Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

 

4 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ali i ludaka koji se zaleteo iza tebe

 

To se ne radi na pješačkom. Tačka. Ergo, jedini krivac je audi. I dobro je da je udario u nečiji gepek nego u nečiju nogu. Ako ga već žulja vozačka u džepu (il' nešto više).


Koriste se sve 4 prije nego se vozač dovede u situaciju da mu je drugi auto na braniku a zebra ispred (al' sad će to i honda da nauči). 

Nikad mi ni ispred ni iza auto nije na 10-15 metara gdje se ne vozi brže od 30-50. 

Na ovom putu (po izgledu i širini) jure katkad bar 70 - 80. Bez 25 metara distance nema ni vožnje ni vozača.

Edited by Tpojka
Pisalo je 5-10, al' nakon detaljnijeg prisjećanja, to je ipak u praksi 10-15 m distance u gradskoj vožnji.
  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

kao vozač koji prilazi pešačkom moraš uzeti u obzir i pešaka, ali i ludaka koji se zaleteo iza tebe, a sve zarad opšte bezbednosti

Nisam bas siguran da ovo gore pije vodu, a da potezanje opste bezbednosti ima smisla: u voznji, шоферају, postoji jedno jedino vrhunsko pravilo - vozi se svoja voznja.

I ona je, kao takva, u iskljucivoj nadleznosti onog koji vozi: bio normalantm, pijan, drogiran, bahat, kakav god, tek duzan je da - jeste fraza - da voznju prilagodi onim cuvenim uslovima na putu...

To vazi - a ceo sistem, sama ideja javnog saobracaja - na tome pociva i za sve ostale: samim osvajanjem dozvole em su pristali, em se obavezali na postupanje/ponasanje u skladu s tim, a pretpostavka je - jer sistem pa i javni saobracaj inace ne bi bili moguci - u skladu s tim.

Ukratko: pretpostavka je da za volanima sede ljudska bica priblizno jednakih psihofizickih osobina ma koliko to u praksi ne bilo tacno/nemoguce, tek druge nema nego da se smatra da smo za volanima - svi isti.

Bas kao sto je i tvrdnja o ludaku koji se zaleteo iza tebe - suvisna: po toj logici, podjednako je opasan i lik koji kilometrima daleko tek seda u auto, nadrkan iz kojeg god hoces razloga... :) 

 

Edited by namenski
Link to comment
9 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Kad mi se neko nepotrebno zalepi na branik, obaram brzinu na 30, to ih ispižđuje max

 

u poslednjih par dana mi se desilo dva puta da skrećem negde i zastajem da bih propustio pešake jer je prelaz bukvalno na skretanju i da mi neko iza TRUBI... i sa zadovoljstvom sam oba puta dodao pet sekundi čekanja pre nego što sam nastavio, a znao sam da je tih pet sekundi njima kao pet minuta

 

  • +1 4
  • Haha 4
Link to comment
2 minutes ago, copkillah said:

i sa zadovoljstvom sam oba puta dodao pet sekundi čekanja pre nego što sam nastavio

 

Da, da. Sačekaš da se svi pješaci bezbjedno popnu na ivičnjak. :sleep:

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
13 minutes ago, copkillah said:

tih pet sekundi njima kao pet minuta

Ne racunajuci vozila hitne, nema apsolutno nikakve sanse da se radi o zivotno vaznoj zurbi: radi se iskljucivo o bahatosti, nervozi, ubedjenju poznatom kao ma sta ova budala ispred ceka, ko mu/joj dade dozvolu...

Coveka, vozaca koji zbog neke muke zaista, ali zaista zuri, vozi na primer zivotno ugrozenog bolesnika, lako je prepoznati, taj ce se uostalom i pobrinuti sam za to...

Zurbe povodom kasnjenja na posao, odvozenja dece u vrtic/skolu, itd, itd..., ne vaze se, podpadaju pod a zasto nisi na vreme krenuo, jebi se...

:sleep:

 

I, da - treba ih zlostavljati...

  • +1 3
Link to comment
27 minutes ago, namenski said:

postoji jedno jedino vrhunsko pravilo - vozi se svoja voznja.

da ako voziš kamion ili tenk, ukoliko voziš putničko auto to baš i ne stoji

naravno da ću se skloniti ludaku koji pretiče preko pune linije ili mu omogućiti da se provuče iz makazica u koje je upao

 

mora se voditi računa o svakom učesniku u saobraćaju pa makar bio on pešak, biciklista ili pijani klinac u audiju

 

 

 

 

da ne bude zabune, bio sam u situaciji kada sam propustio pešaka, a u mene se zakucao klinac koji je blenuo u telefon. jbg dešava se, a i ja sam tada imao kuku pozadi pa me nije baš bilo mnogo briga što mu je procureo hladnjak

:fantom:

 

sad, mislim da bih produžio

 

  • +1 4
Link to comment
16 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

naravno da ću se skloniti ludaku koji pretiče preko pune linije ili mu omogućiti da se provuče iz makazica u koje je upao

 

mora se voditi računa o svakom učesniku u saobraćaju pa makar bio on pešak, biciklista ili pijani klinac u audiju

Nema spora oko kvotovanog, to je azbuka.

Problem nastaje u klasifikaciji :D: da li su svi vozaci oko nas pijani klinci u audijima i njima slicni...

A, da se posluzim analogijom: brzina konvoja je brzina najsporijeg broda, sto ce reci da je logikatm ja/moj auto mozemo svasta ubila vise ljudi i u automobilima i okolo nego pristojantm rat...

To sam imao na umu kada sam rekao voziti svoju voznju i biti svestan - sto je daleko najteze i najredje - sopstvenih mogucnosti i ogranicenja.

A tesko da ima ljudske rabote u kojoj se homo sapiensi vise pogube nego sto je prosta voznja auta.

 

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

.. 

Pa i ti si se beše zabio u Punta?

 

Sitna čukanja se u gradu dešavaju i ako su splet baksuzluka, više sile ili prosto nenamerne ljudske greške, ako su normalni ljudi u autima - sve se da dogovoriti. 

S druge strane, sa bahatim bitangama po pravilu nema priče. 

Link to comment
6 minutes ago, Valkyrie said:

Pa i ti si se beše zabio u Punta?

 

bravo/brava

 


 

a u mene se zabila riba sa fiat 500, a ovo je bio ford transit ili kako im se već zove onaj pik up 

 

hladnjak mu je upoznao mečkinu kuku

:nobles:

 

  • +1 1
Link to comment

Jos se secam kako sam se iznenadio, pre nekih 15 godina, prilikom mog prvog dolaska u Njemacku, u Frankfurt. Stanem ja u nekoj sporednoj ulici zamisljeno, cackam nos, i provaljujem da se odjednom zaustavljaju automobili sa obe strane. Tek onda primetih da je pored mene pesacki prelaz. Nisam ni pokazao nameru da zelim preci ali svejedno su stali. 

 

Sve bi se ovo resilo sa par kazni, kao sto se onomad resilo vezivanje pojaseva, ali ne postoji volja. 

  • Haha 1
Link to comment
  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...