Jump to content
IGNORED

LAN


Mil@n

Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mil@n

    40

  • Skyhighatrist

    26

  • Razzmatazz

    22

  • freakns

    16

Nema GR bog zna kakve zahteve, i dd-wrt/tomato to sasvim lepo mogu da obave, bez sumnje. S druge strane, ne kontam ni "never-heard-of-MikroTik-and-proud-of-it" stav, očekivao bih bar elementarnu radoznalost, to mi nekako opšte mesto u industriji, pa onda već reakciju prema afinitetima. Možda je u pitanju samo reakcija na freakov preterani entuzijazam glede mališe.MikroTik je meni vrlo simpatičan i stvarno ima neviđen "feature set", između ostalog i jer se tehnologije koje se vezuju uglavnom za ISP sreću na igračkastom parčetu hardware-a kakav je RB750.Iz vrlo očiglednih razloga, na ovim prostorima (dakako i u raznim Indonezijama itsl.) je masu popularan, ne vidim mesta cinizmu, isplati se - vrlo jednostavno. Čitao sam i da je implemetniran i na nekoj naftnoj platformi za komunikaciju sa brodovima, i jeste najčešći u vajerbez primenama. Ima i na zapadu Mirko-entuzijasta, ja ovog volim čitati kad se setim. No, što je najbitnije, ne pomaže ova rasprava GR-u baš.Neš se zajebat ni da kupiš kakav pristojan wireless Netgear ili Linksys (ali baš ovaj matori WRT54G koji Razz pomenu, nikako ove spejsi izgledajuće Linksys by Cisco kante, otkad ih je Cisco kupio) ili nešto slično što možeš da flashujesh i spucaš mu dd-wrt, ali ni da uzmeš Tikića, ne manjka mu funkcionalnosti sigurno, a ne bi me iznenadilo ni da šije dd-wrt i po mogućnostima i po fleksibilnosti (glede onoga što GR-u treba). Ja sam recimo na Tiku podizao hotspot, kofigurisao različite korisničke profile, radio traffic-shaping i to je sasvim lepo radilo.Ne pratim cene, mislim da je to manje više isti cenovni rang, i iako ti svoje trenutne potrebe možeš zadovoljiti i najobičnijim TP-Link ruterom, sasvim je ok način razmišljanja da uzmeš nešto što će ti sutra omogućiti da recimo imaš 10 PC-jeva samo za džuskanje u LAN-u, 10 za ina fejzbuka izić, WLAN i tako nešto sve još, pošto smo svi ovde sigurni da će ti bizmis rasti, cvetati, zametati i plod donositi, zaliven i nađubren forumskim sveznanijem. biggrin.gif

Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment
Nema GR bog zna kakve zahteve, i dd-wrt/tomato to sasvim lepo mogu da obave, bez sumnje. S druge strane, ne kontam ni "never-heard-of-MikroTik-and-proud-of-it" stav, očekivao bih bar elementarnu radoznalost, to mi nekako opšte mesto u industriji, pa onda već reakciju prema afinitetima. Možda je u pitanju samo reakcija na freakov preterani entuzijazam glede mališe.
Nema takvog "and-proud-of-it" stava, ne znam odakle ti taj utisak. To je samo malo podjebavanje freaka zbog cv-ja pre par strana. Svako ko me video ovde na forumu zna da volim ljude da vučem za nos, ali da ne mislim ništa loše time. Bez ikakvog cinizma, najobičnija forumska zajebancija. Kad nekome hoću nešto ružno da kažem, onda to i uradim. Za malog stvarno nisam do skora čuo; nema ga ovde u prodaji, kao što i obrnuto važi - ni dole nema sve šta ovde ima u ponudi i to je svakodnevna stvar. Da, otišao sam na sajt mikrotika, pogledao modele i to je to. Bez nekog praktičnog rada sa bilo kakvim parčetom hardvera ili softvera ionako ne mogu da ozbiljno ocenim ili preporučim.
Link to comment

Onda smo se razumeli (u međuvremenu pročitah i freakov nejmčeking vendora :)), a ja sam kanda malko ispo iz forumaškog štosa.

Za malog stvarno nisam do skora čuo; nema ga ovde u prodaji, kao što i obrnuto važi - ni dole nema sve šta ovde ima u ponudi i to je svakodnevna stvar. Da, otišao sam na sajt mikrotika, pogledao modele i to je to. Bez nekog praktičnog rada sa bilo kakvim parčetom hardvera ili softvera ionako ne mogu da ozbiljno ocenim ili preporučim.
Taj fazon, tipa neki.
Link to comment
Možda je u pitanju samo reakcija na freakov preterani entuzijazam glede mališe.
ma pusti ga, sere kante samo. oseca se inferiorno jerbo mali ali tehnicar radi bolje nego oni njegovi nabudzeni cool.gif i naravno da se na kraju sve svodi na to sta ti se dopada ili ne dopada. bottom line je da u Srbiji nemas bolje od mikrotika ako se gleda odnos cena/kvalitet. ima i on svojih mana, svakako. recimo, napajanje ume lako da mu ode, pogotovo kada ti EPS snabdevac, pa mu zamenis adapter i uzmes industrijski umesto originalnog ako vec ne smes da imas downtime. takodje, ima nekompatibilnost medju sopstvenim firmwareima(tipa da 3.3 otvara ipsec samo sa 3.3...) itdali realno, zaista za small business nemas u Srbiji bolje stvari. e, da, jedan veliki :Hail: za Sowella. covek ima odlicnih tekstova i video tutorijala. preporucujem Razzamazatataratiri da baci pogled kada navata vremena, garantujem da se nece pokajati ;)
Link to comment

Jedno brzinsko pitanje, trebam pomoći čoveku a ništa mi ne pada na pamet:Windows 7. Dve mrežne kartice u računaru. Dolaze dva kabla, oba se napajaju internetom (jedan ADSL, drugi sADSL). Kako omogućiti http samo preko ovog ADSL-a a onemogućiti ga preko sADSL-a?Nisam siguran, ali zamislimo situaciju da nemamo pristup ruterima preko kojih stižu signali.

Link to comment

imas u windows firewallu(mozda moze i drugacije da mozes drzati taj glupi firewall off, ali ovo bi trebalo radi). znaci idi na firewall/advanced settings, pa na outbound rules, pa dodaj pravilo ako ne postoji i namesti da ti zabranjuje http sa shdsl pristupa. nisam ovo pokusavao niti se igrao puno sa doticnim, ali koliko sam video sada na ovom masini, tu bi se trebalo namestati...

Link to comment
imas u windows firewallu(mozda moze i drugacije da mozes drzati taj glupi firewall off, ali ovo bi trebalo radi). znaci idi na firewall/advanced settings, pa na outbound rules, pa dodaj pravilo ako ne postoji i namesti da ti zabranjuje http sa shdsl pristupa. nisam ovo pokusavao niti se igrao puno sa doticnim, ali koliko sam video sada na ovom masini, tu bi se trebalo namestati...
I ja sam to video sada kad sam krenuo da čačkam. Ništa, javio sam mu, pa neka se sutra igra. Ja nemam kod sebe takvu konfiguraciju da bih mogao da probam. :)
Link to comment
ma pusti ga, sere kante samo. oseca se inferiorno jerbo mali ali tehnicar radi bolje nego oni njegovi nabudzeni cool.gif i naravno da se na kraju sve svodi na to sta ti se dopada ili ne dopada. bottom line je da u Srbiji nemas bolje od mikrotika ako se gleda odnos cena/kvalitet. ima i on svojih mana, svakako. recimo, napajanje ume lako da mu ode, pogotovo kada ti EPS snabdevac, pa mu zamenis adapter i uzmes industrijski umesto originalnog ako vec ne smes da imas downtime. takodje, ima nekompatibilnost medju sopstvenim firmwareima(tipa da 3.3 otvara ipsec samo sa 3.3...) itdali realno, zaista za small business nemas u Srbiji bolje stvari. e, da, jedan veliki :Hail: za Sowella. covek ima odlicnih tekstova i video tutorijala. preporucujem Razzamazatataratiri da baci pogled kada navata vremena, garantujem da se nece pokajati ;)
Što video tutorali specijalno za mene? Zato što nisam radio sa Mikrotikom? :lol:
Link to comment
Windows 7. Dve mrežne kartice u računaru. Dolaze dva kabla, oba se napajaju internetom (jedan ADSL, drugi sADSL). Kako omogućiti http samo preko ovog ADSL-a a onemogućiti ga preko sADSL-a?
1. Izvadiš jednu od mrežnih karti iz W7 mašine i odložiš je na hladno i suvo mesto.2. Pošalješ PM Razzttatatircu da odgleda Sowellove tutoriale - ne može da škodi.3. Nađeš neku kantu od mašine koja ti se vuče u podrumu/na tavanu/u gepeku koju ti je bilo žao da baciš još početkom veka (preinstaliram XP i dam klincu od tetke/šurnjaje/zaovinog paše nek se igra dete) i oduvaš prašinu sa nje.4. Ubudžiš u nju onu mrežnu kartu što si čuvao na mračnom i hladnom.5. Skineš sa torrenta nekog MikroTika, (može i 3.x, sve ti radi posao), spržiš ISO na CD i instaliraš.6. Dok traje install, skineš neki PDF, ili protrčiš kroz MikroTik wiki, da vidiš kako da konfigurišeš to što ti treba.(ako se ne snađeš, cimneš Razza, koji je sad već MT master).7. Uživaš.Alternativno, možeš da probaš i ovo:
idi na firewall/advanced settings, pa na outbound rules, pa dodaj pravilo ako ne postoji i namesti da ti zabranjuje http sa shdsl pristupa. nisam ovo pokusavao niti se igrao puno sa doticnim, ali koliko sam video sada na ovom masini, tu bi se trebalo namestati..
:thumbup:
Link to comment

U igraonici se pika sve regulare, u CS-u sam uz mala podešavanja (cs-a, ne mreže :P) dogurao do pinga od 8, što je sasvim ok, pri tom, to je jedina igra kod koje može da se javi neki smarač i da kaže što mi je ping veći od 10. :)Tako da, sve ok cepa za sada, jedino što sam se usro dok sam iskopirao igre kroz mrežu radi installacija - instalacija 15ak igara na 10 mašina - barem 30ak sati posla. I to sve kombinujući externi hdd, mrežu, kopiranje u isto vreme sa više mašina i sl, popizdeh. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...