Jump to content
IGNORED

Pojam "urbano"


jaja_s_paprikama

Recommended Posts

pazi imala si mi zicer za odgovor kada sam prvi puta pomenuo New Order. mogla si da kazes da 95% gena delimo sa  majmunom.

ne bih poznala zicer u dupe da me sutne. nego, mante se ordera, ljudi, aman zaman pobogu; jesu li osamdesetih sminkeri iz zvezde bili urbani ili jok?

Link to comment
  • Replies 783
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    49

  • ToniAdams

    46

  • Аврам Гојић

    43

  • Caligula

    38

Kad su došli mnogi neki različitog etničkog, klasnog i geografskog  porekla, Beograd je postao prestonica kriminala i splavarsko - ŽMitrovićevske subkulture. 

malo kasnim u diskusiju, imam jedno pitanje:

posto je beograd postao prestonica kriminala i splavarske kulture dolaskom (nekih od) ovih "seljaka", koji grad je pre toga bio ta prestonica? 

Link to comment

Nemaju tu priču Novi Sad i Beograd, nego i predratni Banjaluka i Sarajevo, a bogme i poratni Kragujevac i Kraljevo, ako je verovati pričama nekih ondašnjih "urbanih", a ja im verujem. editeditedit I Zagreb!

24sata izgleda ima publiku prilično različitu od Blica.

http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/manekenka-maja-atanasijevic-naljutila-tviterase-beogradani-iselite-se-u-svoja-sela/komentari/130344.phtml

 

 

....

 

 

rb, nije bilo prestonice, nije imao ko da bude prestonica. Izolacija je izvršila izbor.

Edited by Malkmus
Link to comment

malo kasnim u diskusiju, imam jedno pitanje:

posto je beograd postao prestonica kriminala i splavarske kulture dolaskom (nekih od) ovih "seljaka", koji grad je pre toga bio ta prestonica? 

 

hihi

Link to comment

Meni ipak beskrajno simpaticna, potpuno je zbunjena nedostatkom identiteta ali je u svemu podrzavaju prijatelji koji ocigledno imaju istog frizera, qratz secem da se i on pojavio u spotu  ^_^

 

Beograd je cesta rec u narodnjacima i ovim urbanim uradcima. Urbanost™ je poslednje utociste hulja.

Edited by CowBoy
Link to comment

rb, nije bilo prestonice, nije imao ko da bude prestonica. Izolacija je izvršila izbor.

to je vec metafizika, sta to znaci da nije imao ko da bude prestonica?

`prestonica kriminala` je vrlo jasan stejtment, kriminal nije izmisljen 90-ih, neko je morao biti prestonica kriminala pre nego sto su "seljaci" doneli prestiznu titulu u beograd...kad koristis parole moras i da ih obrazlozis

ne razumem ni ovo sa izolacijom.

Link to comment

to je vec metafizika, sta to znaci da nije imao ko da bude prestonica?

`prestonica kriminala` je vrlo jasan stejtment, kriminal nije izmisljen 90-ih, neko je morao biti prestonica kriminala pre nego sto su "seljaci" doneli prestiznu titulu u beograd...kad koristis parole moras i da ih obrazlozis

ne razumem ni ovo sa izolacijom.

Nije kriminal bio izmišljen devedesetih, samo je procvetao (topla voda). Za prestonicu, ne znam šta da ti kažem, ako misliš da si u pravu, moraću da se oprostim od parole. Neko jednom odlučio ko je faktor mira i stabilnosti, to su bili Primitivac i Primitivka sa svojom piramidom moći. U izolaciji su udarili boost jednom divnom sistemu vrednosti iz kojeg je izašlo mnogo toga lepog i oplemenili kako oponente, tako i generacije budućih primitivaca, jednom lepom subkulturom i tim sistemom vrednosti, estetikom i malo slabijom etikom. I tako dalje.

 

 

 

 

 

 

A ovako nevezano, meni je totalno super što je greh pozicionirati se u jednan od dva ili više paralelnih svetova u zemlji, a pritom pisati na forumu koji uglavnom pljuje po vrednostima prosečnog Srbina, dakle jednog dela "neurbanih" (ne volim termin, ali ne znam za bolji).

 

Verovatno se odlično prolazi, i biva tolerisan u dominatno "neurbanim" okruženjima sa stavom da je SPC loša institucija, da je Vučić ____ (upisati po želji jedan od omiljenih epiteta na forumu), da je s Kosovom odavno gotovo i da treba što pre raskrstiti s tim (i to pre nekoliko godina, pre nego što je prosečni Srbin počeo još više da kuburi sa siromaštvom, pa se na Kosovo  zaboravilo), da je Kurir toaletoid, da je  Cecina muzika odvratna i sve njoj slično.  itd.

Link to comment

Verovatno se odlično prolazi, i biva tolerisan u dominatno "neurbanim" okruženjima sa stavom da je SPC loša institucija, da je Vučić ____ (upisati po želji jedan od omiljenih epiteta na forumu), da je s Kosovom odavno gotovo i da treba što pre raskrstiti s tim (i to pre nekoliko godina, pre nego što je prosečni Srbin počeo još više da kuburi sa siromaštvom, pa se na Kosovo  zaboravilo), da je Kurir toaletoid, da je  Cecina muzika odvratna i sve njoj slično.  itd.

 

Imas jako pogresnu sliku o selu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...