Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

5 hours ago, Tale said:

 

Situacija kao prvi slučaj mi se desi par puta u jednoj turi sm-bg-sm. Random zemljo zakupi levu traku i stavi tempomat na 100, jel sad ja pravim grešku što vozim desnom 130 i pretičem ga?

  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, jms_uk said:

Ovaj poslednji je verovatno bio na telefonu...

 

Nije. Imao sam vremena da zagledam. Muškarac je vozio, žena je bila saputnik. Izgleda da čovek nema baš puno iskustva u vožnji, izašao je iz ove sporedne ulice pod takvim uglom da nije imao dobru preglednost pa se jednostavno zamrzao.

 

4 hours ago, desboj said:

Situacija kao prvi slučaj mi se desi par puta u jednoj turi sm-bg-sm. Random zemljo zakupi levu traku i stavi tempomat na 100, jel sad ja pravim grešku što vozim desnom 130 i pretičem ga?

 

23 minutes ago, msv said:

Leva služi samo za preticanje. On je u obavezi da se skloni u desnu, naročito ako mu se signalizira.

 

Ovo je bulevar, nije autoput. 

Bus je bio van linije (bez putnika) i bez ikakvog razloga da zajaše levu traku. Samo zbog toga ja ne bih imao hrabrosti da ga prođem sa desne strane jer ne bih bio siguran da neće iznenada preći u desnu. Naravno i da je išao preko 50km/h.

  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...
On 11.1.2023. at 1:56, desboj said:

Situacija kao prvi slučaj mi se desi par puta u jednoj turi sm-bg-sm. Random zemljo zakupi levu traku i stavi tempomat na 100, jel sad ja pravim grešku što vozim desnom 130 i pretičem ga?

 

On 11.1.2023. at 5:50, msv said:

Leva služi samo za preticanje. On je u obavezi da se skloni u desnu, naročito ako mu se signalizira.

 

On 11.1.2023. at 6:21, Tale said:

 

Nije. Imao sam vremena da zagledam. Muškarac je vozio, žena je bila saputnik. Izgleda da čovek nema baš puno iskustva u vožnji, izašao je iz ove sporedne ulice pod takvim uglom da nije imao dobru preglednost pa se jednostavno zamrzao.

 

 

 

Ovo je bulevar, nije autoput. 

Bus je bio van linije (bez putnika) i bez ikakvog razloga da zajaše levu traku. Samo zbog toga ja ne bih imao hrabrosti da ga prođem sa desne strane jer ne bih bio siguran da neće iznenada preći u desnu. Naravno i da je išao preko 50km/h.

na pocetku filam, bio je kamion parkiran na desnoj traci. Vjerovatno je zbog toga bus bio na lijevoj (radi ucestalog zaustavljanja/parkiranja u toj traci). Ne treba da vozi u desnoj ali to je sve posljedica neodgovornosti drugih. 

Link to comment
53 minutes ago, borris_ said:

Vjerovatno je zbog toga bus bio na lijevoj (radi ucestalog zaustavljanja/parkiranja u toj traci).

 

Tako je, i ja bih isto uradio kao autobus.

Jedino na autoputu vazi da je leva traka za preticanje. Na svim ostalim putevima, sve trake su ravnopravne, i svako ima prava da vozi trakom koja mu odgovara.

edit: naravno, na putevima van grada, na pravcima gde su obe trake podjednakog kvaliteta, dobar običaj je voziti desnom trakom ako je vozilo sporije od uobičajnog saobraćaja na tom delu puta. Na primer, na putu Bgd-Obrenovac (2 trake, ali nije autoput), vozim desnom trakom pošto levom divljaju vozači formule 1. Na putu Bgd-Pančevo, idem gde mi je zgodnije, zato što u obe trake uglavnom svi voze oko ograničenja koje se na tom putu manje-više poštuje.

Edited by Frile
Link to comment
6 minutes ago, Frile said:

 

Tako je, i ja bih isto uradio kao autobus.

Jedino na autoputu vazi da je leva traka za preticanje. Na svim ostalim putevima, sve trake su ravnopravne, i svako ima prava da vozi trakom koja mu odgovara.

 

Ima pravo, ali se prenela (ispravno) ta kultura sa autoputeva da se skloniš u desnu ako baš nigde ne žuriš i cepaš ga strogo po ograničenju. Pogotovo jer te ništa ne košta da se prestrojiš, a smanjuje se tenzija u saobraćaju, i mnogo je prirodnije obilaziti levom trakom nego desnom. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Mindaugas Žukauskas said:

da se skloniš u desnu ako baš nigde ne žuriš i cepaš ga strogo po ograničenju. Pogotovo jer te ništa ne košta da se prestrojiš, a smanjuje se tenzija u saobraćaju


Tačno, to i ja radim. Kada bez posebnog razloga vozim levom trakom, a vidim u retrovizoru da se približava neko koga ću usporavati, sklonim se desno.

Međutim, na nekim mestima (recimo pored sajma) ako se krećem sličnom brzinom kao i svi oko mene (a to je oko 60 km/h) ne sklanjam se ako se iza mene neko zafurao 80 i više na sat i ablenduje (osim u slučaju kada su obe trake skoro prazne, sklonim se pa se vratim, šta me košta)
 

  • +1 3
Link to comment
 
Ima pravo, ali se prenela (ispravno) ta kultura sa autoputeva da se skloniš u desnu ako baš nigde ne žuriš i cepaš ga strogo po ograničenju. Pogotovo jer te ništa ne košta da se prestrojiš, a smanjuje se tenzija u saobraćaju, i mnogo je prirodnije obilaziti levom trakom nego desnom. 
Sve to, al' još bitnije je što je put ispred pregledniji vozačima iza ukol'ko se vozi desnom trakom.
  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...