Jump to content
IGNORED

Moja metoda za brzo učenje jezika


Bakemono

Recommended Posts

  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bakemono

    108

  • sweety

    23

  • sunny

    22

  • ToniAdams

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pozdrav za sve a posebno za Bekemona i sve pohvale za ideju ali i za trud da se naprave ove paralelne knjige. Verujem da ovo moze da da rezultate u ucenju stranih jezika na jedan jako zanimljiv i drugaciji nacin.Zato planiram i sam da testiram i proverim ovu metodu. Hteo sam norveski da probam da naucim pa vas molim ako neko ima ovu knjigu 1984 ali SRB/NO, skinuo sam engleski/norveski ali bi mi vise odgovaralo srpski i norveski,bar u pocetku, ako uopste ima i ako bi neko bio rad da podeli to. Audi file sam takodje skinuo.Naravno svaka druga paralelna knjiga SRB/NO je dobrodosla.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Vazi, hvala u svakom slucaju. Pokusacu ja nesto da napravim pa ako uspem kacim ovde.
napravio sam ja 1984 srpski - norskpusti mi pp da ti posaljemgledacu ovih dana i da postavim na rapid samo da nadjem malo vremena
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovo je Hari Poter paralelna knjiga nemacki-hrvatski:http://www.4shared.com/office/X9XA_yD0/Rowling_Harry_Potter_und_der_S.html(naravno besplatna registracija je obavezna)Audio knjiga na nemackom (svi delovi) je na ovoj adresi:http://hoerbuch.in/wp/horbucher/50139/joanne-k-rowling-harry-potter-band-1-7/inace ako malo istrazujes kazu da imaju jos vise od 15000 audio knjiga. Ja sam skinuo par i pokazalo se ok.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Моја метода је отприлике слична... читам стрип на језику који углавном не знам. Најчешће је то Астерикс, има га по целој Европи у разним издањима, па чак и кад је епизода коју нисам читао, цео контекст је познат, тако да практично већ имам пола значења сервирано.Радило ми досад са немачким, француским и пољским, нешто слабије са шпанским. Нисам далеко стигао, понестало стрипова.

Edited by расејан
Link to comment

Bas mi je drago sto sam pronasla ovaj forum!Upravo najbrze moguce moram da naucim engleski. Juce sam pokusavala skoro ceo dan da skinem Asimil i nisam uspela. Da li bi mi neko poslao isti?Ili samo knjigu u pdf, posto vec jedan Asimil imam ali nisam sigurna da li je novi ili stari, tj zastareo ali knjigu nemam. Koristicu metodu izlozenu ovde, vec sam skinula knjige u wordu.Samo mi je uvek problem, posto mi engleski treba zbog posla, da li da ucim strucnu terminologiju ili svakodnevni jezik i to me uvek vuce na dve razlicite strane.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Nasla sam bibliju na norveskom i na srpskom ali ne znam u ankiju da napravim paralelne knjige..nesto sam pokusavala ali ne ide mi..pa sam krenula da radim u wordu ali mnogo vremena oduzima...anki koliko sam videla radi samo sa karticama i kratkim recenicama...moze li neko ako ima vremena i ako zna na koji nacin da mu posaljem obe knjige da napravi paralelnu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...