Jump to content
IGNORED

Now eating - obroci bez mesa


Willow

Recommended Posts

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    33

  • Willow

    28

  • April

    15

  • ToniAdams

    13

Jbg, ponavljam se, al ostalo bukovača od jučer pa da ne trunu. Skuvao kus kus sa malo hcmulja i bluka, čeri paradajz :fantom: znate već... :fantom: :pederčina: Umrla baterija u sred šutinga, pa sam morao da posegnem za moćnom kamerom ajfona 0, a ruke mi se tresu pošto ništa nisam popio od jutros.526698_10150802174371509_680791508_9712484_1624482950_n.jpg

Link to comment
Radim to redovno, no me u poslednje vreme mrzi da ribam gril posle toga :(
ja za to koristim onu resetku za u fritezu odnosno za u serpu s uljem, ono metalno za pomfrit. potpuno radi poso za povrce na rostilju. ubacim razno povrce, promrdam kad treba, milina. nista ribanje resetke, sklonim kad je gotovo i to je to. i super radi za povrce. turim pecurke, paprike, ljute papricice, tikvice, luka, sta god mi padne saka, malo protresem s vremena na vreme, zacinim, vrlo zadovoljan ucinkom.
Link to comment
Znači, zajebano :(. Zamišljam da bi moglo fino da bude, mada, nikad probo.
Ma nije zajebano, i do jaja je, nego mene uvek mrzi da ribam onu ravnu ploču. Plus, fora je da se na gril stavljaju onako cele, pa onda dosta vremena ode na pritiskanje ovog ili onog dela koji lebdi, obrtanje i to. Sa druge strane, ništa specijalno, klasično grilovanje. Okupam ih u mulju, limunu i biberu pre toga, posle soljenje.
Larssone, jel jedes ribu, skoljke, rakove ili samo ono sto ne mrda?¿ kad si poceo i kakve su promene?¿
Ne jedem mjeso ni jaja uopće, retko i mlečno, ponekad neki ludilo sir kad me obuzme manijaštvo. Par godina. Edited by henrik larsson
Link to comment
Uzni sojinu šniclu, tretiranu standardno (potopljena preko noći, pa skuhana malo sa random začinima), uvaljaj je u to i baci na gril, tiganj ili rernu.
El može da se malo razradi ova tehnika spremanja soje i da li ima preporuka za kupovinu neke posebne, meni uvek ispadne kao blato(a znam da može da bude skroz super, spremali mi ljudi)?
Link to comment

Nikakva specijalna tehnika. Ostave se jedan dan u vodi, koja se menja 3-4 puta, u zavisnosti od raspoloženja i fokusiranosti. Onda se skuvaju jedno pola sata, sa raznim začinima po želji (ja obično ubacim bluk, cluk, biber u zrnu, tucanu itd), pažljivo ocede što bolje, pritom pazeći da se ne raspadnu. Ja imam običaj da ih posle toga uvaljam u dižon, nešto ljuto i mulje i ostavim još neko vreme. Posle toga gril, rerna ili tiganj, kako ko voli.Nau spremio: premium soja gulaš sa njokama.

Link to comment

Now jeo šampinjone i cukini tikvice i young potatoes, grilovane u rerni, pa poškropljene maslinovim uljem i seckanim belim lukom. Plus salata od rukole. Jbg, troši se povrće predviđeno za forumski uranak <_<

Edited by Willow
Link to comment
Nikakva specijalna tehnika. Ostave se jedan dan u vodi, koja se menja 3-4 puta, u zavisnosti od raspoloženja i fokusiranosti. Onda se skuvaju jedno pola sata, sa raznim začinima po želji (ja obično ubacim bluk, cluk, biber u zrnu, tucanu itd), pažljivo ocede što bolje, pritom pazeći da se ne raspadnu. Ja imam običaj da ih posle toga uvaljam u dižon, nešto ljuto i mulje i ostavim još neko vreme. Posle toga gril, rerna ili tiganj, kako ko voli.
Ovo mi je zicer za vikend, samo dižon menjam sa Podravkinom gorčicom.Danas na terasi među petunijama:prvomajskirucak.jpgBukovače u kiseloj pavlaci. Neiskusno prelio limun pre pavlake i malo smorio sa kiselinom. Dodao kevin spanać i paradajz potparen na mulju ispod bluka i svežeg peršuna. Ovako tretiran paradajz hitno ću isprobati u kombini sa lignjama i zeljem, prvom sledećom prigodom.
Link to comment

Danas bio ručak fin. Salata: rendani kupus, rukola, mladi bluk, peršun, jabukovo sirće, ulje. Namaz: avokado, umućen sa mlevenim: semenkama, orasima, leblebijom, suvim bosiljkom, biberom u zrnu itd.Proja sa zeljem, prazilukom i šampinjonima. avokadonamaz001.jpg

Edited by Willow
Link to comment

U, avokado. Ja volem da ga puštim da dobro sazri, pa onda da ga umecam sa sokom lajma, čilijem, kilom bibera i bluka, trunkom soli i korijanderom. Onda zemim tostiran lebac sa kakvijem zrnevljem pa malo putera pa kilo tog smrlja. Lele.

Link to comment
U, avokado. Ja volem da ga puštim da dobro sazri, pa onda da ga umecam sa sokom lajma, čilijem, kilom bibera i bluka, trunkom soli i korijanderom. Onda zemim tostiran lebac sa kakvijem zrnevljem pa malo putera pa kilo tog smrlja. Lele.
:). Lajk. Avokado je predobra klopa, posebno kad, kao što kažeš, prezri, pa smekša i postane lak za mazanje i mućenje. Univerzalna maza, nema šta, može na suv leb da se maže i biće super. Meni najbolji kombo kad na leb prvo stavim sloj tofu-namaza sa belim lukom, i onda preko toga namažem sloj avokada. Now eating: jbg, još nisam smazao onaj avokado što mi zaostao od forumskog uranka, tako da:avokado1002.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...