa/paštrnak), bibera u zrnu, tucane ljute aleve. Sipao u kesu za zamrzivač i poneo u preduzeće. Kod Juge sišao iz busa, skrenuo na kej i usput ubrao struk majčine dušice (ima je ko pleve na Ušću i po travnjacima oko Juge). Kasnije, na poslu, presuo iz kese u tanjir, iseckao i dodao onu majčinu dušicu, i sve umutio vodom i paradajz-sokom (50/50) da se napravi tekstura pogodna za mazanje. To mazao na galete od int.pirinča (one zelene, iz Rodića), uz dodatak neizostavnog senfa. Poslednju galetu izdrobio u tanjir, umešao sa namazom, i jeo, onako, viljuškom. Bilo super. Ljutkasto i kremasto i kranči.Usput brstio lišće svežeg peršuna, to predstavljalo kao salatu.

Link to comment

Isuse Hriste i Majko Božja. :isuse:Sad tek shvatam šta je perverzija; znam da će mi biti muka svaki put kad nešto ovako iščitam, ali opet nemam snage da se oduprem :(

Link to comment
ne napadaj ga, ovo je i za mene too heavy...^_^
Što bre too heavy :) Ne kapiram gde je fail, pa u pitanju je najobičniji namaz od semenki i još nekih dodataka, sa majčinom dušicom. Plus galete, i svež peršun umesto salate. Edited by Willow
Link to comment
U "Keno" blenderu (model: KE 26 F) sa dodatkom za mlevenje zrnevlja. Kupio ga pre par godina na zemunskoj pijaci za 1000 dinara. Radi ekstra. Može da se melje i u onim malim Braunovim mlinovima za kafu.
Pratim Willow-a kenoui.jpgRanije mleo zrnevlje u starom mlinu za kafu, ali to je bas napor za usi, stalno imas osecaj da ce eksplodirati, ovo je mnogo bolja varijanta za sitne pare. A sad pratimo i one pastice koje W mutjka, samo bez branja majcine dusice(to mozda moze na NBg, kod nas na Vracaru ne uspeva)
Link to comment
Ranije mleo zrnevlje u starom mlinu za kafu, ali to je bas napor za usi, stalno imas osecaj da ce eksplodirati, ovo je mnogo bolja varijanta za sitne pare.
:thumbsup: I da te taj Keno dugo služi u zdravlju i veselju.
A sad pratimo i one pastice koje W mutjka, samo bez branja majcine dusice(to mozda moze na NBg, kod nas na Vracaru ne uspeva)
Uh, sad si mi natovario teret obaveze ;). U suštini, osnovno oko tih pastica je - eksperimentiši, dok ne otkriješ šta ti se najviše dopada. U prethodnim komentima naveo sam par kombinacija koje pravim; međutim, ja nisam neki preveliki sladokusac, i kapiram da će mandža koja je meni ok nekome biti bljutava i bezukusna. Bilo kako bilo, kako budeš više koristio taj Keno, i kako budeš otkrivao i uključivao nove začine i zrnevlje i orašaste plodove i sušeno povrće/alge itd. itd., ukapiraćeš da su mogućnosti stvarno šarene i brojne. Možda najveća dilema pri spravljanju tih pasti je - koju tečnost koristiti da se samleveni "prašak" umuti u namaz. Ja ponekad koristim sok od paradajza, ponekad vodu, ponekad vodu plus kašiku-dve maslinovog/suncokretovog HC ulja. (Kašiku-dve ulja dodajem kada je leblebija u osnovi, jer je ona suvkasta. Kada pretežu semenke i orasi - koji u sebi sadrže sasvim dovoljno masti - onda izbegavam ulje.) Nazarov koristi kombo jabukovo sirće/HC ulje, ali meni je to prejako. Isto tako, moćne paste se dobiju kad se samleveno zrnevlje umuti sa, recimo, prezrelim i mekim avokadom. :wub: Naravno, par kašika mlevenog zrnevlja može se funuti preko razne klope, ili se dodavati u salate. Recimo, iseckani mladi kupus, mbluk, rukola, plus mulje i jsirće, i onda u to umešaš razno mleveno zrnevlje. Bude baš onako, lep i lak obrok gotov za 2 min.
Link to comment
jel' može info gde ovo ima da se kupi i pošto ?
Ja pazario na buvljaku u Subotici za 1400 dindži, kapiram da ima i na svakoj drugoj pijaci. Uzeo najjeftiniju varijantu po W preporuci i sasvim sam zadovoljan kako melje semenke i žito, takođe sam i izblendirao novu turu gaspača, a Willow kaže da mu traje preko godinu dana bez problema. Sutra šaljem i prve fotke mućki, ako uspeju.
Link to comment
Ja pazario na buvljaku u Subotici za 1400 dindži, kapiram da ima i na svakoj drugoj pijaci. Uzeo najjeftiniju varijantu po W preporuci i sasvim sam zadovoljan kako melje semenke i žito, takođe sam i izblendirao novu turu gaspača, a Willow kaže da mu traje preko godinu dana bez problema.
hvala. valjda ima i na bg buvljaku. ja imam preskupi multipraktik, al' opcija za mlevenje semenki ne postoji :frust:
Link to comment
sojaprvipokusaj.jpg
Nikakva specijalna tehnika. Ostave se jedan dan u vodi, koja se menja 3-4 puta, u zavisnosti od raspoloženja i fokusiranosti. Onda se skuvaju jedno pola sata, sa raznim začinima po želji (ja obično ubacim bluk, cluk, biber u zrnu, tucanu itd), pažljivo ocede što bolje, pritom pazeći da se ne raspadnu. Ja imam običaj da ih posle toga uvaljam u dižon, nešto ljuto i mulje i ostavim još neko vreme. Posle toga gril, rerna ili tiganj, kako ko voli.
Laron rulzUspelo!Srecne okolnosti: tek pazaren tuchani grill i jake ruke moje Bunjevke koje su iz soje izvukle ne vodu, nego dušu. Dizon zamenio Podravkinom gorcicom, umesto bibera stavio chilly(nedovoljno), a na kraju pokrio kozjim kackavaljem, red snicle, red kackavalja na tri sprata. Prilog - spanac gospodze mame. Msssm, sta reci?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...