Jump to content
IGNORED

Obuća


Hippie

Recommended Posts

hippie, ove tvoje me malo podsjećaju na ortopedske sandale za bakice. ali ne sumnjam da su udobne, ova visina potpetice je optimalna :) 198c04.JPEGnačelno je kupovina proljetnih i ljetnih postola puno veći gušt od one jesensko-zimske. međutim, užitak nam ove sezone može pokvarit i ovo, skriveno među sandalama i natikaljkama (sorry, nije neka slika, slikano mobitelom): ajme.jpguglavnom ovaj mutant klompe i salonke ima odignuti drveni đon, otvorene prste i ovako samo rubno slobodnu petu. mislim da je tim modelom napokon postignut idealan spoj neudobnog i neestetskog.

Link to comment
hippie, ove tvoje me malo podsjećaju na ortopedske sandale za bakice. ali ne sumnjam da su udobne, ova visina potpetice je optimalna :)
daaa, i ove moje imaju anatomski oblik.. ortopetski, valjda je to isto...... + im je djon napravljen od nekog ultra laganog materjala, kao perce su.. i imaju jos nesto dodatno meko za stopalo.. potpetice idealne visine.. i dizajn...... za poso, plazu... predivne su mi za sve letnje prilike :wub:

post-382-1203289775.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...

s obzirom da se bliži lito (jupii-jeeee) i da ćemo uskoro uklizati u sandale, intenzivno se bavim mišlju nabavke rimljanki (isusovke, spartanke...), dakle niske kožne sandale, s trakicama, obično do visine skočnog zgloba, možda čak one sa separatističkim rješenjem za palac. ono što ameri nazivaju healthy-dose of greco-roman influencebernardo_maverick_lugg_flat_sandal_325.jpg_5564207.jpgili nešto autentičnijeC_022.jpgC_005.jpgDSCN0033.jpgkako znam da tu ima ljubiteljica, zanima me jel se u njima skliže noga?

Link to comment
kako znam da tu ima ljubiteljica, zanima me jel se u njima skliže noga?
meni veoma malo. pretpostavljam da najvise zavisi koliko je deo koji se vezuje/kopca oko clanka dobro napravljen. moje imaju samo neke pantljike koje se vezuju oko clanaka i ako dobro zavezem (sto ne znaci da si prekidam cirkluaciju) meni je OK.jedini bed je sto moram da pazim da ne zapnem negde, i zbog prstiju i zbog toga sto se onda "separatisticko resenje za palac" razlabavi (na jednoj cak i puklo ali majstor lepo opravio)
Link to comment

Visoka štikla, niska štikla, lakovane, retro... Kako slatke dileme. Ne znate vi šta je muka...Molim za pomoć. Mi što imamo malo veće :rolleyes: stopalo teško pronalazimo dobre cipele. U vreme vikenda biću u Bgd-u i hoću malo da šopingujem. A pošto sam čuo da je zatvorena ona Guliver prodavnica u RK Mitić ne znam gde da pronađem nešto dobro i kvalitetno a da je sa unutrašnje strane diskretno napisan broj 49 ili 49,5, a možda čak i 50 (zavisno od kalupa).Dakle, često ste u kupovini i valjda ste negde videle neku pristojnu prodavnicu sa ovim što tražim. Hajde, setite se, molim vas, pa ću uslikati pazareno i okačiti ovde.

Link to comment
Mi što imamo malo veće :rolleyes: stopalo teško pronalazimo dobre cipele. U vreme vikenda biću u Bgd-u i hoću malo da šopingujem. A pošto sam čuo da je zatvorena ona Guliver prodavnica u RK Mitić ne znam gde da pronađem nešto dobro i kvalitetno a da je sa unutrašnje strane diskretno napisan broj 49 ili 49,5, a možda čak i 50 (zavisno od kalupa).Dakle, često ste u kupovini i valjda ste negde videle neku pristojnu prodavnicu sa ovim što tražim. Hajde, setite se, molim vas, pa ću uslikati pazareno i okačiti ovde.
pouzdano znam da Sketchers ima velike modele (USA 14, UK 13, oko 48,5, ima i većih), koji su izvedeni skladno, onako po njihovu- sketcherovski, niske, na vezanje, crne, smeđe, tamno zelene. to ne, na žalost, znači i da i svaki njihov dućan naručuje sve te brojeve.onda, Timberland, ima u velikim brojevima dosta lipih modela, doduše nešto su i skuplji. oni imaju i nekakav svoj potrošački klub di se mogu iskoristiti pogodnosti.i još znam za marku Ecco u čijoj kolekciji ima svakakvih strahota (pa se lako naoravi pogreška da pobigneš u strahu na drugu stranu ceste), ali se pažljivim odabirom da probrat i solidnih modela. imaju velike brojeve, i kalupi su ima dosta veliki pa i broj manje zna biti dobar. kako bilo, terenski dio posla ti ne gine. ako budeš na hr teritoriju, isplati se u splitu napravit shopping cipela za nogate. naravno, ako kupiš po ovdašnjim preporukama obavezno postaj sliku- posljednjeg koji se oglušio na ovaj poziv, stiglo je strašno prokletstvo i sljedeće je 4 sezone nosija samo ribičke gummi čizme i peraje.
Link to comment
Molim za pomoć.
Ima jedna prodavnica obuce za gulivere u Rige od Fere 6, 8 ili 10, mozda cak i 12, nisam sigurna koji je broj, u najnovijoj zgradi izgradjenoj u tom predelu ulice, u lokalu u prizemlju. Nisam ulazila te ne znam sta ima, al' znam da postoji.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Ima jedna prodavnica obuce za gulivere u Rige od Fere 6, 8 ili 10, mozda cak i 12, nisam sigurna koji je broj, u najnovijoj zgradi izgradjenoj u tom predelu ulice, u lokalu u prizemlju. Nisam ulazila te ne znam sta ima, al' znam da postoji.
Hvala svima. Zbog posla sam skratio boravak u Bgdu pa nije bilo vremena, ali za mesečak dana sam opet tamo. Ako znate za još neku prodavnicu možete i na PM.A slike će uredno biti okačene.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...