Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Gde da ručam u subotu u Zrenjaninu? mora da bude baš u gradu, ne odgovarju mi opcije u okolini... do sada tamo nisam jeo u nekom pristojnom restoranu, dosta loša ponuda za mesto te veličine. Ajde Zreanjninci dajte predlog, da popravim utisak!

Link to comment

Banatska kuca? Jeo karadjordjevu sa kandiranim vocem, menbilo lepo.

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

 

Bio sam tamo jednom, podvalili juneći gulaš kao gulaš od divljači uz neku raskuvanu testeninu. Dosta ljudi mi je nahvalilo to mesto, da li nisam imao sreće, ali uošte mi se nije dopalo. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

meni preporucili neko "Nase mesto" u Duvanistu. naravno, nisam jos bio, ali ljudima koji su preporucili verujem... kazu domacinski, gurmanski, ne preteruje se sa kolicinama u porcijama, ali je ukus kako treba. sa vinima slabo stoje, kazu.

Link to comment

Niš, nešto novo, nešto divlje?

Ja sam skoro bio u Vidovdanu blizu Caira, vodile me Nislije, jos jedan biser koji kad udjes lici na bistro gde eventualno mozes da dobijes kuvano jaje i pomfrit uz pivo, a onda kroz neka vrata pored sanka iznose, iznose, iznose...

 

E sad, Nislije kazu da obozavaju taj Vidovdan zbog prasetine, a ja se malo rastuzio jer od kako su Dalmosi raspalili razanj po Zemunu i Ledinama mi smo malo razmazeni po tom pitanju i tesko da ce da me dojmi prase u rostiljskoj prestonici. Zbog toga su se kao pravi domacini priklonili mojoj neizbeznoj niškoj redaljki: vrela pogaca, trljanica, ljutenica, urnebes, vurda (ovde nude nesto slicno i zove se cedjeno mleko ili samo "cedjeno"), ustipci, domaca kobaja, rebarca na kajmaku, pa preko naisa i bubanj potoka bezi kuci.

 

Vidovdan odlican.

20161110_171737.jpg

Link to comment

Niš, nešto novo, nešto divlje?

Zna neko?

Mrak, Brka iz Jelašnice i Dagi plus izgustirani više puta...

nadam se da nije kasno za odgovor - elem, poslednja dva puta jela u etno restorarnu Cardak, blizu opstine Medijana (evo sad nasla i adresu - Branka Krsmanovica 43) - oba puta jela isto jer je bilo prebrutalno: teleci repovi, sarmice od butkice u kupusu, i albanska salata.

i sad dok kucam ovo pocinje da me spopada zelja za tim repovima. ide mi se u Nis!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...