Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Ovaj u stvari ne treba posetiti: Dukat u centru Vrnjacke Banje.

Na stranu sto mesto izgleda sivo i polumracno u sred dana al iklopa je zivi krs.Goru telecu corbu u zivotu nisam kusao.Bila je vrlo gusta, po njoj plivaju zrna kuvanog pasulja i nesto malo povrca.Ukus je neki bas cudan-kao da je pomesana corba kuvana od dimljenih kostiju i redak pasulj.Masno, oseti se na dim ponegde grudvice tamno crvenog mesa od te iste koske od kog je kuvana.Ni T od ukusa telece corbe.dalje pohovani skembici- 3 kockasta parceta sirista 10x10 cm,prilicnog vonja(meni nije smetao ali drugima sigurno hoce), zilavo, bez ukusa.Sopska salata napravljena ko zna kad i izvadjena iz friza,sir u tragovima,kupus sinterovan na milimetarske tracice,krastacac i paradajz bez ukusa.Da popravim ukus narucim i porciju seckanog c luka.O uzasa! Luk je takodje ko zna kad iseckan,izvadjen iz friza , vodnjikav bez mirisa i ukusa na luk ali zato je povukao neki strani miris iz friza za koji nemam pojma od cega je.Sve u svemu - zaobici u sirokom luku...

Edited by Haralampije
Link to comment

Roštilj kod Koče je bilo dobro mesto, sa šetališta od centra kod one švajcarije kad se krene prema autobuskoj sa leve strane udje se u neki pasaž. Kapiram da ima mapirano na google mapama. Isto pečenje u selu stopanja između trstenika i kruševca valja posetiti.

Link to comment

To kod Koce u centru vise ne postoji, ispred toga je sada ovaj restoran Dukat o kome Haralampije pise. Ko voli Kocu ima ih na skretanju u Vrnj. Banju sa magistrale KV-KS. Videcete kemione ispred kruznog toka, to je tu. Koca ima kvalitetan rostilj.

 

Od restorana donji Dukat, ne taj u strogom centru, ima dobru i klopu i ambijent.

Kruna, ono gde su snimani Stizu dolari, je najizreklamiranija, ispred su uglavnom BG registracije, ali je po meni izuzetno precenjena.

Moje preporuke bi bile:

Tri golubice, dobra klopa i fin ambijent. Odlicna terasa, ali nije za ovo vreme.

Cicino sokace, uvuceno ,nije neki enterijer ali je vrlo kvalitetna klopa sa poboljnim cenama. Imaju u ponudi i dnevni meni. Vlasnica, ujedno i kuvarica, je radila dugo u Dubrovniku i jos nekim primorskim mestima pa se to kseti i na kvalitetu hrane. Moze da se dogovori sa njom dan unapred ako imate neku posebnu zelju pa da ona to kupi i spremi. Mana je sto sluzi za pranje para jednoj ljigavoj politickoj opciji, ljigavost nivo Ceda Jovanovic.

Numero Uno, italijanski restoran. Bio sam samo jednom i pica je bila fenomenalna, a cena sasvim korektna. Enterijer odlican, cesto ima i ziva muzika uvece.

 

Sve u svemu Vrnj. Banja nema mesto koje ce vas raspametiti hranom.

Ako ste kolima, odete na Goc, pa put za Aleksandrovac, u mestu Ples nalazi se ribnjak Salus, tamo na pastrmku i palacinke sa dzemom od sipurka. Nema greske.

Ili nesto dalje od toga restoran Skacak, sve je odlicno. Mene je kupilo jagnjece pecenje, a i drugi su bili zadovoljni ribom i rostiljom.

Link to comment

.

Ako ste kolima, odete na Goc, pa put za Aleksandrovac, u mestu Ples nalazi se ribnjak Salus, tamo na pastrmku i palacinke sa dzemom od sipurka. Nema greske.

 

ovo zvuči mamojebno

 

ed: možda će nekom biti gadno, no bih ja to jeo paralelno: slatke palačinke mesto leba uz pastrmku - slano i slatko zajedno, su paradigma umamija

Edited by boshoku
Link to comment

To kod Koce u centru vise ne postoji, ispred toga je sada ovaj restoran Dukat o kome Haralampije pise. Ko voli Kocu ima ih na skretanju u Vrnj. Banju sa magistrale KV-KS. Videcete kemione ispred kruznog toka, to je tu. Koca ima kvalitetan rostilj.

 

Od restorana donji Dukat, ne taj u strogom centru, ima dobru i klopu i ambijent.

Kruna, ono gde su snimani Stizu dolari, je najizreklamiranija, ispred su uglavnom BG registracije, ali je po meni izuzetno precenjena.

Moje preporuke bi bile:

Tri golubice, dobra klopa i fin ambijent. Odlicna terasa, ali nije za ovo vreme.

Cicino sokace, uvuceno ,nije neki enterijer ali je vrlo kvalitetna klopa sa poboljnim cenama. Imaju u ponudi i dnevni meni. Vlasnica, ujedno i kuvarica, je radila dugo u Dubrovniku i jos nekim primorskim mestima pa se to kseti i na kvalitetu hrane. Moze da se dogovori sa njom dan unapred ako imate neku posebnu zelju pa da ona to kupi i spremi. Mana je sto sluzi za pranje para jednoj ljigavoj politickoj opciji, ljigavost nivo Ceda Jovanovic.

Numero Uno, italijanski restoran. Bio sam samo jednom i pica je bila fenomenalna, a cena sasvim korektna. Enterijer odlican, cesto ima i ziva muzika uvece.

 

Sve u svemu Vrnj. Banja nema mesto koje ce vas raspametiti hranom.

Ako ste kolima, odete na Goc, pa put za Aleksandrovac, u mestu Ples nalazi se ribnjak Salus, tamo na pastrmku i palacinke sa dzemom od sipurka. Nema greske.

Ili nesto dalje od toga restoran Skacak, sve je odlicno. Mene je kupilo jagnjece pecenje, a i drugi su bili zadovoljni ribom i rostiljom.

Hvala na iscrpnom rapotru.ako me dragi Alah tamo opet nanese imacu u vidu tvoje preporuke !   :)

Po preporuci sam otisao do te Krune, bilo je uzasno hladno unutra, pa smo odustali od klope, popili samo po caj.

Edited by Haralampije
Link to comment

Pogledaj i slike sa tripaaldvisora, ceo ambijent je uzivanje za sva cula

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g6417666-d7045226-Reviews-Salus_Ribnjak-Aleksandrovac_Central_Serbia.html

A kacio sam ja i ovde slike tih palacinki. Ubedljivo najbolje koje sam jeo, najvise zahvaljujuci nestvarnom domacem dzemu. A hvalili su to i drugi ovde.

 

@boshoku

 

@ Haralampije :)

Edited by Kanzas siti zez
Link to comment

skačak je zaista odličan, bio par puta kada sam boravio u Župi, osim jegnjatine imaju i "šardenu" jelo od jagnjećih iznutrica vezanih u mašnu

 

salus me nije dojmio, verovatno jer od sve ribe nekako najmanje volim pastrmku, pogotovo tovljenu, koliko god da je sveža

Link to comment

To kod Koce u centru vise ne postoji, ispred toga je sada ovaj restoran Dukat o kome Haralampije pise. Ko voli Kocu ima ih na skretanju u Vrnj. Banju sa magistrale KV-KS. Videcete kemione ispred kruznog toka, to je tu. Koca ima kvalitetan rostilj.

 

Od restorana donji Dukat, ne taj u strogom centru, ima dobru i klopu i ambijent.

Kruna, ono gde su snimani Stizu dolari, je najizreklamiranija, ispred su uglavnom BG registracije, ali je po meni izuzetno precenjena.

Moje preporuke bi bile:

Tri golubice, dobra klopa i fin ambijent. Odlicna terasa, ali nije za ovo vreme.

Cicino sokace, uvuceno ,nije neki enterijer ali je vrlo kvalitetna klopa sa poboljnim cenama. Imaju u ponudi i dnevni meni. Vlasnica, ujedno i kuvarica, je radila dugo u Dubrovniku i jos nekim primorskim mestima pa se to kseti i na kvalitetu hrane. Moze da se dogovori sa njom dan unapred ako imate neku posebnu zelju pa da ona to kupi i spremi. Mana je sto sluzi za pranje para jednoj ljigavoj politickoj opciji, ljigavost nivo Ceda Jovanovic.

Numero Uno, italijanski restoran. Bio sam samo jednom i pica je bila fenomenalna, a cena sasvim korektna. Enterijer odlican, cesto ima i ziva muzika uvece.

 

Sve u svemu Vrnj. Banja nema mesto koje ce vas raspametiti hranom.

Ako ste kolima, odete na Goc, pa put za Aleksandrovac, u mestu Ples nalazi se ribnjak Salus, tamo na pastrmku i palacinke sa dzemom od sipurka. Nema greske.

Ili nesto dalje od toga restoran Skacak, sve je odlicno. Mene je kupilo jagnjece pecenje, a i drugi su bili zadovoljni ribom i rostiljom.

E hvala, biću par dana tamo, gledaću što više da obiđem možda i ovo po okolišu....
Link to comment

da, samo u Župi, odnosno u Skačku, to ne liči na turski, ni na makedonski širden

 

ovo su trakice iznutrica (srce, džiga, pluća) omotanih crevcima, pa sve to dinstano

 

nije u želucu, kao pravi širden (inače, makedonci (prilep) su to apsolvirali, pune ga telećim i jagnjećim mesom, to je zapravo nešto najbolje na temu iznutrica što sam ikada jeo)

Link to comment

Makedonski širden je mama, ali ovi šardeni su isto ok, za meze uz rakijicu dok ne stigne jelo fantastični. Ko male sarmice od iznutrica :wub:

 

Pravi se i od svinjskih, al nije to to, bar meni.

Link to comment

Davno je bilo, ali ćale me je par puta vodio u neku staru (ne sećam se koja je i da li još postoji) beogradsku kafanu gde smo jeli nešto što su, valjda, zvali jagnjećim sarmicama. Iznutrice, iseckane i izdinstane, pa uvijene u maramicu i vezane crevom kao mašnicom (malo pakovanje, kao sarma srednje veličine) a sve to onda, valjda zapečeno u softu. 

Pamtim da je bilo nestvarno dobro.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...