Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

2 hours ago, Krošek said:

i sta je bilo? 

Policija, uviđaj. Idemo na sud ako policija ne utvrdi krivicu a to se čeka 6+ meseci ( to znam jer čekam toliko suočavanje na sudu od prošlog čukanja, još ne zovu)

 

@Aleksandar88

 

Nije ni Pežo nešto mnogo skuplji ali popravka će bude više od 200k dinara, koliko mi rekoše da osiguranje pokriva kad se popuni evropski obrazac. Dvoja vrata(zadnja za zamenu sigurno, prednja možda ne), prag i stub su oštećeni, što se vidi.

Edited by desboj
Link to comment
2 hours ago, desboj said:

Policija, uviđaj. Idemo na sud ako policija ne utvrdi krivicu a to se čeka 6+ meseci ( to znam jer čekam toliko suočavanje na sudu od prošlog čukanja, još ne zovu)

 

@Aleksandar88

 

Nije ni Pežo nešto mnogo skuplji ali popravka će bude više od 200k dinara, koliko mi rekoše da osiguranje pokriva kad se popuni evropski obrazac. Dvoja vrata(zadnja za zamenu sigurno, prednja možda ne), prag i stub su oštećeni, što se vidi.

Uz rezervu da se ne vide dobro možda neki unutrašnji lomovi i da li je šasija iskrivljena, meni i za ovo pobrojano 200k deluje mnogo. U principu, baš te briga ako je zapisnik policije na tvojoj strani, samo ko zna kad će se to razrešiti. 

 

Za ovo dole, mislim da ne postoje pare za koje bih radila posao vozača gradskog autobusa u Beogradu. Strašno! 

Link to comment
19 hours ago, Zli Gli said:

ali kod tih procena osiguravajucih kuca je to sve mnogo zesce

 

Zli u pravu. Uvek me iz flote iznenade nekim (pred)računima iz ovlašćenih servisa. Btw, nisam znao da su panduri toliko nonšalantni s udesima, pa pitaju dal' ćete se dogovarati il' da pišu zapisnik. I ko je beše s foruma popio udarac u gepek, pa em ga zezao vrat, em popravka izašla daleko skuplja od "dogovora"?

Link to comment

Ako nema telesnih povreda pandur nema razlog da ne bude nonšalantan. Ja imam traumu što sam se čuknuo, on će takvih kao ja videti taj dan lupam tri. I tako svaki dan.  Kad sam imao češanje u BG pandur je bio vrlo ljubazan, mlađi, savetovao nas šta da pišemo kako da bude lakše i nama i njemu. Uvek zvati pandura, zato imam osiguranje. Dogovor...udario me čovek dok je išao u rikverc sa parkinga, ajde da se dogovorimo, ajde. 100 evra, on naravno ne zove. posle me sramota da ga zovem za svoje pare,

Link to comment

i meni klinac-početnik bio ostavio ceduljicu s brojem i “dragi komšija, izvinite, pozovite...”

ja se raspametim kako ima još poštenog sveta, čujem se s mamom dotičnog, sve ok, da autolimar da procenu i da im se javim, prosledim poruku od limara da je šteta 120€, od onda se prave mrtvi i ja naravno nakon druge poruke odustanem.

neke stvari mora čovek da bude spreman da prežali kad ima posla s ljudskim faktorom.

Link to comment

Mene kad je neki covek opalio na kruznom toku u mom naselju, ja ga pitao jel zovemo policiju ili se dogovaramo, kaze dogovaramo se. Pomerili kola, ja zvao limara, lik kukao usput kako je to sitnica, do 100 evra, ispravlja se lagano, blabla... tu mi pao mrak na oci pa sam ga presekao i rekao da ce platiti koliko moj limar kaze i da bi bilo pametno da cuti neko vreme. Na kraju bilo 250e, odvezao me svojim autom do banke da digne pare s bankomata a usput sam primetio da covek uopste ne zna da vozi i da nije cudno sto me opalio, mogao sam i mnogo gore proci.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Nije mi jasno što se toliko ljudi dogovara i ide zajedno kod limara/majstora. Popuniš list papira, potpišeš i naplatiš od osiguranja. Ništa prostije, a ni krivac ne plaća štetu nego njegovo osiguranje. Svima je lakše tako, valjda.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...