Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

old herzegovina će biti poharana već vidim

hvala

:)

e

mislim da pijaca neće biti u f-ji kad se budem tamo vrzmao, al sam već naručio sir iz mješine. za mene najbolji sir u svijet. sto klasa iznad parmezana

mada je taj iz trebinja znatno slabiji od avtovačkog sira iz mješine. takoreći konfekcija

pa to kupi u avtovcu, i tu prolazis. taman da usput vidis gde ti je vucina odrastao i u skolu isao. :)
Link to comment

old herzegovina će biti poharana već vidim

 

hvala

:)

 

e

mislim da pijaca neće biti u f-ji kad se budem tamo vrzmao, al sam već naručio sir iz mješine. za mene najbolji sir u svijet. sto klasa iznad parmezana

 

mada je taj iz trebinja znatno slabiji od avtovačkog sira iz mješine. takoreći konfekcija

hahaha...ja pre nikada nisam cula za taj avtovac, ali muzevljevi su odatle rodom, iz lipnika. kad smo tamo, u kosuti jedemo cicvaru, a kajmak i sir iz mjesine kupujemo u gackom na pijaci /jeftiniji je nego u trebinju a i ima veci izbor ovcijeg/.

nisam znala da znas taj kraj i da se zaustavljas u gackom, ne bih ti onda predlagala da sir pazaris u trebinju :-)

Link to comment

nije srbija ali kao da jeste:

 

svratio po obicaju u mrzence pri povratku iz grcke i nije mi se nimalo dopalo. jagnje je i dalje perfektno ali je usluga prejadna, cak i za njihove standarde. previse ljudi, nadrkani konobari... neprijatno.

 

sutradan svratio u nis:

 

mrak zatvorila poreska, otisao u mehanu (tako se cini mi se zove) i jeo belmuz iz raja, odlicnu jagnjecu corbu i osrrednji rostilj.

Link to comment

Bio neki dan u vinogradima nikolić, nekoliko km od aleksandrovca. Samo priroda, nigde ničega, ni jedan neprirodan zvuk. Ambijent bruka. Giba korektna, sirevi dobri, paprika dobra, jagnjeća čorba odlična, svadbarski kupus odličan. Vino dobro.

Link to comment

nije srbija ali kao da jeste:

 

svratio po obicaju u mrzence pri povratku iz grcke i nije mi se nimalo dopalo. jagnje je i dalje perfektno ali je usluga prejadna, cak i za njihove standarde. previse ljudi, nadrkani konobari... neprijatno.

 

sutradan svratio u nis:

 

mrak zatvorila poreska, otisao u mehanu (tako se cini mi se zove) i jeo belmuz iz raja, odlicnu jagnjecu corbu i osrrednji rostilj.

 

e, ima rešenja i za to. stani u Novi Javor, to je onaj prvi, sa desne strane kad ideš prema gazda Đoki. prijatelji slično prošli kao ti u odlsaku dole ove godine, pa u povratku stali u novi. (znaš priču? bivši partneri iz Starog Javora koji su se razišli) kažu drugari da je sve perfektno, jedino ambijent nije kao kod originalnog. a to je pre par godina bio i moj utisak: jaga jednako brutalna, salate, sirenje na skara, sve, samo nema gužve

 

 

Bio neki dan u vinogradima nikolić, nekoliko km od aleksandrovca. Samo priroda, nigde ničega, ni jedan neprirodan zvuk. Ambijent bruka. Giba korektna, sirevi dobri, paprika dobra, jagnjeća čorba odlična, svadbarski kupus odličan. Vino dobro.

 

sve mogu da ti poverujem, osim ovog poslednjeg

Link to comment

E pa jebiga, ja baš nisam stručnjak. Opet laički, verovatno moraš biti težak duduk da u tom vinogorju praviš smeće. Kapiram ja da je tip mlatno lovu na pumpama i gorivu pa se sad igra vinara..

Link to comment

U Ribnjaku na Dunavu sa borcanske strane ima najspektakularnije telece nogice koje sam jeo u poslednje vreme, porcija (800 din) je za 3 gladna debela, znaci pola porcije kao starter za stuju na zaru i vrbovace.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...