Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

prvo jedan sa sirom kao predjelo, pa jedan sa mesom kao glavno jelo i na kraju jedan voćni i čokoladni za desert :piggy:

Edited by Lezilebovich
Link to comment
  • 1 month later...

Overio jagu u Mladenovcu. Cetvrtak u 4 popodne, nemaš gde dupe da spustiš, sve puno sem jednog stola koji je izgleda cekao samo nas.81917119.jpgOzbiljna kafana taj MB, ako ne racunamo enterijer sa PVC izlozima i bastu pokrivenu ciradnim platnom, sve drugo za respekt: od raspolozenih i brzih konobara solidno ocuvane memorije, preko megakvalitetne šopske koja je oduvek bila moj licni kafanotest, pa do najboljeg kilograma jagnjetine kojeg omlatismo u poslednjih pet godina. Btw, pre nekih godinu dana sam pricao sa gazdom slavnog bus stop stajalista na Ibarskoj podno Rudnika, i on mi je potvrdio da je na potezu Kosmaj - Bukulja - Rudnik samo MB veci jagomorac od njega; kad konkurencija toliko hvali, znaci da je ozbiljan igrac. Doduše, i cena prati kvalitet, kilo jagnjetine blizu 2k, ali vredi...

Link to comment

iščitaću temu kad budem pri kompu...par preporuka, iz baš bogatog iskustva"mačva", dvadesetak km na putu šabac- loznica, nezaboravna karađorđeva"kneževa večera", slična kilometraža od šapca prema valjevu, vrh roštilj i pečenje"mlinarev san", arilje, u stvari 3km, ševelj, samo naručiti specijalitet kuće, tj holesterol"kapija šumadije", izlaz sa auto- puta prema batočini, jagnjeća čorba i bila stvaro "srbiji" na ibarskoj da ne pričam

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Da nema neko preporuku za dobar restoran u Preševu ?
produzi jos 200km na jug do mrzenaca, vredi. uopste se ne zajebavam.nego dajte neki tip za kafanu u ili oko kraljeva, pozeljno na putnom pravcu ka kragujevcu. ili oko kragujevca. pecenje ili nesto gotivno, kuvano i slicno.
Link to comment
produzi jos 200km na jug do mrzenaca, vredi. uopste se ne zajebavam.nego dajte neki tip za kafanu u ili oko kraljeva, pozeljno na putnom pravcu ka kragujevcu. ili oko kragujevca. pecenje ili nesto gotivno, kuvano i slicno.
U Kragujevcu pečenjara kod Preže i Nade, od glavnog puta skreneš preko mosta, pa uličica pored zgrade koju zovu Lepa Brena (?), neugledan lokal. Gazda lično nadgleda klanje štipajući životinjke iza vrata da proceni mesnatost.U Kraljevu: Svrati Bato, i restoran hotela As
Link to comment
opa, zahvaljujem! bice pecenjara u kg posto gazdino ponasanje obecava
Ograđujem se donekle, jer nisam skoro bio, ali valjda još postoji. Svojevremeno sam celu Srbiju od Subotice do Đakovice službeno prešao a na poslovne ručkove sa jagnjećim brigadama ne ide se na loša mesta ;)
Link to comment

Na kraju smo jeli u Kragujevcu u relativno novom restoranu "Krcma", u 'etno' delu sa kariranim stoljnjacima.Na pocetku mi se ucinilo da je malo skupo (za siroti Kragujevac) ali kad je stigla hrana shvatio sam da nije, naprotiv.Jeli smo teletinu (750din) i jagnjetinu (800 din) ispod saca, koja se sluzi u zemljanim posudama sa krompirom i sargarepom i saftom od pecenja, preliveno kajmakom, sto stvara nenormalno dobar sos za umakanje. U svakoj porciji ima najmanje 300g mesa bez kostiju. Ovako kako je napravljeno dosta podseca na hrvatski koncept "ispod peke" kada pomesaju meso i povrce sa naglaskom na krompiru i strpaju pod zar, jedino sto mislim da bi bilo bolje da su samo meso malo zapekli otklopljeno, ovako je bilo malcice isuvise 'ukuvano' za moj ukus ali je to minorna zamerka. Salate odlicne.Meso dobro ispeceno i ukusno, mada na granici zdravstvenog hazarda kada se sve uzme u obzir. U svakom slucaju preporuka - kafana se nalazi na izlazu iz Kg ka Kraljevu sa leve strane, nema sanse da je omasite, velika drvena kuca u etno stilu sa crvenim zavesicama.

Link to comment
  • 3 weeks later...
2 glavna jela, 1 obrok salata, 3 piva, ouzo : 2k RSD.
Da ne zaboravim, Klub RTB u Brestovackoj banji.Dogovoreni meni za slavlje, predjelo, ogromno, corba, gulas sa kacamakom, pljeskavica, ogromna, piletina na rostilju sa slaninom, bela vesalica, salate.600RSD
Link to comment

Zlatno rebro, na brdo kod Mića. Izađe se iz Novog Pazara, putem ka Sjenici. Tehnički, nisam siguran da bi se to moglo nazvati restoranom. Jelovnik: jagnjetina, hleb, salata. Najbolja jagnjetina koju sam jeo, ikad.

Link to comment
Zlatno rebro, na brdo kod Mića. Izađe se iz Novog Pazara, putem ka Sjenici. Tehnički, nisam siguran da bi se to moglo nazvati restoranom. Jelovnik: jagnjetina, hleb, salata. Najbolja jagnjetina koju sam jeo, ikad.
Ovo zvuči domaćinski. Ako me put ikad nanese tamo, to Zlatno rebro mora da se overi.
Link to comment

U ponedeljak idem na Staru Planinu sa lepsom polovinom, preko Nisa, Svrljiga i Knjazevca. Nameracili smo se (citaj: ja :D) na Kamiondzije u Svrljigu. E sad, nikad nisam bio, pa me zanima jel to relativno pristojno za posetu u paru i valja li klopa u poslednje vreme, osim sto je obilna?Alternativno, koje su druge kvalitetne opcije duz puta (rostilj/pecenje). Preferiram da se ne zavlacim po Nisu previse, osim ako bas vredi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...