Jump to content
IGNORED

Now eating - obroci bez mesa


Willow

Recommended Posts

zaboravih da pitam. u čemu melješ sastojke ?
U "Keno" blenderu (model: KE 26 F) sa dodatkom za mlevenje zrnevlja. Kupio ga pre par godina na zemunskoj pijaci za 1000 dinara. Radi ekstra. Može da se melje i u onim malim Braunovim mlinovima za kafu.
Link to comment
  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    33

  • Willow

    28

  • April

    15

  • ToniAdams

    13

Za večeru malopre - krem čorbica od tikvica, krompira i praziluka, sa mirođijom, peršunom i kurtonima™.Napravio humus koji se ladi, zamesio tonu smese za falafel, za ovih dana.

Link to comment

Napravio palentu u koju sam umešao dosta bluka, bibera, sušenog pandarajza i štogođ travki. Oladio, isekao na tanke šnite pa ispržio na mulju. Uz to ovčiji beli sirac, smrt ljuti ajvar, mcluk i kalamate. Pio se ajran (preslan, kevu mu jebem).

Link to comment
U "Keno" blenderu (model: KE 26 F) sa dodatkom za mlevenje zrnevlja. Kupio ga pre par godina na zemunskoj pijaci za 1000 dinara. Radi ekstra. Može da se melje i u onim malim Braunovim mlinovima za kafu.
a jel' bi moglo u ovome (u ovome seckam orahe)16823.pngili u onoj čaši (dodatak na multipraktiku)koja ima neki sličan nož na dnujedino me bune te semenke lana, mnogo su sitne, nekako mi se čini da za njih nije dobar niti jedan nož :unsure:
Link to comment
a jel' bi moglo u ovome (u ovome seckam orahe)16823.png
Rekao bih da ne može, čini mi se da to nije dodatak za zrnevlje. Ipak, najbolje da probaš. Kupi u dućanu 100 gr lanenog semena, ubaci unutra i vidi šta će da se desi :)
jedino me bune te semenke lana, mnogo su sitne, nekako mi se čini da za njih nije dobar niti jedan nož :unsure:
Semenke lana možeš da melješ u bilo čemu što je u stanju da samelje semenke suncokreta ili susama ili golice.
Link to comment

nemam nikakvog razloga da izbjegavam brasno, ali mi se cini da je recept interesantan:mediteranski hleb½ šalice maslinovog ulja1 šalica sušene rajčice3 šalice bademovog brašna1 šalica mljevenog lana3 tikvice (srednje veličine)2 jabuke3 žlice limunovog soka1 žličica soli3 žlice začina Herbs De Provance (ili drugih po odabiru)2 žlice mažurana (ili drugo po odabiru)1. Izmiksati zajedno sve sastojke, osim bademovog brašna i mljevenog lana.2. Premjestiti smjesu u zdjelu i umiješati ručno bademovo brašno i mljeveni lan. 3. Smjesu rasporediti špatulom po Paraflex papiru na rešetku dehidratora. Ako je smjesa prelijepljiva, navlažiti špatulu.4. Nakon 2 sata sušenja, maknuti Paraflex papir i okrenuti smjesu na drugu stranu, na rešetku dehidratora.5. Sušiti još 8 sati ili dok kruh ne poprimi željenu konzistenciju.6. Razrezati na šnite.s tim da bih ga susila u rerni, nemam fensi vegetarijanske gedzete

Edited by morgana
Link to comment

Na vrlo malo vode obario iseckan krompir, šargarepu i nešto graška. Posle dodao iseckanu blitvu i poklopio da se krčka još koji minut. Skinuo sa rerne i dodao suncokretovo HC ulje, beli luk, šaku mlevenih semenki. Ručak gotov dok si reko "keks". Što se tiče krompira, veliki lajk za njega. Uglavnom trošim beli (lepši mi nekako od crvenog). I nikad ga ne ljuštim, samo ga pre upotrebe dobro izribam četkom pod mlazom vode (valjda neka navika koju sam stekao na selu).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...