Jump to content
IGNORED

LAN


Mil@n

Recommended Posts

Crtež sam nacrtao ortaku sa kojim sam skajpovao pa hteo da mu bacim sliku da vidi i posavetuje oko mreže, hvala Miloše na komplimentima. :D

aaaaa... e pa onda router obavezno posto to sto dobije od telekoma ili ko mu vec isporuci ADSL je jedino dobro kao modem.
Net će bude kopernikus kablovski.
Link to comment
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mil@n

    40

  • Skyhighatrist

    26

  • Razzmatazz

    22

  • freakns

    16

Koja im je razlika u Profi S i Profi D paketu, obzirom da na papiru u ovom drugom imaš samo fixni IP, koji košta 400 kinti, a paketi se razlikuju za 3500 dinara? (pretpostavljam da si dogovorio Profi D?)

Link to comment
Koja im je razlika u Profi S i Profi D paketu, obzirom da na papiru u ovom drugom imaš samo fixni IP, koji košta 400 kinti, a paketi se razlikuju za 3500 dinara? (pretpostavljam da si dogovorio Profi D?)
Ništa nisam dogovorio, ali plan je taj od 4500. Opet, vođen iskustvom drugara koji ga deli na 20 mašina. Sad koja je razlika, nisam ni ja siguran.
Link to comment
Net će bude kopernikus kablovski.
tek onda, posto ces od njih dobiti onaj scientific atlanta, to i nije router, znaci moraces router da stavis, inace ti nece net raditi
Link to comment

Da, to bi morao da proveriš...Brzi Google search kaže da sad daju neke rutere koji imaju dve IP adrese, bez NATovanja, to bi moglo i da šljaka samo sa switchevima... Jebešga, Profi paket valjda podrazumeva da češ da kačiš gomilu kompova, to bi moralo da bude regulisano na njiovom hardwareu.

Link to comment

Well, ja sam to sfatio kao IPjeve interfejsa. Sa jedne strane EoIP prema Kopernikusu, sa druge ethernet prema njegovim mašinama. Za sve mašine je gateway adresa etherneta i vozi...Mislim, nećeš praviti 10 IPjeva na 10 portova da bi zakačio 10 mašina... :blink:

Link to comment

pa opet moras da imas natovanje sa LAN interface na EoIP interface, znaci L3, znaci nije modem nego router... ne kazem da nije tako, ali nekako sumnjam u to :Dmislim da je ovde ideja sa dve adrese da se jedna adresa ostavi za neki server u DMZ, a druga da se koristi kao izlaz na net... a mozda je i ovo sto je Razz spomenuo :lol:

Link to comment

Pa kaem, ponavljamtm, cenim da ako kupiš Profi paket, valjda dobiješ i ruter. No, obzirom da ne živimo u Švicarskoj, ako oni ne daju ruter nego modem, vraćamo se na MikroTika kao opciju...Edip: overio Kopernikus web:kti22.jpgIpak, samo modem... :isuse:

Edited by historian
Link to comment

Ljudi, kao što se da zaključiti, nisam expert. Ortak koji vozi taj net na 20 mašina kaže da ima dodatnu lan kartu na serveru, pa se tu nešto budži i to radi. :D

Link to comment
Jebiga, zaveo me Profi paket... :lol: GR, može i to sa dodatim LANovima na serveru, ali veruj, bolje je imati dedicated parče hardwarea za rutiranje...
Uprosti neukom čovjeku...Uzeo sam dva sviča od 8 (ne pitajte me koja!), šta mi još treba, i kako to zbudžiti (šta u šta, šta preko čega), da to fino radi?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...