Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

1 hour ago, copkillah said:

 

i sad, da vidiš da se slupao o banderu, kako da poželiš da mu pomogneš? kako kad je potencijalni ubica?

 

 

 


nikako

 

pretpostavljam da su raskrsnice u Srbiji slabo pokrivene kamerama? a verovatno nema ni navike da vozači prijavljuju takve idiote policiji? ovo je za doživotno oduzimanje dozvole. bez pardona

Link to comment
1 hour ago, Ros said:


nikako

 

pretpostavljam da su raskrsnice u Srbiji slabo pokrivene kamerama? a verovatno nema ni navike da vozači prijavljuju takve idiote policiji? ovo je za doživotno oduzimanje dozvole. bez pardona

mislim da gresis. doduse, ne znam kako je van BGDa, ali vulin-pulin je u saradnji sa kitajcima pokrio skoro svaki sokak u gradu. uz ceo taj projekat nadziranja se provlaci prica da se sve to veoma ne transparentno koristi za razvijanje kineskog projekta o AI detekciji i prepoznavanju lica evropskih odlika. to je pocelo kao huavejiev projekat i sve je obavijeno velom tajne. treba imati i na umu da zakon o MUPu nije prosao ni onu jednostranacku skupstinu.

 

iako zvuci kao ravna zemlja, projekat nadzora u BGu poprilicno smrducka, preciznije- smrdi.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, foto said:

mislim da gresis. doduse, ne znam kako je van BGDa, ali vulin-pulin je u saradnji sa kitajcima pokrio skoro svaki sokak u gradu. uz ceo taj projekat nadziranja se provlaci prica da se sve to veoma ne transparentno koristi za razvijanje kineskog projekta o AI detekciji i prepoznavanju lica evropskih odlika. to je pocelo kao huavejiev projekat i sve je obavijeno velom tajne. treba imati i na umu da zakon o MUPu nije prosao ni onu jednostranacku skupstinu.

 

iako zvuci kao ravna zemlja, projekat nadzora u BGu poprilicno smrducka, preciznije- smrdi.

 

u pravu si. ima toga dosta po beogradu

 

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/gde-su-i-sta-snimaju-saobracajne-kamere-u-beogradu-detaljan-spisak-po-opstinama-i-koje-su-tacne-lokacije/

 

 

Link to comment
8 hours ago, Ros said:


nikako

 

pretpostavljam da su raskrsnice u Srbiji slabo pokrivene kamerama? a verovatno nema ni navike da vozači prijavljuju takve idiote policiji? ovo je za doživotno oduzimanje dozvole. bez pardona

 

Ja bih uveo da snimak sa kamere iz automobila može da posluži kao dokaz za prijavu, a i znatno bih pooštrio kazne za ozbiljnije prekršaje (nasilnička vožnja i slično). Kombinacija jednog + drugog možda ne bi smanjila broj takvih prekršaja, ali bi smanjila broj onih koji takve prekršaje prave.

 

  • +1 1
Link to comment

Meni se čini da ne snimaju sve kamere isto, odnosno da nisu postavljene radi hvatanja svih prekršaja. Često na Zrenjaninskom putu na potezu od Pančevca do izlaska iz grada odem i na 70-80km/h, ali još nikad nisam dobio kaznu za prekoračenje brzine, iako su kamere postavljene na skoro svakom semaforu, pa mi deluje da se snimci sa tih kamera gledaju samo ako dođe do sudara i sličnih incidenata, a ne da se juri svaki prekršaj.

Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

 

Ja bih uveo da snimak sa kamere iz automobila može da posluži kao dokaz za prijavu, a i znatno bih pooštrio kazne za ozbiljnije prekršaje (nasilnička vožnja i slično). Kombinacija jednog + drugog možda ne bi smanjila broj takvih prekršaja, ali bi smanjila broj onih koji takve prekršaje prave.

 


u nemačkoj je tako regulisano. čak priznaju snimke iz cele EU. Na neki autoputevima koriste kamere da bi pratili koliko vozači drže odstojanje od vozila ispred i po potrebi zaustavljaju i kažnjavaju. kamere za crveno svetlo su na mnogo mesta postavljene u minhenu. realno, i ovde ima budala ali većina ipak pazi. 

 

ima li sistem kaznenih poena u Srbiji? gde svaki prekrsaj nosi neke kaznene poene, i kad dostigneš odredjen broj ideš na dodatne testove itd. ovde to zovu “Idiotentest”

  • +1 1
Link to comment

ovde postoji sistem sa kaznenim bodovima, nakon (valjda) 18 nakrcanih bodova, oduzima se dozvola. 

Onda se valjda mora ići na ponovno polaganje vozačkog ispita da bi se dobila nova vozačka.

 

 

  • +1 2
Link to comment
48 minutes ago, Ros said:

ima li sistem kaznenih poena u Srbiji? gde svaki prekrsaj nosi neke kaznene poene, i kad dostigneš odredjen broj ideš na dodatne testove itd. ovde to zovu “Idiotentest”

 

Postoji.

  • +1 1
Link to comment

Pa iskreno, ne poznajem nikoga ko je nadrljao zbog toga, povremeno sigurno neko dobije poneki poen, ali ništa ozbiljno. Mislim da svakako funkcioniše za one koji skupe dovoljan broj poena za suspenziju (mislim isto da je 18 poena).

 

 

Link to comment

da dopunim:

kazneni bodovi traju 24 meseca nakon pravosnažnosti odluke o prekršaju

 

odnosno: ko uspe da u periodu od 24 meseca skupi 18 bodova gubi dozvolu, a ista mu se može vratiti ako ispuni 5 uslova + lični zahtev, među kojima je i naknadni ispit (član 199 ZoBS na putevima)

  • +1 2
Link to comment
16 hours ago, Ros said:

ne samo da je prosao kroz crveno, nego i trakom za suprotni smer


Kako za suprotni smer? Mozda sam corav, ali deluje da je prosao tom unutrasnjom, krajnje desnom? Linija za trake suprotnog smera se vidi ispred/iza bendze
Mislim, nije da je bitno. Juce i danas sam prosto bio primoran da provedem dobar deo prepodneva u saobracaju u ns-u, malo je reci da mi je stress level over the roof. A ja bar volem da mislim da sam relativno hladne glave i umem da kontrolisem to

Link to comment
1 hour ago, lord_s said:


Kako za suprotni smer? Mozda sam corav, ali deluje da je prosao tom unutrasnjom, krajnje desnom? Linija za trake suprotnog smera se vidi ispred/iza bendze
Mislim, nije da je bitno. Juce i danas sam prosto bio primoran da provedem dobar deo prepodneva u saobracaju u ns-u, malo je reci da mi je stress level over the roof. A ja bar volem da mislim da sam relativno hladne glave i umem da kontrolisem to

 

jeste, u pravu si. prazna je bila unutrasnja desna traka.

 

a novi sad je postao katastrofa. panduri postavljaju radare,a pustaju stajanje sa sva 4 zmigavaca. vise bi namakli para da to kaznjavaju

  • +1 1
Link to comment
On 1.11.2022. at 1:30, Ros said:


nikako

 

pretpostavljam da su raskrsnice u Srbiji slabo pokrivene kamerama? a verovatno nema ni navike da vozači prijavljuju takve idiote policiji? ovo je za doživotno oduzimanje dozvole. bez pardona

Na svim raskrsnicama ima kamera, ali većina ne snima automatski prekršaje nego samo ako se desi nezgoda vrati se film. Dešava se i da nekome stigne kazna zato što je baš u tom momentu policijski službenik u centrali gledao baš taj ekran.

Snimci kamere u vozilu se ne prihvataju za prekršaje lica s kojima niste imali ništa. Zato su u smislu kažnjavanja potpuno beskorisni snimci koji se viđaju po društvenim mrežama. Kamera jedino može da vas opravda ako ste vi učesnik u sporu. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...